تجمع بزرگ مرغداران مقابل دفتر ریاست جمهوری + عکس

وکیل ملت: تجمع بزرگ مرغداران مقابل دفتر ریاست جمهوری در پاستور از ساعت 10 صبح مروز آغاز شده است.

تاریخ انتشار: 13ارديبهشت1395|17:35

تجمع بزرگ مرغداران مقابل دفتر ریاست جمهوری + عکس
| کد خبر: 143239

مرغداران عزیز کشور که چندی است از بی توجهی دولت به خود می نالند در بیانیه ای خواستار رسیدگی رئیس جمهور به خواسته هایشان شدند .

متن بیانیه به شرح ذیل است :

مرغداران عزیز کشور که چندی است از بی‌توجهی دولت به خود می‌نالند در بیانیه‌ای خواستار رسیدگی رئیس‌جمهور به خواسته‌هایشان شدند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

با توجه به شرایط به وجود آمده برای مرغداران کشور در دو، سه سال اخیر به واسط اقدامات غیرمنطقی برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب و بی‌تفاوتی وزارت جهاد کشاورزی، علیرغم مذاکرات به‌عمل‌آمده و عدم کسب نتیجه‌ای از مذاکرات، مطالبات زیر را از بخش حاکمیتی مصرانه خواستاریم.

1-تنفس حداقل سه‌ساله تسهیلات دریافتی مرغداران بدون سود و کارمزد و تزریق اعتبارات جدید با سود کم جهت ادامه فعالیت‌های مرغداری‌ها با توجه به زیان‌های متوالی   2- از بخش حاکمیتی مصرانه خواستار استفاده از ابزارها و سازوکارهای حاکمیتی جهت خارج نمودن قیمت‌گذاری مرغ زنده از دست افراد سودجو و واگذاری آن به تشکل‌ها و نمایندگان مرغداران هستیم. 3- خواستار توقف سریع عملیات اجرایی بانک‌ها و رفع سوء اثر استعلامات بانکی هستیم. 4- خواهان تعیین کارشناسی کف و سقف قیمت مرغ زنده به‌صورت فصلی در کشور و اجرای آن هستیم. 5- خواستار اصلاح رویه و ساختار شرکت پشتیبانی امور دام کشور هستیم. 6- خواستار اصلاح جدی ساختار اتحادیه‌های استانی و کشوری هستیم. 7- خواهان قطع دست واسطه‌ها و دلالان از صنعت مرغداری هستیم. 8- با توجه به اثرات مخرب برخی اظهارنظرهای غیر فنی و غیر کارشناسی توسط برخی از افراد و اشخاص مغرض و ناآگاه و تشویش اذهان عمومی; خواهان برخورد جدی دستگاه غذایی با این افراد هستیم. 9- با توجه به پتانسیل تولید در کشور و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌ها تقاضای اختصاص مشوق‌های صادراتی متناسب باقیمت جهانی به بخش هستیم. 10- با توجه به اعطا امتیازات و اعتبارات ویژه به مجموعه‌های یکپارچه کننده از سوی وزارت جهاد خواهان قطع فوری این امتیازات به زنجیره‌ها هستیم. 11- با توجه به زیان‌های شدید در چند سال گذشته به مرغداران خواهان جبران خسارت وارده از سوی دولت هستیم. 12- تقاضای نظارت ویژه بر برخی از میادین میوه ازجمله میدان بهمن جهت جلوگیری از کاهش غیرموجه قیمت و زیان مرغداران هستیم. 13- ما مرغداران خواهان کاهش تعرفه واردات نهادها برای مرغداران و تشکل‌ها هستیم. 14- تعهد کتبی و اولویت زمانی حداکثر 16 روز برای ابلاغیه موارد فوق از طرف رئیس‌جمهور محترم برای اجرای این بندها.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top