بررسی پرونده های دانه درشت اقتصادی

وکیل ملت: معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا در حال بررسی چند پرونده دانه درشت اقتصادی در کشور است.

تاریخ انتشار: 28شهريور1394|13:07

بررسی پرونده های دانه درشت اقتصادی
| کد خبر: 14351

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا و صدا سیما با اشاره به اینکه یکی از این پرونده ها مربوط به واگذاری اصل 44 است، افزود: در این پرونده واگذاری ها به خوبی انجام نشده و عمده تخلفاتی که در شرکت های دولتی و نیمه دولتی انجام شده برای ضررده جلوه دادن و فروش ارزان قیمت بوده است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینکه متاسفانه واگذاری های اصل 44 به خوبی انجام نشده است، گفت: باید هرکس که چنین تخلفاتی را مشاهده می کند در کوتاه ترین زمان ممکن به سازمان بازرسی کشور اطلاع دهد.
وی اظهار کرد: نگاه مردم زمانی به دستگاه قضایی تغییر می کند و تقویت می شود که انصاف و عدل را در جامعه مشاهده کنند.
وی با اشاره به اینکه در قوه قضاییه با قوی و ضعیف به صورت یکسان برخورد می شود خاطر نشان کرد: در رسیدگی به پرونده ها دوری و نزدیکی و خویشاوندی هیچ گونه تاثیری ندارد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: در دوره اخیر تخلفاتی توسط افرادی انجام شد که یا صاحب قدرت بودند و یا در سطوح بالای مدیریتی قرار داشتند اما دستگاه قضایی به صورت جدی با این افراد برخورد کرد.
وی ادامه داد: قضات دادگستری بدون توجه به جناح بندی های سیاسی به بررسی پرونده های موجود پرداختند و رای لازم را صادر کردند.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی با اشاره به اینکه برای تمامی این افراد فرصت دفاع فراهم شد، خاطر نشان کرد: رسیدگی پرونده این افراد در بی طرفی کامل انجام شد و قطعا در آینده نیز این رویکرد به صورت جدی تر دنبال می شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه به آمار بالای زندانیان در کشور اشاره کرد و گفت: بیشتر زندانیان را مجرمین مواد مخدر تشکیل می دهند و این موضوع نیز به دلیل همجواری با برخی از کشورها برای ما به وجود آمده است و به نوعی می توان گفت از خارج کشور تحمیل شده است.
وی با اشاره به اینکه آماربالای زندانیان مشکلات اقتصادی بسیار زیادی را به بار آورده است، خاطر نشان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که اگر آمار زندانیان در کشور ما بالاست به خاطر این موضوع است که 80 درصد زندانیان به صورت مستقیم و غیر مستقیم با موضوع مواد مخدر در ارتباط بوده اند.

دسته بندی حقوق سیاسی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top