چگونه یک آپارتمان را اداره کنیم

عباس بشيري

وکیل ملت: شناخت ما از اپارتمان چیست،مالکیت قسمتهای اختصاصی وقسمتهاي مشترک،حقوق هرمالک درحصه اختصاصی خود و قسمتهاي مشترک غیر قابل تفکیک و ...چگونه است؟

تاریخ انتشار: 15ارديبهشت1395|17:03

چگونه یک آپارتمان را اداره کنیم
| کد خبر: 144574

کتاب مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی به انضمام مقررات و  آیین نامه اجرایی و اصلاحات قانون تملک آپارتمانها که به همت عباس بشیری . جمعی دیگر از وکلای دادگستری به زیور طبع آراسته شده است به این سوالات و سایر موارد مربوط به فرهنگ آپارتمان نشینی پاسخ می دهد.

در این کتاب همچنین به موارد ذیل اشاره شده است:تناسب مساحت قسمت اختصاصی  به مجموع مساحت قسمتهای اختصاصی تمام ساختمان، الزام پرداخت هزینه‌های مشترک اعم ازاینکه ملک مورد استفاده قرار گیرد يانگيرد ،مشخص کردن سهم هزینه ها توسط مدیران و...

قابل توجه اینکه کلیه تصمیمات مربوط به قسمتهای مشترک با اکثریت آرای مالکيني است که بیش از نصف مساحت تمام قسمتهای اختصاصی را دارند می باشد و ارسال دعوتنامه به آدرس اختصاصی آنها درساختمان خواهد بود.

هیچ یک ازمالکين بدون موافقت اکثریت سایر مالکين  حق تغییرات درنما مشترک ساختمان را ندارند،هرمالک آپارتمان نسبت به قدرالسهم از زمین مشاعا سهیم می باشند،هرمالک موظف به پرداخت حق شارژ ساختمان است ودر صورت امتناع با ابلاغ اظهار نامه  به قطع خدمات دولتی ،قطع خدمات مشترک،صدور اجرايه ثبت و به جریمه و پرداخت حق شارژ دردادگاه محکوم خواهد شد.

تصمیمات مربوط به نگهداری و استفاد ه توسط مجمع عمومی اتخاذ و مدیران،مجری مصوبات مجمع و نماینده مالکين خواهند بود،مدیران موظفند درمقابل آتش سوزی مجتمع را بيمه کنند،درصورتی که عمرمفيدساختمان تمام شود به کارشناسی سه کارشناس دادگستری  می توان ملک را دوباره ازنو بسازند واگراقليت مانع باشند برای آنها مسکن استیجاری تهیه می گردد.همچنین نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ممنوع می باشد.آپارتمان سرايدار،خزانه دار،متصدی آسانسورو دربان می خواهد که در منابع معرفی شده در این کتاب بطورمفصل به ان پرداخته شده است.

دسته بندی حقوقی , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top