خیرمقدم به انتخابات شوراها

مهدی جباری

وکیل ملت: امید ها موفق شدند مجلس راتاحدودی به کنترل خویش درآورند.دولت هم باتمام توان درحال تقویت نیروهای تولید است که در دوران گذشته غارت شدند ولاغر.

تاریخ انتشار: 13ارديبهشت1395|01:10

خیرمقدم به انتخابات شوراها
| کد خبر: 142667

مابرای پیروزی چاره ای نداریم بجزاتحاد نیروهای مدنی.لذا از  اصحاب فرهنگ وهنر،تحصیلکرده وعلاقمندان به آبادانی وپیشرفت ایران عزیز درخواست می کنیم در انتخابات شوراها اعلام حضور کرده واز هم اکنون ستاد های خود را تشکیل دهند.پرواضح است که هدف ستاد ها آموزش مدنیت وهمکاری  وهمچنین حفظ وتقویت سرمایه اجتماعی  است.


ما تاکارحزبی وتشکیلاتی نکنیم هرگز موفق به مهار استبداد درون ،تامین رفاه وبرابری برای تک تک ایرانیان و... نخواهیم شد.ویژگی همه احزاب ایران نشان می دهد یا قائم به شخص هستند ویا جمع کوچک چند نفره، هسته اصلی  وتصمیمات آن را شکل می دهند.همه احزاب ما با یک نامه فرو می افتند و حزب نیستند،بلکه یک ان جی او هستند.


راهکار آن است که قائده هرم احزاب راشکل دهیم.به دلیل بی اعتمادی ،پایین بودن سرمایه اجتماعی ،تجربه تلخ اوایل انقلاب و.. امکان کار حزبی تقریبا میسر نیست.چاره کار این است که ستاد های تک نفره برای شوراها از الان شکل بگیرند.

نتیجه این فرایند انتخاب افرادی است که یک تیم ورزیده و کارآزموده دارند.این تیم ومنتخب خود ،شوراها را شکل خواهند داد وما در هرشهری بین 5تا30حلقه حزبی تشکیلاتی قوی خواهیم داشت که یا می توانند جذب احزاب شوند ویا خود حزب شوند.درحالت عادی فعالیت افراد مجوز می خواهد ولی عنوان ستاد انتخابات به فعالیت افراد مشروعیت قانونی خواهد داد.

پیشنهاد می کنم ستاد های انتخابات شوراها اصول 12گانه سبک زندگی امید را میان خود پیاده کنند تا کمتر گرفتار تشتت شوند.از طرف دیگر این ستاد ها می توانند حلقه محافظی برای مجلس ودولت تشکیل دهند،ازتصمیمات آنها حمایت کنند،ازآنها بخواهند اختیارات وامکانات بیشتری  به شوراها ومنطقه مورد نظرشان اختصاص دهند و...


به یاد داشته باشید ماقبلا هم مجلس ودولت را به کنترل خود درآورده ایم وعدم توفیق در دوران اول و دوم شوراها سبب شد مجلس ودولت را هم از دست بدهیم وگرفتار بلای احمدی نژاد شویم.راه پیشرفت،آبادانی،آزادی ومردم سالاری از شوراها می گذرد.باید تلاش کنیم حداقل نیمی از کرسی های شوراها به زنان اختصاص یابد.
 

دسته بندی یادداشت , خبر روز , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top