اسامی ۲۸۹ منتخب مجلس دهم به تفکیک گرایش سیاسی

وکیل ملت: با برگزاری دو انتخابات و از رقابت ۶ هزار و ۲۲۹ نامزد، تکلیف ۲۸۹ کرسی مجلس دهم مشخص شد و تنها تعیین تکلیف یک کرسی به انتخابات میان دوره ای کشیده شد.

تاریخ انتشار: 12ارديبهشت1395|12:03

اسامی ۲۸۹ منتخب مجلس دهم به تفکیک گرایش سیاسی
| کد خبر: 142188

در این دوره از انتخابات نماینده تمامی حوزه های انتخابیه تعیین شدند و تنها یک کرسی اصفهان به انتخابات میان دوره ای کشیده شد.

به گزارش وکیل ملت از ۲۸۹ نماینده مجلس دهم، ۱۱۵ نفر اصولگرا، ۱۲۰ نفر اصلاح طب، ۴۹ نفر مستقل و ۵ نفر از اقلیت های دینی هستند. نکته قابل توجه اینکه اگرچه برخی از مستقلین در فهرست ائتلاف اصولگرایان قرار نگرفتند اما سابقه حضور آنها در ادوار مجلس، گویای نزدیکی ایشان به اصولگرایان است.

همچنین ۱۷ نفر از نمایندگان مجلس دهم را بانوان تشکیل می دهند و ۷۷ نفر از آنان نیز نمایندگان فعلی مجلس هستند.

از دیگر نکات درباره مجلس دهم، حضور مجدد ۷۷ نماینده مجلس نهم بر روی کرسی های خانه ملت است.

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک آرایش سیاسی بر این اساس است:

استان آذربایجان شرقی

نام حوزه های انتخابیه

تعداد کرسی مجلس

اصولگرا

اصلاح‌طلب

مستقل

 دور دوم

  تبریز و آذرشهر و اسکو

۶

 احمد علیرضا بیگی 

مسعود پزشکیان

 

 

محمد حسین فرهنگی

شهاب الدین بی‌مقدار

زهرا ساعی

علیرضا منادی

  اهر و هریس

۱

 

 

   

بیت الله عبدالهی

  بستان آباد

۱

   

 

   محمد وحدتی هلان

 

  بناب

۱

   ضیاءالله اعزازی

 

   

 

  سراب

۱

   

 

 

بوسف داوودی

  شبستر

۱

  

 

 

معصومه آقاپور

  کلیبر و بخش هوراند

۱

   قلی الله قلی زاده

 

   

 

  مراغه و عجب شیر

۱

     

 

 

 

محمدعلی حسین‌زاده

  مرند و جلفا

۱

 

 

 

 محمد حسن نژاد 

  ملکان

۱

     سلمان خدادادی

 

 

 

  میانه

۲

   یعقوب شیویاری

فردین فرمند

  

 

  هشترود و چار اویماق

۱

   

 

   سید حمزه امینی

 

  ورزقان

۱

   رضا علیزاده

 

   

 

  استان آذربایجان غربی

  ارومیه

۳

نادر قاضی پور  

   

 روح الله حضرتپور

سید هادی بهادری

  بوکان

۱

   

 قسیم عثمانی

   

 

  پیرانشهر و سردشت

۱

رسول خضری  

 

   

 

  خوی و چایپاره

۱

تقی کبیری 

 

   

 

  سلماس

۱

 

 

  

شهروز برزگر

  ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

۱

 

شریف زاده

   

 

  مهاباد

۱

   محمودزاده

 

   

 

  میاندوآب و شاهین دژ و تکاب

۲

 

 

 

   

جهانبخش محبی نیا

همایون هاشمی

  نقده و اشنویه

۱

   

عبدالکریم حسین زاده

   

 

استان اردبیل

  اردبیل و نمین و نیر

۳

صدیف بدری

 

رضا کریمی

 

 

محمد فیضی

  پارس آباد و بیله سوار

۱

 

 

 

شکور پورحسین

  خلخال و کوثر

۱

بشیر خالقی  

 

  

 

  گرمی

۱

   

 سید حمایت میرزاده

   

 

  مشکین شهر

۱

   

 

  ولی ملکی

 

  استان اصفهان

  اصفهان

۵

حمیدرضا فولادگر

احمد سالک 

ناهید تاج الدین

حیدرعلی عابدی

   

 

  اردستان

۱

سیدصادق طباطبائی نژاد  

 

   

 

  شاهین شهر و میمه و برخوار

۱

حسینعلی   حاجی دلیگانی

 

   

 

  خمینی شهر

۱

   سیدمحمدجواد ابطحی

 

   

 

  سمیرم

۱

 

 

 

   

اصغر سلیمی

  شهرضا و سمیرم سلفی

۱

 

 

  

سمیه محمودی

  فریدن، چادگان و فریدونشهر

۱

اکبر ترکی  

 

   

 

  فلاورجان

۱

  سید ناصر موسوی لارگانی

 

   

 

  کاشان و آران بیدگل

۱

سید جواد ساداتی نژاد 

 

   

 

  گلپایگان و خوانسار

۱

   

علی بختیار

   

 

  لنجان

۱

محسن کوهکن

 

   

 

  مبارکه

۱

   

 

    زهرا سعیدی

 

  نائین و خور و بیابانک

۱

   

 

   عباسعلی پور بافرانی

 

  نجف آباد و تیران و کرون

۱

  ابوالفضل ابوترابی 

 

   

 

  نطنز و بخش قمصر

۱

  مرتضی صفاری نطنزی

 

 

 

استان البرز

کرج ۲

محمدجواد کولیوند

عزیز اکبریان

     
ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد (هشتگرد) ۱ محمود بهمنی      

  استان ایلام

  ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

۲

  

 

  

 

جلال میرزایی

سلام امینی

  دهلران و دره شهر و آبدانان

۱

   

 

  

 

شادمهر کاظم زاده

  استان بوشهر

  بوشهر و گناوه و دیلم

۱

   

عبدالحمید خدری

   

 

  دشتی و تنگستان

۱

  سید کمال الدین شهریاری

 

   

 

  دشتستان

۱

   

محمدباقر سعادت

   

 

  کنگان و دیر و جم

۱

   

 

سکینه الماسی  

 

  استان تهران

  تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

۳۰

 

محمدرضا عارف

علی مطهری

سهیلا جلودارزاده 

علیرضا محجوب

الیاس حضرتی

کاظم جلالی

محمدرضا بادامچی

فریده اولادقباد

سیده فاطمه حسینی 

مصطفی کواکبیان

پروانه سلحشوری

ابوالفضل سروش

علی نوبخت حقیقی

غلامرضا حیدری

مهدی شیخ

فاطمه سعیدی

محمدعلی وکیلی

محمود صادقی بهروز نعمتی

پروانه مافی

 فاطمه ذوالقدر

محمدجواد فتحی

سید فرید موسوی

محمدرضا نجفی

داود محمدی

طبیه سیاوشی شاه عنایتی

محسن علیجانی زمانی

احمد مازنی

علیرضا رحیمی

عبدالرضا هاشم زائی

 

 

   

 

  پاکدشت

۱

   

محمد قمی

   

 

  دماوند و فیروزکوه

۱

 

 

   

قاسم میرزایی نیکو

  رباط کریم

۱

 

 

   

حجت الاسلام نوروزی

  شهریار

۱

   

 

  

محمد محمودی

  ورامین

۱

سیدحسین نقوی حسینی  

 

   

 

  استان چهارمحال و بختیاری

  شهرکرد

۱

   

 

 اردشیر نوریان 

 

  اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار

۱


  

 

   

علی کاظمی بابا حیدری

  بروجن

۱

   

 

  

خدیجه ربیعی

  لردگان

۱

   

 

    محمد خالدی

 

  استان خراسان جنوبی

  بیرجند و درمیان

۱

سید محمدباقر عبادی  

 

   

 

  نهبندان و سربیشه

۱

نظر افضلی 

 

   

 

  قائنات

۱

   فرهاد فلاحتی

 

   

 

  فردوس و سرایان و طبس

۱

محمدرضا امیرحسنخانی  

 

 

 

  استان خراسان رضوی

  مشهد و کلات

۵

امیرحسین قاضی زاده

نصرالله پژمان‌فر

محمدحسین حسین زاده بحرینی

رضا شیران خراسانی

محمد جواد کریمی قدوسی 

 

   

 

  تربت جام و تایباد

۱

   

جلیل رحیمی

  

 

  تربت حیدریه و مه و لات

۱

 

 

 

سعید باستانی

  چناران و بینالود

۱

   محمد دهقان

 

   

 

  خاف و رشتخوار

۱

   

محمود نگهبان سلامی

   

 

  درگز

۱

   

حاتمیان

   

 

  سبزوار و جغتای و جوین

۲

   

رمضان علی سبحانی فر

مقصودی  

 

  فریمان، سرخس، احمدآباد

۱

  احسان قاضی زاده

 

   

 

  قوچان و فاروج

۱

 

هادی شوشتری

   

 

  کاشمر و خلیل آباد و بردسکن

۱

   

بهروز بنیادی

   

 

  گناباد و بجستان

۱

   حمید بنایی

 

   

 

  نیشابور و تخت جلگه

۲

 هاجر چنارانی 

حمید گرمابی

   

 

  استان خراسان شمالی

  اسفراین

۱

   هادی قوامی

 

   

 

  شیروان

۱

عبدالرضا عزیزی

 

  

 

  بجنورد و مانه و سملقان و جاجرم

۲

   

علی اکبری

علی قربانی

   

 

  استان خوزستان

  اهواز

۳

 

 

 

همایون یوسفی

جواد کاظم نسب الباجی

علی ساری

  آبادان

۳

 عامر کعبی

جلیل مختار

 

 

 

غلامرضا شرفی

  اندیمشک

۱

   فریدون حسنوند

 

   

 

  ایذه و باغملک

۱

 

     هدایت الله خادمی 

  بندر ماهشهر و امیدیه و هندیجان

۱

 

    علی  گلمرادی

  بهبهان

۱

   

      حبیب الله کشت زر

  خرمشهر

۱

   

 

   عبدالله سامری

 

  دزفول

۱

عباس پاپی‌زاده  

 

   

 

  دشت آزادگان و هویزه (سوسنگرد)

۱

   قاسم ساعدی

 

   

 

  رامهرمز و رامشیر

۱

اقبال محمدیان  

 

   

 

  شادگان

۱

 مجید ناصری نژاد

 

   

 

  شوش

۱

   سید راضی نوری

 

   

 

  شوشتر و گتوند

۱

سهراب گیلانی  

 

   

 

  مسجد سلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا

۱

 

 

 

علی عسکر ظاهری 

  استان زنجان

  زنجان و طارم

۲

   

 

 

فریدون احمدی

علی وقفچی

  ابهر و خرمدره

۱

 

 

 

   

محمد عزیزی

  خدابنده (قیدار)

۱

   

 

 

احمد بیگدلی 

  ماهنشان و ایجرود

۱

   

 

سید مرتضی خاتمی  

 

  استان سمنان

  سمنان و مهدی شهر

۱

   

احمد همتی

   

 

  دامغان

۱

   

 

   ابوالفضل حسن بیکی

 

  شاهرود

۱

سید حسن حسینی  

 

   

 

  گرمسار

۱

   

 

 غلامرضا کاتب

 

  استان سیستان و بلوچستان

  زاهدان

۲

 حسینعلی شهریاری 

علیم یارمحمدی

   

 

  ایرانشهر و سرباز و دلگان

۱

   

 

  نعیم امینی فرد

 

  چابهار و نیک شهر و کنارک

۱

عبدالغفور ایران نژاد  

 

 

 

  خاش

۱

علی کرد  

 

   

 

  زابل و زهک

۲

 حبیب الله دهمرده 

احمدعلی کیخا

   

 

  سراوان و سیب و سوران

۱

   

 

محمدباسط درازهی  

 

استان  فارس

  شیراز

۴

 

 

 

بهرام پارسایی

فرج الله رجبی

مسعود رضایی

   

علی اکبری

  آباده و بوانات و خرم بید

۱

   

 

رحیم زارع  

 

  نی ریز و استهبان

۱

  

 

  

فرهاد طهماسبی

  اقلید

۱

   

حسین افضلی

 

 

  جهرم

۱

   محمد رضا رضایی کوچی

 

   

 

  داراب و زرین دشت

۱

 

 

   

رضا انصاری

  سپیدان (اردکان)

۱

   

 

   علاالدین خادم

 

  سروستان و کربال

۱

   داریوش اسماعیلی

 

   

 

  فسا

۱

محمدجواد جمالی   

 

  

 

  فیروزآباد

۱

   

کوروش کرمپور

   

 

  کازرون

۱

  

حسین رضازاده

  

 

  لارستان، خنج و گراش

۱

  جمشید جعفرپور

 

   

 

  لامرد و مهر

۱

   

محسن علوی

   

 

  مرودشت،  پاسارگاد و ارسنجان

۱

  محمد مهدی برومندی

 

   

 

  ممسنی (نورآباد)

۱

   

 

  

مسعود گودرزی

  استان قزوین

  قزوین و آبیک و البرز

۲

   

سید حمیده زرآبادی

 داوود محمدی 

 

  بوئین زهرا

۱

   

روح الله بابایی

   

 

  تاکستان

۱

   

بهمن طاهرخانی

   

 

  استان قم

  قم

۳

   احمد امیرآبادی

علی لاریجانی

مجتبی ذوالنور

 

   

 

  استان کردستان

  سنندج و دیواندره و کامیاران

۲

  

 

 مهدی فرشادان 

 

سید احسن علوی

  بیجار

۱

   

 

   حمدلله کریمی

 

  سقز و بانه

۱

   

 

   محسن بیگلری

 

  قروه و دهگلان

۱

   

 

علی محمد مرادی  

 

  مریوان و سروآباد

۱

   

 

 

منصور مرادی

  استان کرمان

  کرمان و راور

۲

   محمدرضا پور ابراهیمی

محمد مهدی زاهدی

 

   

 

  بافت

۱

   

علی برز بختیاری

   

 

  بم و ریگان

۱

   

حبیب الله نیکزادی

   

 

  جیرفت و عنبرآباد

۱

   

 

   یحیی کمالی پور

 

  رفسنجان

۱

   

 احمد محمدی انارکی

   

 

  زرند و کوهبنان

۱

   

حسین امیری

   

 

  سیرجان و بردسیر

۱

   

 

   شهبار حسن پور

 

  شهر بابک

۱

   

 علی اسدی

   

 

  کهنوج

۱

   

 احمد حمزه

   

 

  استان کرمانشاه

  کرمانشاه

۳

   عبدالرضا مصری

سید قاسم جاسمی

 

   

احمد صفری

  اسلام آباد غرب و دالاهو

۱

حشمت الله فلاحت پیشه   

 

  

 

  پاوه و جوانرود

۱

   شهاب نادری

 

   

 

  سنقر

۱

  

 

 

   

سید جواد حسینی کیا

  قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب

۱

 فرهاد تجری 

 

 

 

  کنگاور و صحنه و هرسین

۱

   حسن سلیمانی

 

   

 

  استان کهگیلویه و بویراحمد

  یاسوج (بویراحمد و دنا)

۱

   

 

غلام محمد زارعی 

 

  کهگیلویه و بهمئی (دهدشت)

۱

عدل هاشمی پور  

 

 

 

  گچساران (دوگنبدان)

۱

   

 غلامرضا تاجگردون

   

 

  استان گلستان

  گرگان و آق قلا

۲

 

   

 

 

نورمحمد تربتی‌نژاد

نبی‌هزار جریبی

  رامیان و آزادشهر

۱

   

 

   علیرضا ابراهیمی فر

 

  علی آباد

۱

   

 

   اسدالله قره خانی

 

  کردکوی و ترکمن و بندر گز

۱

 

 

   

رامین نورقلی پور

  گنبد کاووس

۱

   

 

    قرجه طیار

 

  مینودشت و کلاله

۱

   

 

 

شهرام کوسه غراوی 

  استان گیلان

  رشت

۳

 

غلامعلی جعفرزاده

 

  

جبار کوچکی نژاد

محمد صادق حسنی

  آستارا

۱

  ولی داداشی   

 

 

 

  آستانه اشرفیه

۱

   

محمد حسین قربانی

   

 

  بندرانزلی

۱

حسن خسته وند

 

   

 

  رودبار

۱

   

 

 

منوچهر جمالی

  رودسر و املش

۱

   اسداله عباسی

 

   

 

  صومعه سرا

۱

سیدکاظم دلخوش  

 

   

 

  طوالش و رضوانشهر و ماسال (هشتپر)

۱

محمود شکری  

 

   

 

  فومن و شفت

۱

   

مهدی افتخاری

   

 

  لاهیجان و سیاهکل

۱

   ذبیح‌الله نیکفر
 

 

   

 

  لنگرود

۱

   

مهرداد بائوج لاهوتی

   

 

  استان لرستان

  خرم آباد و دوره

۲

 

   

محمدرضا ملک شاهی

محمد بیرانوندی

  الیگودرز

۱

   محمد خدابخشی

 

   

 

  بروجرد

۲

 

 

 

 

  علاالدین بروجردی

عباس گودرزی

  پلدختر

۱

سید حمیدرضا کاظمی  

 

   

 

  دلفان و سلسله (نورآباد)

۱

   

 

علی رستمیان  

 

  درود و ازنا

۱

 

 

 

مجید کیان پور

  کوهدشت

۱

   

 

  الهیار ملک شاهی

 

  استان مازندران

  ساری

۲

   

علی اصغر یوسف نژاد

محمد دامادی

   

 

  آمل

۱

عزت الله یوسفیان ملا  

 

 

 

  بابل

۲

 

علی نجفی

 

  حسین نیاز آذری   

  بابلسر و فریدونکنار

۱

ولی الله نانواکناری  

 

   

 

  بهشهر و نکا و گلوگاه

۱

  علی محمد شاعری

 

   

 

  تنکابن و رامسر

۱

   

شمس الله شریعت نژآد

   

 

  قائم شهر و سوادکوه و جویبار

۲

 

عبدالله رضیان

 

   

سید علی ادیانی

  نور و محمودآباد

۱

 

 

صفرعلی اسماعیلی  

 

  نوشهر و چالوس

۱

قاسم احمدی  

 

  

 

  استان مرکزی

  اراک و کمیجان و خنداب

۲

علی اکبر کریمی

 

 

   

سید مهدی مقدسی

  تفرش و آشتیان

۱

   

 

   محمد حسینی

 

  خمین

۱

   

 

محمد ابراهیم   رضایی

 

  ساوه و زرندیه

۱

 

 

 

محمدرضا منصوری

  شازند

۱

   

 

 

علی ابراهیمی

  محلات و دلیجان

۱

   علیرضا سلیمی

 

   

 

  استان هرمزگان

  بندرعباس و قشم و ابوموسی و حاجی آباد و خمیر

۳

 هاشمی تختی

محمد آشوری  

 

   احمد مرادی

 

  بندر لنگه و بستک و پارسیان

۱

  

 

   

خالد زمزم نژاد

  میناب و رودان و جاسک و سیریک

۱

   

سید مصطفی ذوالقدر

   

 

  استان همدان

  همدان

۲

  حمیدرضا حاجی بابایی

امیر خجسته

 

   

 

  اسدآباد

۱

اکبر رنجبرزاده  

 

   

 

  بهار و کبودرآهنگ

۱

محمدعلی پور مختار  

 

   

 

  تویسرکان

۱

   محمد مهدی مفتح

 

   

 

  رزن

۱

 

 

   

حسن لطفی

  ملایر

۲

 

محمد کاظمی

 

   

احد آزادی خواه

  نهاوند

۱

  حسن بهرام نیا

 

   

 

  استان یزد

  یزد و صدوق

۱

   

سید ابوالفضل موسوی

   

 

  اردکان

۱

   

محمدرضا تابش

   

 

  مهریز و بافق و ابرکوه و خاتم

۱

   

 

 

محمدرضا صباغیان

  تفت و میبد

۱

   

دهقانی فیروزآبادی

   

 

  اقلیت ها

 ارامنه جنوب ایران

۱

   

 

ژرژیک آبرامیان  

 

  ارامنه شمال ایران

۱

   

 

   کارن‌خانلری

 

  زرتشتیان

۱

   

 

   اسفندیار اختیاری

 

  کلیمیان

۱

   

 

   سیامک مره‌صدق

 

  مسیحیان آشوری و کلدانی

۱

   

 

   یوناتن بت‌کلیا

 

 

دسته بندی خبر روز , تلگرام ++ ,
منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top