همه چیز درباره شیوه پذیرش دکتری در دانشگاه‌های دولتی برتر تهران

وکیل ملت: شرایط پذیرش دانشجویان دوره دکتری (Ph.D) در دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام شد و دو دانشگاه علم و صنعت و صنعتی خوجه‌ نصیرالدین طوسی هنوز شرایط پذیرش را در سایت‌های خود قرار نداده‌اند.

تاریخ انتشار: 12ارديبهشت1395|14:48

  همه چیز درباره شیوه پذیرش دکتری در دانشگاه‌های دولتی برتر تهران
| کد خبر: 142340

با توجه به آیین‌نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D)، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل فرآیندی دو مرحله‌ای است. مرحله اول مربوط به سنجش علمی است که برگزاری آن از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و مرحله دوم شامل بررسی سوابق علمی و مصاحبه داوطلبان است که توسط دانشگاه‌‌ها انجام می‌شود.

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون بعد از مرحله اول (سنجش علمی) اگر حدنصاب لازم را داشته باشند، می‌توانند برای ارزیابی تخصصی دانشگاه ثبت‌نام کنند. شرایط پذیرش دانشجو در چند دانشگاه برتر تهران که تاکنون اعلام شده است را خواهید خواند.

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی برای سال تحصیلی 96-95 در مقطع دکتری در دو نوبت با آزمون کتبی و بررسی سوابق و مصاحبه دانشجو پذیرش می‌کند. آزمون کتبی این دانشگاه در روزهای 22 و 23 اردیبهشت و جلسه مصاحبه در روزهای 5، 6 و 8 خرداد برگزار می‌شود. داوطلبان برای اطلاع از نحوه پذیرش، مدارک و برنامه زمانی ارزیابی می‌توانند به اطلاعیه دانشگاه و برای اطلاع از رشته‌ها و مواد کتبی آزمون به اینجا مراجعه کنند.

دانشگاه علامه طباطبایی

پذیرش دانشجوی دکتری برای داوطلبان دوره روزانه در دانشگاه علامه‌طباطبایی نیز در دو مرحله آزمون کتبی در روزهای 24 و 25 اردیبهشت و مصاحبه علمی در روزهای 10، 11 و 12 خرداد برگزار می‌شود.

ثبت‌نام برای آزمون کتبی این دانشگاه از امروز آغاز شده است و تا چهارشنبه 15 اردیبهشت ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام در آزمون کتبی به سامانه ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه علامه به نشانی http://azmoon.atu.ac.ir/ و برای اطلاع از مراحل ارزیابی و مدارک موردنیاز، رشته‌ها و دانشکده‌های پذیرنده به اینجا مراجعه کنند. همچنین پذیرش مقطع دکتری در پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی فقط از طریق بررسی سوابق علمی و مصاحبه در روزهای 1 و 2 تیر انجام می‌شود. علاقه‌مندان برای اطلاع از شرایط کامل پذیرش در پردیس‌های این دانشگاه می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران نیز از بین متقاضیان چند برابر ظرفیت در آزمون سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، دانشجوی دکتری پذیرش می‌کند. ثبت‌نام از داوطلبان برای شرکت در آزمون کتبی این دانشگاه از دیروز آغاز شده است و تا 15 اردیبهشت از طریق سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران http://golestan.ut.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام می‌شود.

داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از جدول‌ زمانی و حدنصاب‌های لازم به این لینک و برای اطلاع از رشته‌ها و مواد آزمون به اینجا مراجعه کنند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز از بین داوطلبان معرفی‌شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجوی دکتری تخصصی می‌پذیرد. پذیرش در این دانشگاه در 18 رشته تحصیلی و به سه صورت ورودی روزانه، نوبت دوم و پردیس بین‌الملل خودگردان انجام می‌شود.

داوطلبانی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر را انتخاب کرده‌اند، اگر حدنصاب لازم را داشته باشند باید تا تاریخ 15 اردیبهشت به سامانه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه مراجعه و در بخش ثبت‌نام دوره دکتری 95 همه اطلاعات و سوابق آموزشی، پژوهشی، رشته/گرایش/محل‌های مورد نظر خود را وارد کنند. این داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از سایر شرایط و مراحل پذیرش در این دانشگاه به اینجا مراجعه کنند.

شرایط پذیرش داوطلبان دوره دکتری در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی براساس وب‌سایت این دانشگاه فردا اعلام می‌شود. هم‌چنین اطلاعیه شیوه پذیرش در دانشگاه علم و صنعت هنوز در وب‌سایت این دانشگاه منتشر نشده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top