«مرتضی رحمانی موحد» در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اینکه این شهرها مطابق ضوابط تعیین شده انتخاب شده‌اند، افزود: اصفهان و مشهد در بخش کلان‌شهرها، ساری و خرم‌آباد در گروه مراکز استان‌ها، نیشابور و مریوان در بخش شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت و رامسر در گروه شهرهای با کمتر از 100 هزار نفر جمعیت به عنوان برترین‌ها انتخاب شدند.

 

به گفته او شیراز و تبریز از میان کلان‌شهرها،‌ ایلام و سنندج در بخش مراکز استان‌ها، مراغه و آبادان از بین شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت و بانه از میان شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به خاطر خدمات‌رسانی در نوروز قابل تقدیر دانسته شدند.

 

معاون گردشگردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در نظر داریم نیمه اردیبهشت‌ماه از شهرهای برتر تقدیر کنیم.

 

او درباره مشوق‌های دیگری که برای این شهرها در نظر گرفته شده است، توضیح داد:‌ این طرح سال اول است که اجرا می‌شود. پیش‌بینی شده سایر دستگاه‌ها هر یک تسهیلاتی را که می‌توانند به شهرهای برتر اختصاص دهند پیشنهاد کنند تا پس از جمع‌بندی، مشوق‌های لازم شامل آن‌ها شود.

 

رحمانی موحد با اشاره به اینکه شهرهای برتر براساس مصوبه سال 94 ستاد هماهنگی خدمات سفر با تأکید بر شاخص خدمات‌رسانی بهتر به مسافران و گردشگران انتخاب‌ شده‌اند، افزود: این شاخص‌ها با کمک وزارت کشور و برخی اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر تعریف شده که معرفی شهرها نیز به استانداران و ستادها واگذار شده است.

 

وی ادامه داد: این شهرها بر اساس هفت شاخصی که مجموعا 100 امتیاز دارد و شامل اطلاع‌رسانی، نظارت، خدمات عمومی، اسکان، هماهنگی بین بخشی در شهرستان‌ها، آمار تصادفات و کاهش سوانح جاده‌ای درون‌شهری و رسیدگی به شکایات می‌شود، انتخاب شده‌اند.

 

رحمانی موحد گفت: این امتیازها توسط استانداران و ستاد هماهنگی خدمات هر استان در چهار سطح کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها، شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت و شهرهای کمتر از 100 هزار نفر جمعیت احصاء شدند که از میان آن‌ها هفت شهر برتر و هفت شهر قابل تقدیر شناخته شد.

 

معاون گردشگری افزود: در جلسه نهم ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تشریح شد، حدود 93 شهر بالاترین امتیازها را کسب کرده بودند که در رأی‌گیری نهایی با در نظر گرفتن ملاحظاتی چون تکراری نبودن شهرها چنین نتیجه‌ای حاصل شد.

 

رحمانی موحد بیان کرد: این طرح حس رقابت و انگیزه‌ای برای ارتقاء کیفیت خدمات و همبستگی دستگاه‌ها را در خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران ایجاد می‌کند. ما خواستیم نشان بدهیم به اقدامات پرحجم شهرها در فاصله محدود نوروز بی‌توجه نبوده‌ایم علاوه بر این مردم می‌خواهند در نوروز به شهرهایی سفر کنند که کمترین مشکل را داشته باشند، این برنامه می‌تواند به این خواسته کمک کند.

 

معاون گردشگری همچنین تأکید کرد: حتما در رأس نگاه گردشگری به شهرهایی که برتر شناخته شده‌اند، توجه ویژه‌ای خواهیم داشت.

 

 

دسته بندی خبر روز , حقوق گردشگری ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top