نظر بهمن کشاورز در خصوص کم حاشیه ترین انتخابات هیات رئیسه کانون وکلای مرکز

وکیل ملت: انتخابات هیات رئیسه کانون وکلای دادگستری مرکز با فاصله ای بیش از یک ماه از گزینش اعضای هیات مدیره انجام شد . این جلسه یکبار هم به مدت 2 روز به تاخیر افتاد .

تاریخ انتشار: 5ارديبهشت1395|00:58

نظر بهمن کشاورز در خصوص کم حاشیه ترین انتخابات هیات رئیسه کانون وکلای مرکز
| کد خبر: 137597


در خصوص این انتخابات گفتنی هایی وجود دارد که در خور توجه وکلا -نه فقط در کانون مرکز- بلکه در سراسر ایران است . مواردی از این ویژگی ها را بیان می کنم :

1- پس از مدتها که انتخاب هیات رئیسه به ویژه رئیس با مشکلاتی ناشی از تساوی آرا و عدم توافق مواجه بود و این مشکل در خصوص انتخاب رئیس به معضل منتهی و ایجاد مطالبی طنز آمیز را باعث می شد ، به شکلی غیر منتظره انتخاب رئیس در دور اول به صورت 8 به 4 انجام شد و نایب اول با 9 رای از 12 رای برگزیده شد (به ترتیب آقایان دکتر حسین آبادی و دکتر آذربایجانی) .

به نحوی که رئیس سنی ابراز خوشحالی کرد که علیرغم اینکه به خانواده گفته بوده است ممکن است تا 10 شب بازنگردد کار به سامان رسید .

                     
2-حضور تعداد بسیار قابل توجهی از وکلا در جلسه رای گیری و ابراز احساسات مداوم و پرشور آنها پس از اعلام نتایج که حتی به تذکر رئیس سنی و دعوت به آرامش منجر شد . در این میان حضور جوانان در این جمع چشمگیر و کاملاً مشخص بود .

                
3- در هیات رئیسه افراد برجسته و بی ادعایی حضور دارند که شاید نیازی به معرفی آنان نباشد زیرا وکلا یکدیگر را خوب می شناسند .

آقای دکتر حسین آبادی استاد دانشگاه، فارغ التحصیل از فرانسه، شاگرد و دوست استاد دکتر کاتوزیان و فردی است که در زمان قضاوت تصمیمات شجاعانه اش مشهور بوده و هست و در کار وکالت نیز شجاعانه عمل کرده است و می کند .

دکتر آذربایجانی نایب اول ایضاً دانشمند، فروتن، بی ادعا در رفاقت شجاع و محکم و ثابت قدم و مودب و آرام است. ندیدم کسی در مورد او نظر منفی داشته باشد.

سایر اعضاء هیات رئیسه نیز همگی افرادی دانشمند، فروتن و آرام هستند و اگر بخواهیم فصل مشترک آنها را بیان کنیم باید به ثبات قدم، صراحت و بی ادعایی و آرامش و ادب اشاره کنیم که کانون و همگی ما به این سجایا و اوصاف بسیار نیاز داریم. خلاصه اینکه اعضای هیات رئیسه افرادی با ویژگیهای مثبت فراوان هستند و کدام یک از ما هیچ نقطه ضعفی نداریم؟

                   
4. در این هیات رئیسه طیف های مختلفی حضور دارند که واسطه العقد آنها ترجیح وکالت به سایر اوصاف و مشاغل و وابستگیها است و همه کسانی هستند که به وکیل بودن خود افتخار می کنند و این موضوعی بسیار تعیین کننده و مهم است.

                 
✅ سخن آخر اینکه این هیات رئیسه محبوب و بی ادعا برای پیش برد امور به همکاری و همیاری همه وکلای کانون مرکز و همه وکلای ایران و کانونهای سراسر کشور نیاز دارد که آنگونه که از مقدمات پیداست این همکاری و همیاری بی گمان محقق خواهد شد. والله اعلم

هفته نامه صور اسرافیل - شماره 39
 

دسته بندی یادداشت , حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top