به روز رسانی رشته حقوق با طراحی ۱۵ عنوان درسی جدید

وکیل ملت: رئیس کارگروه حقوق شورای تحول از طراحی نزدیک به ۱۵ عنوان درسی جدید در راستای کارآمدسازی و به روز رسانی رشته حقوق خبر داد.

تاریخ انتشار: 10ارديبهشت1395|02:24

به روز رسانی رشته حقوق با طراحی ۱۵ عنوان درسی جدید
| کد خبر: 140839

سید فضل‌الله موسوی، با اشاره به طراحی نزدیک به ۱۵ عنوان درسی جدید در راستای کارآمدسازی و به روز رسانی رشته حقوق افزود: این درس‌ها که عناوینی همچون حقوق سایبری، حقوق محیط زیست، حقوق قراردادهای نوین، حقوق دفاع مقدس و ... را شامل می‌شود عموماً در رده دروس اختیاری قرار گرفته است اما ضرورت آنها با توجه به مطرح شدن موضوعات جدید و گسترش یافتن دایره مباحث حقوقی با نظر به این موضوعات ضروری بوده است.

وی همچنین از مد نظر بودن برخی موضوعات برای بررسی و بحث و در صورت لزوم ارائه پیشنهاد به وزارت علوم خبر داد و گفت: ما به آسیب‌شناسی رشته حقوق نیز خواهیم پرداخت و بر اساس نتایجی که حاصل خواهد شد پیشنهاداتی را به وزارت علوم و شورای تحول ارائه خواهیم کرد.

رئیس کارگروه حقوق شورای تحول و ارتقای علوم انسانی به عنوان مثال از ورود افراد از رشته‌های دیگر به دوره تحصیلات تکمیلی حقوق به عنوان یک آسیب نام برد و گفت: در گفتگوهایی که با اساتید داشته و داریم بعضا بر این مسئله تأکید صورت می‌گیرد که افرادی که قصد ورود به کارشناسی ارشد حقوق را دارند لازم است که پیش از آن کارشناسی حقوق را گذارنده باشند و در صورتی که در کارگروه به نتیجه‌ای قطعی در این مورد برسیم آن را به عنوان پیشنهاد منعکس خواهیم کرد تا ضمن سنجش آن از جوانب مختلف، تصمیم لازم در این خصوص گرفته شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top