"دو شُکر مُحتمل"در پایان دوره بیست و نهم کانون وکلا

امیر سالار داودی

وکیل ملت: گویی دو سال پیش همین دو روز پیش بود که دکتر نجفی توانا بر کرسی ریاست تکیه زد.

تاریخ انتشار: 1ارديبهشت1395|00:44

"دو شُکر مُحتمل"در پایان دوره بیست و نهم کانون وکلا
| کد خبر: 135403

آن زمان از حضور ایشان در رقابت با استاد جندقی حمایت کردم و قائل بر این مهم بودم که دکتر نجفی توانا می بایست ریاست دوره بیست و هشتم را بر عهده بگیرند.
از برای این باور دو دلیل داشتم و اول اینکه ایشان چهره جدیدی بودند و اگر دموکراسی به دوری مدار بسته منتهی شود دیگر نشاید که نامش نهند دموکراسی و آن زمان جامعه وکالت می رفت تا با حضور دکتر نجفی توانا چهره جدیدی را در راس خود ببیند و به نظرم حضور استاد جندقی این دور مدار بسته را موجد می گردید و دوم اینکه دکتر نجفی می بایست فرصت در اختیارش قرار می گرفت تا هم بتواند خودش و ایده هایش را به اثبات برساند و هم او و دیگر همراهانش سال ها مدیریت پیش از دوره بیست و هشتم را چونان سند و مدرکی علی الدوام پیش چشم رقیب می گرفتند و اما خودشان به دلیل  اپوزوسیون بودن در چند دوره اخیر فرصت حضور در هیات رئیسه را نداشته و لاجرم کارنامه ای از عملکردشان در دست نبود و به اصطلاح دیکته نانوشته ای بودند که فاقد غلط است!
همان موقع نگاشتم و این باور و عقیده  که خلاصه اش برقراری توازن نسبی در تنقید عملکرد جناحین جامعه صنفی وکلای دادگستری بود را در گروی انتخاب دکتر نجفی دانستم .
دکتر نجفی یک سال از دو سال ریاست را از سر گذراند و اما در ابتدای سال دوم حسب توافق در ابتدای دوره بیست و هشتم که رییس با قرعه انتخاب گردیده بود ، بار دیگر  شور و رای گیری در مورد بقاء یا عدم بقای دکتر نجفی صورت پذیرفت و اما این بار رقیب کسی نبود جز مرحوم دکتر فرض پور ...
فراموش نمی کنم که بار دیگر نگاشتم که به سه دلیل دکتر نجفی می بایست در جایگه ریاست ابقاء شود و اول اینکه یک سال زمان اندکی از برای پیش برد برنامه هاست و دوم اینکه تقسیم دو سال به دو تا یک سال و انتخاب دو رئیس از برای هر سال بدعتی نامیمون است و برای چهره کانون در میان جامعه ملی چنین بدعتی مطلوب نیست و یگانه نتیجه این اتفاق نبود جز تصدیق وجود اختلاف در کانون وکلای مرکز و القاء آن به جامعه ملی و صنفی و سوم البته که بر می گردید به وضعیت مزاجی مرحوم مغفور دکتر فرض پور که از قضا دو سه ماه بعد هم ایشان به رحمت خدا واصل شدند.
و حالا دو سال گویی که همین دو روز پیش بود و به سرعت برق و باد سپری شد.....
پنهان نمی کنم که تمایلی به انتخاب مجدد دکتر علی نجفی توانا جهت ریاست دوره بیست و نهم نداشتم و مع هذا به نظرم وانهادن این مقام توسط دکتر نجفی توانا که بسیار جوانمردانه از سوی ایشان صورت پذیرفت و رفتار دکتر در وداع با صندلی قدرت کاملاً حرفه ای و صحیح بود که البته جای تقدیر دارد ، هم فرصتی است تا ایشان طی دو سال آتی به مرور عملکرد دو سال پیش خود بپردازند و از این منظر نقاط قوت و ضعف را شناسایی و مرور کنند و ایضاً به دلیل حجم بالای کار لختی بیآسایند و تجدید قوا نمایند و هم با بر جای ماندن کارنامه دوره بیست و نهم پس از این دو سال و تحت زعامت گروه جدید (البته به استثنای نیابت جناب مصباح) عیار سنجی کارنامه هدایت گری دکتر نجفی امکان بهتر و دقیق تری را از طریق قیاس فراهم خواهد نمود.
در هر حال دوره بیست و هشتم و ریاست دکتر علی نجفی توانا بر تمام این دوره  هر چه بود،  ناگزیر نزدیک ظهر ۳۱ فروردین ماه ۹۵ به خط پایان رسید و زنگ آغاز دوره بیست و نهم نیز رسماً نواخته شد......
 در پایان دو سال آتی به جا آوردن دو شُکر مُحتمل است!
یا در پایان دوره بیست و نهم شکر دوره بیست و هشتم  را خواهیم کرد و غبطه دوران ریاست دکتر نجفی توانا را خواهیم خورد و یا در پایان آن شکر گزار خواهیم بود که دوره بیست و نهم نقطه پایان دوره بیست و هشتم گردید و اینگونه سیاست های دوره بیست و هشتم بلاتجدید ماند.
با این حال آنچه مسلم است  اینکه هیچ کَس و هیچ گروه و جناحی مصون از خطا نیست و تنها گذر زمان است که ما نشان می دهد تا چه حد عدالت و انصاف را رعایت نموده ایم و در قِبالمان نیز مراعات نموده اند.
هر چه بود و هر چه گفتیم و نوشتیم برکنار مانده از شخصی شدن بود و تنها و تنها دغدغه مان اعتلای صنف بود و بس ، با این وصف حتما مواقعی بوده است که نتوانستیم(نه اینکه نخواسته باشیم)  به نیت مان وفادار بمانیم!
به پایان آمد این دفتر ،لیکن به قید حیات حتماً حکایت باقیست.....
عزتتان افزون
ا.س.د
شامگاه ۳۱ فروردین ۹۵

دسته بندی یادداشت , حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top