سرنوشت اعتراضات صنفي در كانون وكلاي دادگستري

دکتر فريد نيك پي

وکیل ملت: چنانچه نگاهي به سرنوشت اعتراضات صنفي در كانوني از وكلاي دادگستري! داشته باشيم؛ اين واقعيت تلخ بروشني هويداست كه مسير انتقادات در اين جمعيت حقوقي! همواره از پرسشگري محترمانه نسبت به عملكرد و رفتاري صنفي آغاز و بدليل عدم پاسخگويي از سوي فرد مسئول، رفته رفته بسمت و سوي ترور شخصيت وي سوق داده شده است!

تاریخ انتشار: 14ارديبهشت1395|01:28

سرنوشت اعتراضات صنفي در كانون وكلاي دادگستري
| کد خبر: 143420

چه بسيار جرياناتي از اين دست ديده ايم  كه حتي در مقاطعي قرار بوده با حضور مسئولين در جلسه اي حضوري - به بهانه عدم امكان توضيح و تشريح موضوع در فضاي مجازي- موضوع سوال، مورد بررسي و پاسخ به جامعه وكالت قرار گيرداما مع الاسف اين رخداد هيچوقت رخ نداده ! و اينها همه ناخواسته به سمت تحقير و توهين مخاطب  تغيير مسير داده اند!! بنده در جايي به مناسبتي عرض كردم؛
(( "پاسخ نگويي!"، حمل بر نشنيدن مي شود، كه اقتضاي تكرار، با بياني رساتر دارد.. اما ضرب آهنگ كلام با نرمي و لطافت آن، رابطه معكوس دارد. بعبارتي هرچه گفتار بلندتر ادا شود، از تذهيب و متانت آن كاسته ميشود، تا جائيكه فرياد هيچوقت مودبانه نيست!!..)).
النهايه؛ بنظر اين همخانه صنفي، بعيد است در جامعه فرهيخته وكلا، كسي بصرف خصومت و عداوت شخصي بدنبال حرمت شكني از پيشكسوت و مديري آنهم در پوشش نقد صنفي باشد، مگر آنجاكه  به انتهاي كوچه اي بن بست با زمزمه ي اين شعر سهراب رسيده باشد:  
من که از بازترین پنجره با مردم این ناحیه صحبت کردم
 حرفی از جنس زمان نشنیدم
 هیچ چشمی،
عاشقانه به زمین خیره نبود..
 کسی از دیدن یک باغچه مجذوب نشد
 هیچ کس زاغچه‎ای را سر یک مزرعه جدی نگرفت!..

 

دسته بندی با وکلا , حقوقی , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top