شش نکته ی یک مقام ارشد آمریکایی در گفتگو با النهار؛

روابط ایران و آمریکا در روزهای باقی مانده دولت فعلی برقرار نمی شود

وکیل ملت: یک مقام آمريكايي كه مسئول امور منطقه مي باشد، به بیان صحبت هایی در مورد روابط آمريكا و ايران پرداخت.

تاریخ انتشار: 12ارديبهشت1395|17:03

روابط ایران و آمریکا در روزهای باقی مانده دولت فعلی برقرار نمی شود
| کد خبر: 142476

عبدالكريم ابو النصر در روزنامه النهار نوشت: یک مقام آمريكايي كه مسئول امور منطقه مي باشد، به بیان صحبت هایی در مورد روابط آمريكا و ايران پرداخت.

  به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این گزارش به نقل از مقام آمریکایی آمده است:    اول: باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا، قبل از پايان دوره خود در ژانويه، از ايران ديدار نخواهد كرد. و نمي خواهد آنچه را كه با كوبا اتفاق افتاد يعني صلح پس از بيش از پنجاه سال بيگانگي و جدايي را تكرار كند.
دوم: روابط ديپلماتيك قطع شده بين آمريكا و ايران از سال 1979، بطور كامل و يا بخشي از آن در دوران اوباما باز نخواهد گشت، و دو كشور در هيچ سطحي، سفير و نمايندگان ديپلماتيك رد و بدل نخواهند كرد، همانطور كه با كوبا اتفاق افتاد.   سوم: با وجود امضاي توافق هسته اي، روابط آمريكا و ايران در دوران اوباما، بطور كامل عادي نخواهد شد و بين دو كشور روابط حسنه صورت نخواهد گرفت.   چهارم: بطور كلي هدف اساسي توافق هسته اي به امضا رسيده توسط ايران و آمريكا و ديگر كشورها، عادی سازی روابط آمريكا و ايران و بهبود آن نبوده است.   پنجم: كشورهاي حوزه خليج فارس مسئوليتي در قبال عدم وجود روابط عادی و بهبود يافته بين آمريكا و ايران ندارند، بلكه اختلافات بزرگ و جدي بين دو كشور عامل اين اوضاع مي باشد. روابط بين آمريكا و ايران زماني عادی خواهد شد كه تهران سياست هاي خود در منطقه را بطور كامل تغيير دهد و از صدور انقلاب و حضور در تعدادي از ميادين اصلي مانند سوريه، يمن و منطقه خليج فارس، دست بردارد.   ششم: دولت آمريكا، دست از تحريم هايی که تاكنون بخاطر حمايت از تروريسم(!) و "حزب الله" و اعمال کرده، برنخواهد داشت. اين ها تحريم هايي هستند كه مانع هر گونه روابط حسنه بين دو كشور می گردد.

 

منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top