تاریخ انتشار: 28فروردين1395|10:54

| کد خبر: 132899

اختصاص درآمد حاصل از فروش اموال غیرمنقول وزارت راه برای افزایش سرمایه بانک مسکن

وکیل ملت: مجلس به دولت اجازه داد: تا درآمد حاصل از فروش اموال غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی را برای افزایش سرمایه بانک مسکن اختصاص دهد.

به گزارش وکیل ملت ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز شنبه 28 فروردین و در بررسی بندهای هزینه‌ای لایحه بودجه 95 در تبصره 17 مصوب کرده‌اند:دستگاههای اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و قراردادهای پیمانکاری مکلفند حداکثر تا پایان ماه بعد از تاریخ دریافت صورت‌وضعیت یا صورتحساب حسب مورد، مالیات متعلق به پیمانکار پرداخت نمایند. در غیر این‌صورت، حسب درخواست مؤدی (پیمانکار)، اصل مالیات و جریمه‌های متعلق از طریق عملیات اجرائی از کارفرما وصول و به حسابهای تعیین‌شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز خواهد شد. در این‌صورت اصل مالیات وصولی به حساب مؤدی ذی‌ربط منظور و حسب مقررات مربوط به مؤدی مزبور مسترد خواهد شد.

جریمه استنکاف کارفرما، معادل ده درصد (10%) مالیات پرداخت‌نشده محاسبه و مطالبه خواهد شد. همچنین تأخیر در پرداخت مالیات‌های موضوع این تبصره در موارد مقرر موجب تعلق جریمه به میزان دو درصد (2%) در ماه نسبت به مالیات پرداخت‌نشده از زمان انتظار مهلت تسلیم اظهارنامه یا سررسید پرداخت مالیات، هرکدام که مقدم باشد، خواهد بود. در این‌صورت پیمانکاران و مهندسان مشاور در رابطه با پرداخت مالیات متعلق و جرائم مذکور مسؤولیتی نخواهند داشت.

 

همچنین نمایندگان در تبصره 18مصوب کرده‌اند به دولت اجازه داده مي شود نسبت به فروش اموال غيرمنقول در اختيار وزارت راه و شهرسازي در سال 1395 اقدام كند و درآمد حاصله را جهت افزايش سرمايه بانك مسكن اختصاص دهد.

 

وکلای ملت در تبصره 21 مقرر کرده‌اند آیین‌نامه‌های اجرائی موردنیاز این قانون حداكثر ظرف مدت سه ماه پس از تصويب اين قانون به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

 

نمایندگان در تبصره 22 نیز مصوب کرده‌اند كليه احكام مندرج در اين قانون صرفاً مربوط به سال 1395 است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top