به گزارش وکیل ملت ، با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضایی دو کشور یک نفر از زندانیان ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان تحویل مسئولان ایرانی شده و از گمرک مرزی آستارا به کشورمان منتقل شد.

 

زندانی ایرانی تحویل داده شده بلافاصله به زندان حویق در حدفاصل شهر آستارا و تالش منتقل شد تا پس از طی مرحله قرنطینه بهداشتی و سلامت، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع امنیتی و قضایی مرتبط شود.

 

احمد عبادی، دادستان عمومی و انقلاب بندر آستارا هنگام تحویل این زندانی  گفت: در راستای اجرای قانون استرداد محکومین بین دولت ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین در راستای رایزنی های صورت گرفته سیاسی، امنیتی و قضایی بین رده های امنیتی دو کشور امروز اولین مورد استرداد محکومین در سال جاری از مرز آستارا را شاهد بودیم.

 

وی افزود: این زندانی تحویل داده شده یکی از اتباع ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان بود که پس از فعالیت های سیاسی و کنسولی صورت گرفته بین دو کشور به ایران بازگردانده شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب بندر آستارا تصریح کرد: اراده سیاسی، امنیتی و قضایی دو کشور بر این اساس است که در جهت کاهش مشکلات خانواده های اتباع ایرانی که در بند جمهوری آذربایجان هستند، اقدامات لازم در جهت استرداد این افراد صورت بگیرد.

 

عبادی گفت: برابر بر موافقتنامه تنظیم شده محکومیت این شخص تحویل داده شده به ایران طبق قانون کشورما تطبیق داده می‌شود تا نسبت به ادامه محکومیت این شخص تعیین تکلیف شود.

 

گفتنی است، در سال گذشته ۳۸ زندانی محبوس در زندان های جمهوری آذربایجان به ایران تحویل داده شد و هم اکنون حدود 150 نفر از ایرانیان در زندان های جمهوری آذربایجان دوران محکومیت خود را طی می‌کنند.

پایان پیام/

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top