درسي كه از انتخابات کانون وکلا بايد گرفت

مازيار طاطائي

وکیل ملت: امروز را به اتفاق بسياري از همكاران عزيز در اتاق هيئت مديره كانون نشستيم و نظاره كرديم انتخابات هيئت رئيسه كانون مركز را. نتيجه اين انتخابات داخلي و اقبال اكثريت منتخبين هيئت مديره با جناب دكتر حسين آبادي بود و همانگونه كه به ذائقه بسياري خوش آمد به مذاق بسياري هم تلخ.

تاریخ انتشار: 1ارديبهشت1395|01:08

درسي كه  از انتخابات کانون وکلا بايد گرفت
| کد خبر: 135410

شايد بسياري از كساني كه مغموم از اتاق هيئت رئيسه بيرون آمدند تصويري اينچنين را در شب قبل و حتي دقايقي پيش از شمارش آرا، در محالات هم براي خود ترسيم نمي نمودند. آنچه واقع شد را نتيجه چند خطاي جناب دكتر نجفي توانا ميدانم: اول اينكه جناب نجفي توانا چنان با تحكم در مقام نفي و انكار عملكرد هيئت مديره هاي سابق ايراد سخن نمودند كه هر شنونده و ناظري را با هراس از تكرار اين نفي و انكار ها مواجه مي نمود. لحن كلام و فرمايش جنابشان به گونه اي بود كه گويي بر اين باور رسيده اند كه دو سال ديگر نيز بر كرسي رياست هيئت مديره تكيه خواهند زد و با اين باور در جمعي كه همه منتخب وكلا بودند و ترجيحي بر هم نداشتند و ندارند، مگر اقبال اكثريت.

بي محابا تاختند بر سابقون، به باور من يكي از عوامل ريزش آراي امروز ايشان هراسي بود كه در دل دوستان شان انداختند كه مبادا در آينده آنها نيز با نفي و انكار مواجه شوند.

نگاه از بالا به پايين جناب نجفي توانا نسبت به سابقون و انتساب رفتارهاي غير نظام مند به آنها (از جمله طرح اين موضوع كه استخدامها در گذشته بر اساس روابط و آشنايي انجام مي شده است) ترس را در دل كساني كه بايد راي ميدادند دواند كه مباد فرداي روز با چنين انتساباتي مواجه شوند.

دوم اينكه: جناب دكتر نجفي چنان بر طبل سلامت و صحت و اصرار بر تكرار روشهاي سابق كوبيدند و ضرورت هر گونه اصلاح را مفروغ عنه فرض كردند، كه اگر از دوستان شان هم بودند كساني كه نقدي بر كل يا جز عملكرد هيئت مديره قبل داشت از هراس تكرار آن روشها در تصميم خود تجديد نظر نمود.

سوم اينكه: جناب نجفي انجام مكاتبات را كأن هو مخاطبين همه از عوام هستند و تفاوت بين درخواست و يا حتي پيشنهاد را با دست آورد نمي دانند، دست آورد هيئت مديره قبل به شمار آوردند،  گوئي كسي از بالا دارد براي افرادي نا آگاه سخن مي گويد، اين نگاه از بالا به پايين هر مخاطبي را نگران خواهد كرد كه مبادا در دوره دوساله هيئت مديره نا آگاه فرض شود و از بالا ديده شود.

چهارم اينكه: جنابشان در حالي كه مخاطب جناب دكتر حسين آبادي در بسياري از موضوعاتي كه مطرح كردند هيئتهاي مديره در  تمامي ادوار قبل بود، به خود گرفتند و تمام قد مبري دانستند خودشان را از هر گونه خطاي انساني و مديريتي، اين نگاه و معارضه با اظهارات كانديداي ديگر رياست هيئت مديره، شائبه عدم تحمل شنيدن سخن مخالف را تقويت  نمود. پنجم اينكه: دكتر نجفي دليل كانديدا شدن براي رياست هيئت مديره را كسب بالاترين راي وكلا در انتخابات ١٣ اسفند عنوان نمود، مفهوم اين جمله ميتواند اين باشد كه نفرات آخر توجيهي براي كانديدا شدن ندارند، اينهم نوعي برتر انديشي و بر تَر دانستن بود كه ميتواند دل نگران كند مخاطب را.


موارد فوق را دلايلي ميدانم كه دكتر نجفي توانا با كم اقبالي منتخبين مواجه شدند و آني شد كه همه شاهد بوديم.
آنچه امروز واقع شد درسي است مفيد  تا از نفي و انكار ديگران، اصرار غير بلاوجه بر صحت تمام هر آنچه اتفاق افتاده است و از همه مهم تَر نگاه از بالا به پايين  و هراساندن دوستان  كه موجب روي گردانيشان در بزنگاه ميشود، پرهيز نمود.

 

کلید واژه ها مازيار طاطائي
دسته بندی با وکلا , حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top