معاون اول قوه قضائیه

کسانی که گذشته بسیار خوبی داشته‌اند، امروز مسیری را ادامه می‌دهند که قعر جهنم خواهد بود

وکیل ملت: حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت:برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند.

تاریخ انتشار: 25فروردين1395|17:54

کسانی که گذشته بسیار خوبی داشته‌اند، امروز مسیری را ادامه می‌دهند که قعر جهنم خواهد بود
| کد خبر: 131618

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین بهرامی به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: مصوبه‌ای که بخواهد حق عده‌ای یا فردی را ضایع کند در قانون برای آن سازوکاری پیش بینی شده است و اجازه داده شده است که چنانچه مصوبه‌ای برخلاف مقررات اسلام است، هر شخص از آحاد جامعه بتواند ابطال آن را از دیوان عدالت اداری تقاضا کند و دیوان موظف به رسیدگی است.

وی با بیان اینکه آیا کرامتی بالاترین از این می‌شود برای فرد قائل شد؟ تصریح کرد: در اصل 173 به احقاق حق مردم و مراقبت از حق آن‌ها اشاره شده است و طبق این اصل و اصل 170 قانون اساسی هر اقدامی که دولت، هیئت دولت و یا معاون اول آن انجام دهند و در کمیسیون‌های تخصصی آیین نامه و یا مصوبه‌ای را تدوین کنند، چنانچه برخلاف مقررات باشد افراد جامعه می‌توانند ابطال آن را از دستگاهی به نام دیوان عدالت اداری بخواهند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: این درحالیست که برخی این اصل مترقی را نادیده می‌گیرند و با این وجود این نظام را ظالمانه می‌کوبند، نه شیطان بزرگ آمریکا و نه روباه پیر انگیس و نه سایر دشمنان بلکه برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند و این نظام را به اوصافی متهم می‌کنند که نمی‎خواهم به زبان بیاورم و نظاماتی را به خوبی توصیف می‌کنند که از دموکراسی و رعایت حقوق بشر در آنجا خبری نیست.

وی گفت: ملاحظه می‌کنید کسانی را که بسیار گذشته خوبی داشته‌اند، و در زمان انقلاب، جنگ و اوج مسائل مختلف بسیار کار کرده‌اند؛ اما امروز نمی‌دانم چه شده است، نمی‌دانم خدا آن‌ها را به حال خود واگذاشته است؛ چراکه مسیری که آن‌ها ادامه می‌دهند به قعر جهنم خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای خاطرنشان کرد: ما در این مقطع هرچقدر به حق نزدیک می‌شویم و در تحقق آن پافشاری می‌کنیم، وسوسه‌های شیطان و شیطان صفت‌ها هم بیشتر می‌شود و اگر بخواهیم به سلامت از تلاطمات عبور کنیم باید از خدا، قرآن، نماز و ائمه اطهار (ع) امداد طلبیم؛ چراکه اگر به حال خود رها شویم معلوم نیست عاقبت ما چه خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به فضیلت ماه رجب اظهار کرد: خدا را سپاسگذاریم که عمری باقی بود و ماه پرخیر و برکت رجب را مجدداَ درک کردیم و از خداوند مسئلت داریم که در ماه پرخیر و برکت رجب ما را مشمول تفضلات خود قرار دهد.

وی ادامه داد: امیدواریم همه ما مشمول رحمت الهی شویم و بتوانیم با استفاده بهتر و بهینه از این ماه خدا با روح و جانی پاک وارد ماه شعبان و ضیافت الهی درماه رمضان شویم.

معاون اول قوه قضائیه گفت: امیدواریم خداوند در این ماه به ما این توفیق را بدهد که در قول و فعلمان انصاف داشته باشیم و بتوانیم ظلم نکنیم؛ اما اگر جایی که باید سخن و مدح و یا مذمتی کنیم آن مدح و مذمّت به میزانی که شایستگی آن فرد و جایگاه است باشد و انصاف را رعایت کنیم و چنانچه خوبی ها را نادیده بگیریم و فقط از نقص ها و کمبودها بگوییم انصاف نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای خاطر نشان کرد: اگر همه بدی‌ها را متوجه دیگران بدانیم و خودمان را نادیده بگیریم و هر چه ضعف وجود دارد را فرافکنی کنیم و بگوییم کمبودها کار دیگران بود، انصاف را رعایت نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: ظلم گناه است و یک نوع بی انصافی است، در بسیاری از موارد ظلم جرم است و در موارد کثیری از اکبر کبائر است و یکی از مصادیق بارز ظلم انکار حق است و بسیار اتفاق می افتد که انسان حقایق روشن و حق مسلم را منکر می‌شود و آنچه که از ناحیه پروردگار و انبیاء و نبی اکرم (ص) نازل شده و آنچه نشأت گرفته از اسلام است را انکار کردن از ظلم‌های بزرگ است و از خداوند می‌خواهیم در این ماه این توفیق را بیابیم که حقایق روشن را منکر نشویم.

معاون اول دستگاه قضا اظهار کرد: با کمال تأسف این امر ممکن است شامل حال خود من و یا دیگران هم بشود، عده‌ای با قلمشان در نظام جمهوری اسلامی ایران که به انفاس طیبه امام راحل (ره) و مجاهدت های ایشان بنا نهاده شده است و با رهنمودهای مقام معظم رهبری جلو می رود و حقایق روشنی که در آن وجود دارد را منکر می شوند.

وی ادامه داد: قانون اساسی ما به تعبیر همه منصفین و حتی از زبان بسیاری از غیر دوستان یک قانون اساسی مترقی وجامع است که از اسلام ناب نشأت گرفته وبا عقل و خرد تدوین و تنظیم شده است اما این درحالی است که برخی در داخل کشور این را نمی پذیرند و عظمتی که جمهوری اسلامی ایران در دنیا پیدا کرده است را منکر می شوند و گاهی با کمال بی انصافی کسانی که از ابتدا تا امروز دارای مسئولیت های  گوناگون بوده اند بدون اینکه بگویند سهم آنها از ضعف و کمبودها چقدر است از کمبودها سخن می گویند، قلم می زنند و مسائلی را منکر و مخدوش می کنند.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: رئیس جمهور، هیات دولت و معاون اول نه از روی بغض و احیاناَ بی تجربگی آیین نامه ای را تنظیم کرده اند که اگر چنانچه تشخیص داده شود که این مصوبه برخلاف مقررات اسلامی است آحاد جامعه می توانند ابطال آن را از دیوان عدالت اداری تقاضا کنند و وجود این اصل در قانون به معنای اهمیت به احقاق حق مردم است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای گفت: این واقعاَ ظالمانه است که حکومت های مرتجع مانند بعضی از حکومت های منطقه که حتی یک بار انتخابات را به خود ندیده اند و در تمام دوران سلطنت هایشان دریک مقطع یک فرد عادل، فقیه ، جامع الشرایط و دلسوز بر آنها حکومت نکرده برای آنها تبلیغات فراوان می کنند و متأسفانه در داخل هم با آنها همراهی می کنند.

وی در ارتباط با حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار کرد: وی از سال 59 که به نحوی وارد خانواده قضایی شدند در طول این 30 و چند سال در امور مدیریتی وامر قضا و مراحل مختلف وهم در خیلی از موضوعات خاص و ویژه که از ناحیه مسئولان عالی نظام به دوش وی گذاشته می شد تلاش کردند و در تمام مسئولیت ها توفیقات خوبی کسب کردند.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: از خداوند توفیق بیش از پیش حجت الاسلام والمسلمین منتظری را در مسئولیت خطیر دادستانی کل کشور مسئلت داریم و بحمدالله وی در دیوان عدالت اداری خدمات خوبی را ارائه دادند که یکی از آنها همین ساختمان جدید است که در آن حضور داریم.

وی در ارتباط با حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: وی در 30 و چند سال خدمت در امور قضایی و مدیریتی همیشه موفق بوده اندو خدا را سپاسگذاریم که دستگاه قضای از وجود چنین نیروهایی بهره مند است که 30 و چند سال در بحران ها و شرایط مختلف با خیرخواهی و پاکی عمل کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود:  حجت الاسلام و المسلمین بهرامی حدود 12 سال به عنوان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح فعالیت کردند و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم مقام معظم رهبری نیز از وی راضی بودند و همچنین همکاران در سازمان نیروهای مسلح نیز بیان کردند که وی بدون اغماض کار می کرده است.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: یکی از وظایف دیوان عدالت اداری رعایت شأن قضا و جلوگیری از فسادها بخصوص فسادهای نامرئی و ارتقاء صیانت از مجموعه و یکایک افراد است.

وی ادامه داد: باید قانون را همیشه مد نظر داشت که خدای ناکرده از هیچ ناحیه ای لطمه ای وارد نشود. آراء هیات عمومی که از دیوان صادرمی شود باید آرای متقن، شفاف و قابل دفاع باشد و به آن خدشه ای وارد نشود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ادامه داد: با توجه به تنوع کار و پیچیدگی ها در قانون نیاز به آموزش مستمر و مطالعه مستمر و همکاری و مشورت وجود دارد و  قضات باید دقت و وقت کافی داشته باشند تا آراء از اتقان لازم برخوردار باشد.

سخنگوی قوه قضائیه در پایان گفت: بهترین وسیله برای ما با خدا بودن و استمداد از نماز وائمه اطهار است و این سه وسیله، وسیله بسیار مهمی درتقرب الی الله است و اگر به حال خود رها شویم و به این دستاویزها دست پیدا نکنیم معلوم نیست عاقبت ما چه خواهد شد.

کلید واژه ها معاون اول قوه قضائیه
دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top