تاریخ انتشار: 29فروردين1395|10:25

| کد خبر: 133547

12 پناهجوی سوری با هواپیمای پاپ به رم رفتند (+عکس)

وکیل ملت: پاپ در جریان پرواز کوتاه هواپیما از جزیره لسبوس به شهر رم نقاشی یک کودک را که در هیات 12 نفره پناهجویان عازم رم بود، به خبرنگاران نشان داد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه به منظور دیدار و گفت و گو با هزاران پناهجوی ساکن در جزیره لسبوس یونان راهی این منطقه شد.

به گزارش وکیل ملت به نقل از واشنگتن پست ، پاپ در جریان این سفر  از نزدیک در جریان مشکلات پناهجویان خاورمیانه ای قرار گرفت و برای آنها سخنرانی کرد.

او در جریان دیدار چند ساعته از جزیره لسبوس مورد استقبال الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان قرار گرفت . هواپیمای حامل پاپ در فرودگاه کوچک این جزیره که دروازه ورود پناهجویان به اروپا است، به زمین نشست.

پاپ در جریان دیدار از لسبوس از کشورهای اروپایی خواست که در سیاست های خود در زمینه جذب پناهجویان تجدید نظر کرده و آغوش خود را به سوی پناهجویانی که در اثر جنگ خانه و کاشانه خود را از دست داده اند باز کنند. او در عین حال تاکید کرد که نگرانی ها و دغدغه های دولت های اروپایی را در زمینه ورود سیل پناهجویان درک می کند.

در پایان این سفر چند ساعته پاپ به همراه 12 پناهجوی سوری که خانه و کاشانه آنها در اثر جنگ داخلی این کشور ویران شده است، جزیره لسبوس را به مقصد رم ترک کرد.

پاپ این 12 میهمان سوری را با هواپیمای شخصی خود به رم آورد. او تاکید کرد که فرایند قانونی جذب این 12 پناهجو پیشتر به وسیله دولت های یونان و ایتالیا انجام شده است.

پاپ وعده داد برای این 12 پناهجو کار و زندگی در ایتالیا فراهم خواهد بود.

او همچنین در حریان پرواز کوتاه از لسبوس به رم نقاشی یکی از کودکانی را که در گروه 12 نفره و به همراه هواپیمای حامل پاپ عازم شهر رم بود، به خبرنگاران نشان داد.
 

دیدار پاپ فرانسیس با پناهجویان در جزیره لسبوس یونان دیدار پاپ فرانسیس با پناهجویان در جزیره لسبوس یونان 12 پناهجوی سوری که به همراه هواپیمای پاپ از لسبوس عازم شهر رم شدند 12 پناهجوی سوری که به همراه هواپیمای پاپ از لسبوس عازم شهر رم شدند پناهجویان در حال سوار شدن به هواپیمای پاپ پناهجویان در حال سوار شدن به هواپیمای پاپ پاپ در جریان پرواز از لسبوس به رم نقاشی یکی از کودکان پناهجو را که در هواپیما بود به خبرنگاران نشان داد پاپ در جریان پرواز از لسبوس به رم نقاشی یکی از کودکان پناهجو را که در هواپیما بود به خبرنگاران نشان داد پاپ در فرودگاه رم و در حال خوشامد گویی به 12 پناهجو پاپ در فرودگاه رم و در حال خوشامد گویی به 12 پناهجو

 

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top