سفیر ایران در کره جنوبی :

خبر مذاکره هسته ای "پارک" با "رهبر انقلاب" بی اساس است/مقامات کره ای به دنبال گرفتن امتیاز از ایران نیستند

وکیل ملت: حسن طاهریان‌فر در واکنش به خبری مبنی بر مذاکره رئیس‌جمهور کره‌جنوبی با رهبر انقلاب پیرامون موضوع هسته‌ای کره شمالی اظهار کرد: انتشار اخباری پیرامون این موضوع در برخی از رسانه‌های خارجی بدون اساس است و بعید به نظر می‌رسد که مقامات کره‌ای این موضوعات را در دیدار با مقام معظم رهبری مطرح کنند زیرا این امر مقوله غیر‌مرتبطی است و موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل کره شمالی کاملا روشن است.

تاریخ انتشار: 12ارديبهشت1395|12:44

خبر مذاکره هسته ای "پارک" با "رهبر انقلاب" بی اساس است/مقامات کره ای به دنبال گرفتن امتیاز از ایران نیستند
| کد خبر: 142231

به گزارش وکیل ملت "پارك گئون هی" رئیس‌جمهور كره جنوبی  به همراه هیات بلندپایه کره‌ای بعد از ظهر یکشنبه (12 اردیبهشت ماه) وارد تهران شده و پس از دیدار با همتای خود و سایر مقام‌های ایرانی، همچنین حضور در جلسه اتاق بازرگانی و امضای 12 معاهده همکاری و یادداشت تفاهم در روز سه‌شنبه (14 اردیبهشت ماه) ایران را به مقصد سئول ترک خواهد کرد.

هیاتی متشكل از 236 نفر از مسئولان و رئیسان بزرگترین شركت های كره ای و صنایع این كشور وی را در سفر به ایران كه مدت آن سه روز اعلام شده، همراهی می كنند.


ادعای  وال استریت ژورنال دیدار با رهبر انقلاب و مذاکره در مورد کره شمالی!

روزنامه «وال استریت ژورنال» در مطلبی به سفر پارک گئون‌های، رئیس جمهور کره جنوبی به ایران پرداخته و اعلام کرده است: "قرار است روز دوشنبه، پارک با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دیدار کند و ممکن است در جریان این سفر، با آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران نیز دیدار داشته باشد."

در ادامه این گزارش ادعا شده است: "در صورتی که دیدار با رهبر ایران امکان پذیر شود، ممکن است درباره موضوع هسته‌ای کره شمالی نیز گفت‌و‌گویی میان دو طرف انجام پذیرد. "

سفیر ایران در کره جنوبی: بحث مذاکره هسته‌ای رئیس‌جمهور کره‌جنوبی با رهبر انقلاب است

حسن طاهریان‌فر سفیر کشورمان در کره جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره سفر رئیس‌جمهور کره به ایران و دستاوردهای آن اظهارکرد: این سفر به دلیل اینکه اولین بار درسطح رئیس جمهور رخ می دهد از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است و بر اساس آن دامنه همکاری های ایران و کره جنوبی افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در راستای این سفر بدون شک دامنه  حضور و مشارکت شرکت‌های کره‌ای درصنعت ایران افزایش پیدا خواهد کرد البته در این میان سرمایه‌گذاری شرکت‌های کره‌‎ای نیز در کشورمان مد نظر قرار گرفته شده است.

سفیر ایران در کره جنوبی با اشاره همکاری ایران و کره جنوبی در شرایط پسابرجام تأکید کرد: ایران بر اساس اینکه کره‌ای ها خودشان در بحث سرمایه‌گذاری وارد عمل شوند و تکنولوژی برتر را به ایران منتقل کنند با شرکت‌های کره‌ای وارد همکاری شده است، زیرا دولت یازدهم معتقد است که طرف خارجی باید برای همکاری با ایران در راستای افزایش سرمایه گذاری خارجی به کشورمان کمک کند.

طاهریان‌فر با اشاره به وجود تکنولوژی‌های برتر در کره جنوبی اظهار کرد: در راستای این سفر بدون شک برای استفاده از این تکنولوژی توافقات کامل و مثبتی میان ایران و طرف کره ای صورت می گیرد.

وی درباره اینکه آیا تأثیرات سفر رئیس‌جمهور کره در کشورمان ملموس خواهد بود، اظهار کرد: کره‌ای‌ها به لحاظ فرهنگی مردمی محتاط هستند از این رو حضور آنها در ایران و مشارکت در پروژه‌های اقتصادی و علمی بدون شک با یک برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته است از این رو آنها تمام تلاش و همت خود را برای تحقق برنامه‌ها و توافقات با ایران به کار خواهند بست.

سفیر ایران درکره جنوبی خاطرنشان کرد: مقامات کره‌ای به دنبال گرفتن امتیازات سیاسی از ایران نیستند و تنها تلاش خود را در جهت توافق بر مسائل اقتصادی قرار داده اند که این موضوع به طور حتم فواید بسیاری را برای کشورمان درپی خواهد داشت.

طاهریان فر با اشاره به اینکه میزان خرید نفت کره‌ای از ایران افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: کره جنوبی قبل از برداشته شدن تحریم‌ها 120 هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کرد اما در شرایط فعلی و پس از برجام به دنبال افزایش خرید نفت از ایران است که پیش بینی می‌شود در آینده ای نزدیک مقامات این کشور بیش از 290هزار بشکه نفت از ایران خریداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مذاکرات میان کره ای ها و ایران تمامی تأکیدات مقامات کشورمان بر این اساس بوده است که کره‌ای باید در جهت افزایش سرمایه گذاری در ایران وارد عمل شوند و تعاملی دو سویه میان دو کشور برقرار باشد.

سفیر ایران در کره جنوبی درباره افزایش صادرات ایران به کره جنوبی تأکید کرد: قرار بر این شده است که طبق روال گذشته ایران در راستای صادرات نفت، مشتقات نفتی و گازی همکاری خود با کره جنوبی را افزایش دهد و آنها نیز میزان درخواست خود را در این راستا بالا بردند.

طاهریان‌فر تصریح کرد: یکی ازنکات مهم دیگری که در راستای سفر رئیس جمهور کره به ایران صورت گرفته و مورد توافق دو طرف قرار گرفته بحث توریسم است به گونه ای که قرار شده است دامنه حضور توریست‌های کره جنوبی به ایران افزایش پیدا کند روندی که به طور حتم در افزایش منابع گردشگری ایران تأثیر بسزایی خواهد داشت و اثرات آن را در زندگی مردم به خوبی مشاهده می‌کنیم.

وی در واکنش به خبر وال استریت ژورنال مبنی بر مذاکره رئیس‌جمهور کره جنوبی با رهبر انقلاب پیرامون درباره موضوع هسته‌ای کره شمالی اظهار کرد: انتشار اخباری پیرامون این موضوع در برخی از رسانه‌های خارجی بدون اساس است و بعید به نظر می‌رسد که مقامات کره‌ای این موضوعات را در دیدار با مقام معظم رهبری مطرح کنند زیرا این امر مقوله غیرمرتبطی است و موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل کره شمالی کاملا روشن است.

دسته بندی خبر روز , تلگرام ++ ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top