فدراسیون فوتبال صداوسیما را تهدید کرد

وکیل ملت: روز نو : فدراسیون فوتبال، بیانیه‌ای را درباره ادعاهای مدیر بازرگانی سازمان صدا و سیما صادر کرد.

تاریخ انتشار: 9ارديبهشت1395|10:33

فدراسیون فوتبال صداوسیما را تهدید کرد
| کد خبر: 140477

به گزارش فدراسیون فوتبال، متن پاسخ فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

پیرو مصاحبه یکطرفه و اطلاعات غیرواقع اعلام شده توسط آقای سیفی مدیرکل محترم بازرگانی سازمان صدا وسیما و تبلیغات یک جانبه سازمان صدا و سیما با استفاده از ظرفیت خبررسانی انحصاری خود و با نیت فرافکنی و توجیه بدعهدی آن سازمان باستحضار عموم مردم و بویژه خیل علاقمندان فوتبال می رساند.

سازمان محترم صداوسیما در فصل 92/93 مبلغ بیش از 17/5 میلیارد تومان و در فصل 91/92 مبلغ 13/5 میلیارد تومان و در فصل 90/91 مبلغ 11/5میلیارد تومان بعنوان حق پخش مسابقات فوتبال به باشگاهها، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پرداخته است.

در فصل 93/94 پیرو بروز مشکلات و اختلاف نظر پیرامون میزان مبلغ حق پخش موضوع، این موضوع در کمیسیون اجتماعی شورای امنیت کشور مطرح شد و با تاکید بر پرداخت حقوق فوتبال موضوع طی صورتجلسه ای فیمابین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش و جوانان و ریاست محترم سازمان صدا و سیما به پرداخت مبلغ 22/5 میلیارد تومان توافق و مقرر شد این مبلغ توسط سازمان صدا و سیما پرداخت شود که تاکنون علیرغم تعهد رسمی و کتبی سازمان صدا و سیما به عناوین مختلف از انجام تعهد خود شانه خالی کرده و حقوق فوتبال کشور را نپرداخته است.

جهت فصل 94/95 علیرغم مکاتبات و تماس‌های مکرر از عقد قرارداد جدید استنکاف و تامین حقوق فوتبال از طریق IPTV را متعهد شد که علیرغم گذشت حدود ده ماه بعلت نداشتن زیر ساخت مربوطه این مهم نیز انجام نشده است.

هیچگونه کمک و مساعدت مالی در قالب سامانه های پیامکی از طرف سازمان صدا و سیما برای فدراسیون، سازمان لیگ و باشگاهها فوتبال کشور انجام نشده و اصولاً این فدراسیون نیز هیچگونه درخواستی نداشته و انجام امور مربوطه به سامانه های پیامکی هیچ ربطی به سازمان صدا و سیما نداشته و این امر در اختیار شرکت مخابرات و اپراتور های تلفن همراه و کارگزاران مربوطه است.

در حالیکه سازمان صدا و سیما برای پخش مسابقات فوتبال خارجی به شرکتهای خارجی وجه می پردازد و اجازه پخش دریافت می کند و برای پخش هرگونه فیلم، سریال، برنامه تولیدی و حتی موسیقی (با هرگونه کیفیت که اکثراً نیز فاقد جذابیت و بیننده است) وجه می پردازد و آن را برای پخش خریداری می کند با رفتاری یک سویه از پرداخت حق پخش تلویزیونی بابت فوتبال که برنامه اول و جذاب ترین و پربیننده ترین برنامه هست استنکاف می ورزد و حقوق مالکانه مربوط به باشگاهها سازمان لیگ و فدراسیون را نمی پردازد.

علیرغم ده‌ها مکاتبه و تماس و پیگیری ریاست محترم این سازمان از رودررو شدن با مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال و مدیران باشگاه‌ها خودداری جسته و حاضر به هیچگونه تعامل نبوده و یادآوری می نمائیم صبر و خویشتنداری جامعه فوتبال به سر آمده و گزینه های جدید برای احقاق حقوق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ضمناً پیشنهاد می‌شود سازمان محترم صدا و سیما برای فصل آتی با ساخت فیلم ها و سریال های مختلف، جذاب و پرطرفدار فضاهای خالی ناشی از عدم پخش مسابقات فوتبال را پر نماید.

دسته بندی خبر روز , ورزش ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top