عدد، جای نام خیابان های اصلی و بزرگراه های تهران را می گیرد

وکیل ملت: برای مسافران و گردشگران خارجی كه به ایران سفر می كنند تلفظ نام برخی معابر بخصوص مسیرهای بزرگراهی بسیار مشكل است.

تاریخ انتشار: 28فروردين1395|22:38

عدد، جای نام خیابان های اصلی و بزرگراه های تهران را می گیرد
| کد خبر: 133328

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به لزوم بازطراحی تابلوهای راهنمای معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت، گفت: با طراحی مجدد اعداد ۲رقمی به عنوان نشانه معابر به این تابلوها اضافه خواهد شد.
 
به گزارش انتخاب، سید جعفر تشكری هاشمی تأکید كرد: برای مسافران و گردشگران خارجی كه به ایران سفر می كنند تلفظ نام برخی معابر بخصوص مسیرهای بزرگراهی بسیار مشكل است.
 
او با بیان اینكه به حافظه سپردن و خواندن نام بزرگراهی مانند شیخ فضل الله نوری برای یك فرد خارجی سخت است، گفت: می خواستیم با جایگزینی اعداد به جای حروف انگلیسی این مشكل را برای مسافران و گردشگران خارجی حل كنیم كه با مخالفت روبه رو شدیم.
 
معاون شهردار تهران با اشاره به مخالفت ها با مطرح شدن این موضوع گفت: بر حذف حروف انگلیسی پافشاری نمی كنیم اما بر شماره گذاری مانند بزرگراه 29 شرقی و باز طراحی تابلوها تاكید داریم تا سردرگمی برای خارجی زبان ها در یافتن مسیرها ایجاد نشود.
 
با بیان اینكه باید مطالعات دقیق برای طراحی تابلو ها انجام شود، گفت: فشردگی نوشته ها بر روی تابلوی راهنمای معابر زیاد است و باید طراحی به شكلی انجام شود كه با تغییر اندازه حروف نگاشته شده تابلوها مشكل دید برای رانندگان در مسیریابی ایجاد نشود.

منبع: ایرنا  

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top