تاریخ انتشار: 28فروردين1395|12:22

| کد خبر: 132992

گزارش 60 فقره تخلف انتخاباتی در دور اول انتخابات

وکیل ملت: خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی گفت: شصت فقره گزارش از تخلفات انتخاباتی تا کنون به دبیرخانه ستاد اطلاع داده شده است که پرونده های نیز در رابطه با برخی از آنها تشکیل و به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شده تا رسیدگی‌های لازم در این خصوص انجام پذیرد.

به گزارش وکیل ملت «حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی» ، با اشاره به دور دوم انتخابات پیش‌رو در برخی حوزه‌های انتخابیه اظهار کرد: باید پیگیری و پیشگیری از تخلفات برای جلوگیری از بروز موارد تخلفاتی که در مرحله اول دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت گرفته، انجام شود و اعضاء این ستاد با توجه به پیشینه قبلی تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و در آرامش و امنیت در سطح استان به کار گیرند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: تاکنون شصت فقره گزارش از تخلفات انتخاباتی در دور اول انتخابات به دبیرخانه ستاد اطلاع داده شده است که پرونده‌هایی نیز در رابطه با برخی از آنها تشکیل شده و به مراجع ذیصلاح ارجاع شده تا رسیدگی‌های لازم در این خصوص انجام پذیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در ارتباط با موضوع  بیشترین گزارشات از تخلفات انتخاباتی در دور اول گفت: بیشترین گزارشات در خصوص تبلیغات زودتر از موعد بوده که  با جدیت  از سوی ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی  مورد پیگیری و بررسی قرار خواهد گرفت. 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: تخلفات انتخاباتی بیشتر در بحث تبلیغات زودتر از موعد و نصب پوسترها و بنرهای غیرقانونی بوده که با همکاری لازم بین دادستانی مرکز استان و فرمانداری کلانشهر اراک اقدامات لازم در خصوص آن صورت گرفته و در این مرحله نیز حتماً اقدامات پیشگیرانه لازم صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی  با بیان اینکه باید تمام ساختار شکنی‌ها رصد شود و با متخلفین در این رابطه برخورد شود، خاطرنشان کرد: رعایت قانون و مقررات انتخاباتی باید یکی از مهمترین و برجسته‌ترین رفتارهای کاندیداهای مجلس شورای اسلامی باشد تا  آنها بتوانند در زمان حضورشان به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی وظایفشان که همانا قانون گذاری برای کشور است را به نحو احسن انجام دهند در این راستا ستاد انتخابات استان و فرمانداری‌های سطح استان با دعوت از کاندیداها تذکرات لازم در خصوص موارد لازم قانونی را برای کاندیداها مجلس شورای اسلامی تشریح کردند.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری دور دوم انتخابات، هفتمین جلسه ستاد ویژه پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان مرکزی برگزار شد و در این جلسه رئیس ستاد ویژه پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان، حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان و قاسمی دبیر ستاد ویژه پیشگیری و سایر اعضاء و با بررسی سه دستور جلسه مطرح و موارد مهمی در جهت اجرا و اخبار و گزارشات در خصوص جرایم و تخلفات انتخاباتی استان در مرحله اول مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به نقش ستاد ویژه پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان در خصوص برگزاری مرحله اول انتخابات در پایان خاطرنشان کرد : انتظار داریم با تلاش های بی شائبه اعضای این ستاد، انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در سطح استان نیز در سلامت و امنیت کامل برگزار شود.

دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top