رویترز مدعی شد

اختلاف نظر روحانی و نیروی انتظامی بر سر گشت ارشاد نامحسوس

وکیل ملت: خبرگزاری رویترز در گزارشی می نویسد:"هفت هزار زن و مرد از سوی نیرو انتظامی سازماندهی شده اند تا موارد نقض مسائل اخلاقی از جمله حجاب و یا پخش موسیقی با صدای بلند از خودرو را گزارش کنند.

تاریخ انتشار: 3ارديبهشت1395|23:43

اختلاف نظر روحانی و نیروی انتظامی بر سر گشت ارشاد نامحسوس
| کد خبر: 136834

روحانی اخیرا اظهار کرد که چنین تصمیماتی نباید توسط دولت اتخاذ شوند. او وعده داد که برای دفاع از حقوق و آزادی های  شهروندی تلاش خواهد کرد. روحانی روز چهارشنبه اظهار کرد که اولین وظیفه ما آن است که به کرامت و شخصیت مردم احترام بگذاریم. خداوند به همه انسان ها عزت عطا کرده است و شان و منزلت انسانی در مذهب مقدم بر سایر مسائل است". 

    این خبرگزاری در ادامه می نویسد:"پلیس امنیت اخلاقی در ایران در خیابان ها به تذکردادن  به کسانی می پردازد که لباس های روشن می پوشند و یا حجاب کامل اسلامی ندارند و یا آرایش کرده اند. هم چنین از نظر پلیس مردان نیز باید مدل موی قابل قبول داشته باشند و لباس "مناسب" بپوشند. در موارد متعددی افراد توسط پلیس بازداشت شده اند. هم چنین ارایشگاه ها حق ندارند موهای مدل غربی را برای مشتریان در اصلاح به کار ببرند. در کافی شاپ ها نیز پلیس معتقد است باید نظارت دقیقی بر نوع پوشش اعمال شود".      رویترز در ادامه می نویسد:"روحانی در سال 2013 میلادی با رای جوانان به قدرت رسید. او مخالف سخت گیری در سیاستگذاری های اجتماعی است. بسیاری از ایرانیان به خصوص جوانان امیدوار هستند که او بتواند محدودیت های فرهنگی را کاهش دهد. اما تندروها نسبت به این موضوع نگرانی دارند و می گویند باید در حوزه اجتماعی سخت گیرانه برخورد کرد و پلیس نیز باید حضوری دائمی داشته باشد".      این خبرگزاری اشاره می کند که پیش تر نیز سابقه انتقاد روحانی از برخوردهای سخت گیرانه در حوزه اجتماعی وجود داشته باشد و در این باره می نویسد:"او در سال 2014 میلادی اظهار کرد که به زور نمی توان مردم را بهشت برد".

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top