مدیرعامل بانک مسکن : وام ساخت 150 میلیونی شد

وکیل ملت: مدیر عامل بانک مسکن گفت:هر انبوه ساز و هر شخصی که بیش از دو واحد ساخت و ساز داشته باشد می تواند از این وام استفاده کند.

تاریخ انتشار: 30فروردين1395|00:40

مدیرعامل بانک مسکن : وام ساخت 150 میلیونی شد
| کد خبر: 134013

محمد هاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در نشست خبری صبح امروز گفت: با مجوز بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار سقف پرداخت وام در ازای ساخت هر واحد مسکونی در شهرهای بزرگ تا 150 میلیون تومان و در مراکز استانها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر تا 130 میلیون تومان و در سایر شهر ها تا 100 میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های انبوه‌سازی که بتواند تکنولوژی جدید وارد کشور کرده و به ازای آن موجب صرفه‌جویی و بهره‌وری انرژی شوند از این مزیت برخوردارند.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد:اگر ساخت و ساز شرکت های انبوه سازی ساخت‌وساز معمولی داشته باشند در شهرهای بزرگ این سقف تسهیلات 130 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 90 میلیون تومان و در سایر شهرها نیز تا 70 میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی خواهد بود.

وی تصریح کرد: به شرکت‌های کوچک و متوسطی که در بخش مسکن و ساختمان کار می‌کنند نیز تا 80 درصد پیش فاکتور خرید ماشین‌آلات تسهیلات مشارکت مدنی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت خواهد شد تا نیاز تامین سرمایه در گردش آنها را تا حدی برطرف شود.

بت شکن در خصوص طرح تضمین معاملات فروش نیز گفت:کلیه انبوه‌سازان عضو انجمن صنفی می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

وی ادامه داد: انبوه‌سازان می‌توانند تا 50 درصد قرار‌داد به شرطی که سقف بدهی تضمینی بیش از 150 میلیون تومان نباشد و همچنین اقساط ماهیانه به بیش از سه میلیون تومان نرسد از این طرح استفاده کنند همچنین باید پلاک واحد مسکونی نیز دارای پروانه معتبر بوده و بیش از 10 سال از آن نگذشته باشد.

مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: انبوه‌سازان که واحدهای مسکونی خود را بدون دریافت تسهیلات و با توافق بین خود و خریدار به فروش رسانده اما از عدم پرداخت اقساط همواره نگران هستند با ورود به بانک مسکن و تضمین معاملات فروش اجرایی می‌شود در این حالت اگر قسطی با تاخیر پرداخت شود، این بانک مسکن خواهد بود که نسبت به واریز آن اقدام خواهد کرد.

وی گفت:از دیگر شرایط مربوط به دوره اقساط و 50 ماهه بودن آن است و در طرح تضمین معاملات فروش اقساطی نرخ کارمزد موثری که بانک مسکن دریافت می‌کند حداکثر 2.3 درصد است.

بت شکن در خصوص آمار تسهیلات پرداختی وام مسکن در سال گذشته نیز گفت: بالغ بر 183 میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته در بخش ساختمان و مسکن پرداخت شده است.
 

وی در ادامه تصریح کرد: تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی بویژه در بخش مسکن از زنجیره‌های موثر بر اقتصاد کشور است.

بت شکن اظهار داشت: انتقال فن‌آوری با نگاه به بهره وری انرژی و ارتقا آن و همچنین نگاه حمایتی به منابع کوچک و متوسط از دیگر برنامه‌های بانک مسکن در سال جاری است.   مدیر عامل بانک مسکن در ادامه از تاکید رئیس جمهور به تقویت توان مالی و تکیه بر احیای بافت فرسوده و همچنین ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید در نقاط کشور به ویژه مناطق جنوبی اشاره کرد.   بت‌شکن در ادامه از تاسیس صندوق جدید ساختمان خبر داد و عنوان کرد: ایجاد موسسات پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای برای ایجاد شهرک‌های جدید از دیگر برنامه‌ها است.  

وی در ادامه از شیوه‌های جدید تامین مالی پروژه های بزرگ خبر داد و عنوان کرد: ارائه خدمات مدیریت دارایی برای پروژه‌های بزرگ کشور که شامل تسهیلات انواع اوراق بهادار، ارائه طرح تلفیق فروش اقساطی نیز طی هفته آینده به شعب ابلاغ می‌شود.

مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به تسهیلات بانک مسکن به پروژه‌های مسکن مهر گفت: تا کنون بانک مسکن 465 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مسکن مهر پرداخت کرده است و در حال حاضر از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر بیش از 1 میلیون و 628 هزار واحد آن به مرحله فروش اقساطی رسیده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top