نماینده ولی فقیه در سپاه:

اصلاح‌طلبان، کارگزاران، کیان و حلقه نیاوران در مورد دین کج فهمی دارند / متاسفانه نفی استقلال را از زبان برخی از آقایان می‌شنویم

وکیل ملت: متاسفانه امروز با بدعت‌ها و بدفهمی‌هایی از دین روبرو هستیم که شبهاتی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند لذا باید در این خصوص روشنگری و آگاه‌سازی صورت گیرد.

تاریخ انتشار: 11ارديبهشت1395|14:52

 اصلاح‌طلبان، کارگزاران، کیان و حلقه نیاوران در مورد دین کج فهمی دارند / متاسفانه نفی استقلال را از زبان برخی از آقایان می‌شنویم
| کد خبر: 141647

به گزارش وکیل ملت ، نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: متاسفانه امروز با بدعت‌ها و بدفهمی‌هایی از دین روبرو هستیم که شبهاتی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند لذا باید در این خصوص روشنگری و آگاه‌سازی صورت گیرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم تقدیر از مربیان برتر این نمایندگی به مناسبت آغاز هفته عقیدتی - سیاسی در سپاه گفت: یکی از مشکلات اساسی ادیان الهی در تاریخ بدفهمی و کج‌فهمی در دین بوده است و شهید مطهری یکی از چهره‌های پیشتاز در آسیب‌شناسی دینی بود.
 
وی افزود: اگر بدفهمی و کج‌فهمی درمان نشوند آیین و شریعت می‌میرند و تصرف دشمن و یا عوامل آن در ادراک خواص مهم‌ترین عامل انحراف است.

سعیدی ادامه داد: اگر نفوذ را به معنای تسلط در ادراک و فکر معنا کنیم نفوذ سیاسی به معنای تصرف عناصر دشمن و منحرف خودی در ادراک معرفتی و سیاسی خواص معنا می‌شود. از طرفی نفوذ فرهنگی نیز تصرف ادراک فرهنگی مردم توسط دشمن است.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه بدفهمی در دین سه نوع آسیب دارد، گفت: یکی آسیب‌هایی است که از ناحیه دشمنان و به شکل بدل‌سازی وارد می‌شود. آسیب دیگر از سوی متولیان دین صورت می‌گیرد که شکل زشتی از دین را به مردم ارائه می‌دهند و آسیب سوم بد اجرا کردن عوامل دین است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: اولین نمونه تاریخی که بدفهمی دین و ادیان الهی باعث لطمه شد رفتار اربابان کلیسا در قرون وسطی بود. اومانیسم زاییده تحقیر انسان و ولنگاریسم و لیبرالیسم نتیجه ترویج گوشه‌گیری افراطی اربابان کلیسا در قرون وسطی است.
 
سعیدی تاکید کرد: متاسفانه برخی می‌گویند مشکل فساد را با تکیه بر سکولاریزم غربی حل کنیم در حالی که این الگو حتی نتوانست مشکل خود مسیحیان و غربی‌ها را حل کند.  
 
وی با بیان اینکه در خصوص کج‌فهمی در دوران غیبت می‌توان هزاران جلد کتاب نوشت، گفت: شما ببینید انجمن حجتیه چه برداشتی از انتظار ارائه کرد و چه دلیلی دارد در عصر ولی‌فقیه ما شاهد کج‌فهمی افراد نسبت به دین باشیم. کج‌فهمی که در سه حلقه کارگزاران، اصلاح‌طلبان و کیان و حلقه نیاوران بروز و ظهور پیدا کرده است.
 
سعیدی ادامه داد: متاسفانه نفی استقلال را از زبان برخی از آقایان می‌شنویم و امروز با بدعت‌ها و بدفهمی‌هایی روبرو هستیم که شبهاتی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند و باید با ادبیات بهتری با مردم حرف بزنیم.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: متاسفانه امروز در بحث حاکمیت دینی و اصل ولایت فقیه و اینکه ولی فقیه مشروعیت خود را از مردم می‌گیرد یا باری‌تعالی دچار برخی کج‌فهمی‌ها در افراد هستیم که باید نسبت به آن روشنگری و آگاه‌سازی صورت گیرد.  
 
سعیدی در پایان تصریح کرد: هفته گذشته دیداری با مقام معظم رهبری داشته‌ام و نسبت به اقدامات حوزه نمایندگی و آموزش‌های عقیدتی- سیاسی گزارشاتی ارائه دادم که حضرت آقا دو بار فرمودند خوب است و رضایت داشتند.
 
در پایان این مراسم از برگزیدگان حوزه آموزش عقیدتی -سیاسی در نیروهای چهارگانه سپاه تقدیر به عمل آمد.

دسته بندی خبر روز , تلگرام ++ ,
منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top