عیسی امینی، عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز :

اضافه کردن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون امسال تصمیمی عجولانه است

وکیل ملت: عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به موضوع تخصیص یکی از دستورهای جلسه همایش آتی اسکودا به اضافه شدن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون ورودی وکالت کانون‌های دادگستری واکنش نشان داد.

تاریخ انتشار: 13ارديبهشت1395|19:49

اضافه کردن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون امسال تصمیمی عجولانه است
| کد خبر: 143304

 

عیسی امینی ، با اشاره به اعلام دستورهای جلسه همایش اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) در گیلان و تخصیص یکی از دستورهای جلسه به اضافه شدن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون ورودی وکالت کانون‌های دادگستری، اظهار کرد: اولا بعید به نظر می‌رسد که مقصود از این دستور، اضافه شدن این ماده درسی (در صورت تصویب) به آزمون امسال باشد؛ زیرا اضافه کردن یک درس، شش ماه قبل از آزمون، با فلسفه تشویق به مطالعه و تعمق در این درس تعارض داشته و یک تصمیم هیجانی خواهد بود.

وی ادامه داد: ثانیا اصل اضافه کردن این درس به مواد آزمون با توجه به طولانی شدن زمان آزمون، خستگی شرکت‌کننده و عدم ضرورت جدی، محل بحث است.

عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز تصریح کرد: طبعا با توجه به گذراندن این درس در دوره دانش آموزی، دانشجویی و آزمون ورودی کارشناسی، فرض بر تسلط لازم بر این زبان عمومی کشور است.

وی گفت: با توجه به ضرورت ثبات در آزمون ورودی به لحاظ اهمیت، حساسیت بالای آن، پیشگیری از تنش مجدد و شناخته اینجانب از دقت بالای مدیران محترم کانون‌ها، بعید است که این موضوع به تصویب برسد.

امینی اظهار کرد: البته لازم به ذکر است با توجه به سکوت مقررات، تعیین مواد امتحانی به عهده کانون‌های وکلای دادگستری است و در صورت مصلحت و تشخیص قابل اعمال است.

وی ادامه داد: ثالثا بر فرض ضرورت تاکید بر این درس دو پیشنهاد دارم؛ اول آنکه به صورت دوره‌های آموزشی در زمان کارآموزی آموزش داده شود، دوم آنکه با توجه به سکوت مقررات حاکم و اختیار هیات مدیره بر تعیین مواد اختبار، به آزمون اختبار اضافه شود.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکزی اظهار کرد: لازم به ذکر است در حال حاضر با ملاک نظام نامه قانون وکالت مصوبه ١٣١۶، این دروس، به عنوان دروس اختبار تعیین گردیده و بر فرض نیاز سنجی و ضرورت می توان به این پیشنهاد نهایی عمل کرد.

وی در پایان گفت: به هر حال شرایط حساس نهاد وکالت اقتضای پذیرش و اجرای این تصمیمات عجولانه را ندارد.

 

ایسنا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top