حاشیه انتشار تصاویر جسد مهرداد اولادی

وکیل ملت: مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران درباره تصاویر منتشر شده از جسد کالبد شکافی‌شده مهرداد اولادی نیز اظهار کرد: این تصاویر به پزشکی قانونی نبوده چراکه بررسی آن نیز نشان داد که محل قرار گرفتن جسد نیز در پزشکی قانونی نبوده و ما چنین سنگ‌هایی را در این سالن نداریم ضمن اینکه پیش‌تر نیز روابط عمومی سازمان در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده بود.

تاریخ انتشار: 7ارديبهشت1395|21:31

حاشیه انتشار تصاویر جسد مهرداد اولادی
| کد خبر: 139580

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران درباره نحوه بررسی علت مرگ ستایش قریشی و مهرداد اولادی توضیحاتی را اعلام ، اما اعلام دلیل آن را به دستگاه قضایی واگذار کرد و گفت: نتایج تحقیقات به دستگاه قضایی ارائه شده است.

دکتر مسعود قادی پاشا درباره علت مرگ ستایش قریشی و بررسی ابهامات موجود در این پرونده، اظهار کرد: اقدامات لازم و آزمایشات مختلف بر روی جسد این کودک انجام شده و کلیات معاینات و بررسی موارد ادعایی بر روی این فرد انجام شده است. ما نتایج تحقیقات را اعلام کرده و در اختیار مقام قضایی قرار داده و قاضی آن را باید اعلام کند.

وی درباره سلامت روان پسر 17 ساله متهم به قتل ستایش نیز گفت: در این زمینه جلسه چند ساعته کمیسیون تشکیل شده و جلسه‌ای دیگر نیز ظهر امروز برگزار خواهد شد.

وی درباره علت مرگ مهرداد اولادی بازیکن تیم فوتبال ملوان نیز اظهار کرد: به احتمال زیاد علت فوت قطعی این فرد فردا اعلام خواهد شد.

وی درباره تصاویر منتشر شده از جسد کالبد شکافی‌شده مهرداد اولادی نیز اظهار کرد: این تصاویر به پزشکی قانونی نبوده چراکه بررسی آن نیز نشان داد که محل قرار گرفتن جسد نیز در پزشکی قانونی نبوده و ما چنین سنگ‌هایی را در این سالن نداریم ضمن اینکه پیش‌تر نیز روابط عمومی سازمان در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده بود.

وی درباره اظهارات دادستان تهران پیرامون مرگ برخی از ورزشکاران به دلیل مصرف الکل اظهار کرد: بیان علت مرگ افراد جزو اسرار است و ما اجازه بیان آن را نداریم.

قادی‌پاشا در ادامه به ارائه آمارهایی از میزان مراجعات به پزشکی قانونی پرداخت و گفت: در سال گذشته 204 هزار نفر به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده و در امور مختلف به آنان خدمت‌رسانی شده است که از این میان 46 درصد امور آزمایشگاهی بود و 56 درصد نیز به کمیسیون‌ها ارجاع شد. همچنین 5542 تن به سالن‌های تشریح ارجاع شده و 145 هزار و 227 نفر نیز به شکل سرپایی خدمات دریافت کرده‌اند که عمده این افراد مربوط به نزاع بوده است.

وی شمار مراجعه‌کنندگان نزاع را در سال 94، 101 هزار و 109 نفر اعلام کرد و گفت: این آمار نسبت به سال 93، 5.3 درصد کاهش داشته است. از این میان حدود بیش 66 هزار نفرشان مرد بودندو

قادی‌پاشا شمار جانباختگان ناشی از مسمومیت گاز در سال 94، 141 نفر اعلام کرد که از این تعداد 117 نفر مرد و 24 نفر نیز زن بوده‌اند. همچنین 124 نفر نیز به دلیل سلاح سرد جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با سال 93 0.8 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به مراجعان سقط جنین درمانی خاطرنشان کرد: سقط جنین درمانی قبل از چهار ماهگی جنین انجام می‌شود و در صورتی که جنین یا مادر شرایط نامناسبی را نداشته باشند با آن موافقت می‌شود. براین اساس در سالی که گذشت 1950 مورد درخواست برای سقط جنین ارایه که برای 1045 مورد آن گواهی صادر شد.

وی با بیان اینکه صدور گواهی سقط جنین نیازی به حکم دادسرا و مقام قضایی ندارد، گفت: این افراد به شکل شخصی نیز می‌توانند به بیمارستان مراجعه کرده و رضایت مادر را برای این امر کافی است.

در مورد جنین‌های نامشروع یا ناخواسته مجوزی برای سقط داده نمی‌شود.

دسته بندی اخبار داغ , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top