کانون وکلای بین المللی، کنفدراسیونی از کانون های ملی وکلای دادگستری و انجمن های حقوقی و همچنین افراد است.  این کانون با عضویت  ۱۸،۰۰۰ وکیل در ۱۸۳ کشور ، و همچنین ۱۷۴ کانون وکلا و مجامع حقوقی، توانسته مکانی برای به اشتراک گذاردن تجارب وکلا در سطح جهانی و ایجاد شبکه ای از ارتباطات شخصی میان وکلای دادگستری و همچنین کانون های وکلا باشد.

اهداف و مقاصد اصلی IBA  تشویق به بحث پیرامون مشکلات مربوط به سازمان و موضوعات حرفه ای و شغلی، ترویج تبادل اطلاعات بین انجمن های حقوقی و کانون های وکلا در سراسر جهان، حمایت از استقلال قوه قضائیه کشورها و صیانت از حق وکیل در اشتغال حرفه ای بدون مداخله، و کمک در اصلاح مترقیانه مقررات و وضع قوانین جدید و مهمتر از همه در صدد فراهم نمودن محلی است که در آن وکلا بتوانند با سایر همکاران در تماس مستقیم و مداوم باشند و از این طریق به تبادل نظر بپردازند.

IBA این اهداف را از طریق فعالیت های عام المنفعه و از طریق فعالیت سه بخش تخصصی آن یعنی بخش مربوط به حقوق بازرگانی ( SBL )  ، بخش فعالیت های حقوقی  ( SLP ) و بخش حقوق انرژی و منابع طبیعی محقق مسازد . ( SERL ) .

IBA و بخش های  آن مجلات، کتب و آئین ها ی جلسات آنها را منتشر می نمایند. کنفرانس ها و سمینارهایIBA  نیز یکی از مهم ترین اهداف آن یعنی ارتقای تماس های مفید و تبادل افکار میان وکلا را در سراسر جهان برآورده می سازد.

مجموعه مقررات بین المللی رفتاری  توسط اکثریت اعضای سازمانی عضو به جهت حاکمیت بر فعالیت های شغلی اعضای خود ایجاد گردیده است. هرچند بیان آئین رفتاری برای بسیاری از همکاران تداعی تکرار مکررات را می نماید، اما تدوین آن در کانون وکلای بین المللی در سال ۲۰۱۱ نشانه آن است که زمان از اهمیت موضوع نکاسته و از طرفی نگرشIBA نسبت به موضوع از منظر توسعه وکالت در فراتر از مرزهای کشورهاست و بنابراین نیاز است که وکلا از یک الگوی رفتاری واحد پیروی بنمایند.

دسته بندی حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top