مشاور معاون حقوقی رئیس جمهوری تشریح کرد:

توجه ویژه رئیس جمهوری به توسعه نظام حقوقی کشور/تنظیم مصوبه ای در صیانت از حقوق شهروندی در دستگاههایی اجرایی

وکیل ملت: حمیدرضا علومی یزدی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی استان یزد افزود: انتصاب خانم دکتر امین زاده حقوقدان دانشگاهی بعنوان معاون حقوقی رئیس جمهوری، این پیام را به جامعه حقوقدان کشوری داشت که دکتر روحانی فراتر از سطح موجود، به توسعه نظام حقوقی کشور توجه دارد.

تاریخ انتشار: 29فروردين1395|17:36

توجه ویژه رئیس جمهوری به توسعه نظام حقوقی کشور/تنظیم مصوبه ای در صیانت از حقوق شهروندی در دستگاههایی اجرایی
| کد خبر: 133892

وی اظهار کرد: این امر که به دست همه کارشناسان حقوقی محقق خواهد شد در دولت تدبیر و امید یک اولویت است.
علومی یزدی با بیان اینکه توسعه نظام حقوقی کشور به ارتقای جایگاه سازمانی و ایجاد زیر ساختها و استفاده از نظرات حقوقی بستگی دارد گفت: اگر در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور در کنار ملاحظات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره ملاحظات حقوقی نیز مد نظر گرفته شود آنگاه حق به معنای واقعی خود بر می گردد.
مشاور معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: نیروهای حقوقی در دستگاههای اجرایی باید خود را به مبانی نظری و عملی دانش بنیان مجهز کنند و نباید پژوهش ها بدلیل اینکه بدرستی نظارت و مدیریت نمی شوند تعطیل گردد بلکه باید در مسیر نیازها هدایت شوند.
مشاور معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: سال گذشته برای نخستین‌بار موفق شدیم اولویت‌های حقوقی را در جدول اولویت‌های مصوب شورای عطف قرار دهیم و سقف بودجه های پژوهشی در مسائل حقوقی نیز مجاز شده است.
وی در مورد قانون دسترسی به اطلاعات آزاد اظهار کرد: این قانون مصوب دولت قبل بود و در ابهام فرومانده بود، دولت یازدهم آیین نامه اجرایی این قانون را تصویب کرده و راههای اجرایی آن هم درحال پیگیری است.
وی اظهار کرد: شفاف سازی و اطلاع یافتن مردم از حقوقشان از اهداف اولیه تصویب این قانون است.
علومی یزدی در ادامه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید منشور حقوق شهروندی را فراموش نکرده است گفت: اسناد متعددی با همکاری دستگاههای مختلف در زمینه حقوق شهروندی تدوین شده و بخشی از مصوبات هیات وزیران در جهت این موضوع است.
مشاور معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه حقوق شهروندی در دست مدیران دستگاه های اجرایی محقق می شود تصریح کرد: مصوبه ای در دولت در صیانت از حقوق شهروندی در دستگاههایی اجرایی تنظیم شده است.

دسته بندی حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top