مطهری:اگر در 88 با مردم خشن برخورد نمی‌شد همه چیز روال خود را سپری می‌کرد

وکیل ملت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبلغ 2 میلیارد دلاری که آمریکا قرار است از حساب ایران برداشت کند، گفت: خوشبختانه این مسئله در حد رأی و حرف بوده و آمریکا طبق توافقاتی که با ایران دارد نمی‌تواند این پول را بردارد.

تاریخ انتشار: 6ارديبهشت1395|01:00

مطهری:اگر در 88 با مردم خشن برخورد نمی‌شد همه چیز روال خود را سپری می‌کرد
| کد خبر: 138328

به گزارش وکیل ملت به نقل از روزنو، علی مطهری در جمع دانشجویان دانشگاه اراک با اشاره به نزدیک شدن سالروز شهادت آیت‌الله مطهری اظهار کرد: ایشان دو ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دلیل دفاع از خطوط فکری انقلاب و نظام و جلوگیری از نفوذ اندیشه‌های غیر اسلامی در کشور به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله مطهری معتقد بودند افرادی با گرایشات و اندیشه‌های مارکسیستی نباید به دستگاه رهبری و انقلاب ورود کنند، افزود: همین اهتمام و جدیت سبب شد که ایشان در ماه‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست دشمنان به مقام رفیع شهادت نائل شوند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیت‌الله مطهری بیش از 20 سخنرانی در مورد مسائلی که پیش‌بینی می‌کرد در جامعه اتفاق خواهد افتاد، انجام داد و در بیشتر سخنرانی‌ها در مورد آزادی بیان، عدالت اجتماعی، انقلاب فرهنگی و... صحبت‌هایی را ارائه کرد.

مطهری با اشاره به تعداد آثاری که از آیت‌الله مطهری از بعد از شهادت وی به چاپ رسیده است، ادامه داد: این کتاب‌ها باید مورد توجه و مطالعه دانشجویان و جوانان قرار گیرد و مطالعه آثار این شهید گران‌قدر با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات دانشگاهی در حال حاضر هیجانی شده و بر خلاف قبل از انقلاب که جلسات به صورت جدی در دانشگاه‌ها با حضور اساتید برجسته از جمله شهید مطهری برگزار می‌شد این مسئله به دست فراموشی سپرده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان دیگر به دنبال پیگیری مسائل و مباحث فکری نیستند و بیشتر به گروه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف وابسته و در مورد این مسائل اشتیاق نشان می‌دهند، این در حالی است که دانشجویان باید به مباحث فکری اهمیت بیشتری را بدهند.
مطهری بیان کرد: مسئله عدالت اجتماعی و آزادی بیان مورد تأکید و توجه شهید مطهری بوده و باید در زمینه تحقق این دو مهم در جامعه با جدیت و برنامه‌ریزی بیشتری گام برداشته شود و تلاش در تحقق عدالت اسلامی همراه با معنویت مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: جامعه بدون تبعیض بسیار دارای اهمیت بوده و نظر اسلام این است که جامعه مانند میدان مسابقه بوده که باید شرایط مساوی برای همه را داشته باشد تا شاید گامی در زمینه تحقق عدالت اجتماعی برداشته شود، زیرا بی‌عدالتی در اجتماع تعادل روانی جامعه را بر هم می‌زند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه مسئله آزادی اجتماعی در جامعه مورد بی‌توجهی قرار گرفته و عده زیادی به منظور رسیدن به خواسته‌های خود به حقوق دیگران تجاوز کرده و قوانین غیر عادلانه را وضع می‌کنند، ما کمتر افرادی را داریم که به دنبال وضع قوانینی به نفع بشریت باشند.

مطهری تصریح کرد: در وضع بسیاری از قوانین توجه به خود، جامعه و نسل آینده باید مورد توجه قرار گیرد و قوانینی وضع شود که ناقض آزادی تفکر و بیان افراد در جامعه نباشد، البته وجود منتقدان و مخالفان همیشه به نفع جامعه بوده که حضور این افراد برای پیشرفت در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به وضعیت فعلی دولت و مسئله برجام ادامه داد: متأسفانه به دلیل عدم کفایت دولتمردان قبلی و خروج برخی از منابع ارزی کشور به منظور سرمایه‌گذاری در آمریکا هم‌اکنون کشور با بحران و مشکلات جدی مواجه بوده که مسئله برجام تا حد زیادی زمینه را برای رفع مشکلات فراهم کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبلغ 2 میلیارد دلاری که آمریکا قرار است از حساب ایران بردارد، گفت: آمریکا طی حکمی که در دیوان عالی این کشور داده شده به منظور انفجار ساختمان آمریکا در بیروت در سال 82 ایران را دخیل می‌داند و این مبلغ را به همین منظور قرار است برداشت کند.
مطهری خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مسئله در حد رأی و حرف بوده و آمریکا طبق توافقاتی که با ایران دارد نمی‌تواند این پول را بردارد، متأسفانه هم‌اکنون شرایطی در جامعه ایجاد شده که همه از زمین خوردن دولت خوشحال می‌شوند در این زمینه باید تلاش شود تا مشکلات دولت و ملت با همدلی رفع شود نه با تخریب دولت‌ها توسط یکدیگر به مشکلات دامن زده شود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در کشور از سال 2003 بیان داشت: این مشکلات ربطی به برجام ندارد، زیرا همه افراد از جمله مقام معظم رهبری حامی برجام بودند و تمامی اقدامات برجام از ابتدا تا انتها تحت نظارت رهبر معظم انقلاب انجام شده است و اینکه بگوییم قسمت خوب آن مربوط به رهبر و قسمت بد آن مربوط به دولت روحانی است بسیار بی‌انصافی کرده‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تمامی کشورهای اروپایی به تعهدات خود نسبت به ایران عمل کرده‌اند، در حال حاضر با آمریکا مشکلاتی را داریم که مربوط به دوران تحریم‌ها است و به زودی رفع خواهد شد.

مطهری با اشاره به اینکه تحریم‌ها برای تعدادی از نهادهای حکومتی و اشخاص، دارای منفعت بوده، افزود: این افراد در حال حاضر با برجام مخالف هستند و با ایجاد تنش در جامعه به دنبال جلوگیری از تعامل ایران با کشورهای دیگر و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور هستند.

وی تصریح کرد: مسئله بر جام 7 ماه قبل قرار بود انجام شود که با توطئه عربستان و همکاری آمریکا و اسرائیل به تعویق افتاد، زیرا عربستان به آمریکا این قول را داده بود که با کاهش قیمت نفت ایران را به زانو در خواهد آورد.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه سال 88 و حصر سران فتنه بیان داشت: هیچ فردی بدون حکم قضایی نمی‌تواند در بازداشت و حصر باشد و این مسئله باید از طریق قانونی و با آرامش انجام شود، همچنین اینکه هر حکمی توسط رئیس قوه قضاییه داده شود درست و صحیح بوده تفکر غلطی است و نظر این فرد در مورد حصر تعدادی از افراد تا زمانی که ما قانون اساسی در کشور داریم مورد قبول نیست.

مطهری اظهار کرد: البته ما تمامی اقدامات و کارهای افراد در سال 88 را تأیید نمی‌کنیم، زیرا آنها باید از نظام و شخص اول مملکت تمکین و مسئله را طور دیگر و از طریق قانونی پیگیری می‌کردند.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر در سال 88 با مردم به صورت اعتراض آمیز و خشن برخورد نمی‌شد همه چیز روال خود را سپری می‌کرد و ما شاهد چنین آشوبی در کشور نبودیم، تصریح کرد: البته در این مورد رئیس جمهور دولت قبل و شورای نگهبان نیز مقصر بودند همه افراد از جمله افراد در حصر و دولت قبلی باید در یک دادگاه به طور هم‌زمان حاضر و محاکمه شوند تا پرونده این مسئله بسته شود.

وی خاطرنشان کرد: پاره کردن عکس امام خمینی(ره) و جشن و شادی مردم در شب عاشورا هیچ سندیتی ندارد و تمامی این موارد توطئه‌ای است برای اینکه حصر دولتمردان ادامه داشته باشد.

در این نشست کلیپی از سید محمد خاتمی و میرحسین موسوی نیز در موجی از شعارهای بین دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا پخش شد و دانشجویان با شعارهای مختلف از جمله مرگ بر فتنه‌گر در جلسه حضور داشتند.

نوشته‌هایی با عنوان موسوی و کروبی آزاد باید گردد، مرگ بر فتنه‌گر، 88 چه بودید ساکت فتنه بودید، حرمت شکن عاشورا اعدام باید گردد و مثل پدر نبودی حامی فتنه بودی در دست دانشجویان هر دو جناح تا پایان جلسه نمایان بود.

کلید واژه ها علی مطهری - سال 88 - مردم
دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
منبع خبر روزنو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top