تاریخ انتشار: 16ارديبهشت1395|01:01

| کد خبر: 144725

روانپزشک سراغ داری

مهدی جباری

وکیل ملت: شبکه خبر برنامه ای درباره وضع کتابخوانی ونویسندگی داشت.مهمان برنامه فرمایش می کرد که شبهه درصورتی باید اجازه طرح داشته باشد که علماء جواب آن را داده باشند.ایشان فرمایش دادند که باطرح آراء گوناگون مخالف نیستند به شرطی که در آخرش حق پیروز شود.این سخن مثل این است که به ویروس ها ومیکروب ها امر کنید لطفا زمانی وارد بدن شوید که ما داروی آن را داشته باشیم.یا به دشمن بگوئید لطفا زمانی حمله کن که من آماده باشم.

پرسش:اگر شبهه ای مطرح نشود جوابش را چگونه بدهند.مگر علماء علم غیب دارند؛ برای شبهه ای که هنوز مطرح نشده جوابی داشته باشند.
ورژن دیگر این اندیشه را صبح توی ماشین از مسافری دلواپس شنیدم.به او گفتم؛تلوزیون دائم تبلیغ می کند که برجام هیچ اثرمثبتی نداشته ومدام از بدی ها غرب ودشمن می گوید.آنها فکر می کنند اگر مردم را از روحانی ناامید کنند مردم از او روی برگردانده وبه افراطی ها روی خوش نشان می دهند.آخر، کدام شخصی به افرادی روی می آورد که مسبب گرسنگی،فقر وبیچاره گی اش شده اند.


هشدار می دهم اگر مردم از روحانی ناامیدشوند به افراطی ها قطعا روی نخواهند آورد.ناامیدی سبب احساس ناکامی می شود.این احساس افراد راآماده دست زدن به خشونت می کند.13میلیون حاشیه نشین شهری،22میلیون جوانی که توان ازدواج ندارند،32درصدجامعه که حداقل یک اختلال روانی دارند،سالیانه 21میلیون نفرکه برچسب مجرم ومحکوم می خورند و ترسشان از دادگاه وپاسگاه می ریزد و...

اگر به دلایلی بخواهند خشونت کنند چیزی از نظم موجود باقی می ماند.فکر می کنم ناامید کردن مردم از دولت وجریان امید به  براندازی خواهد انجامید که به نفع هیچکس نیست.افراطی ها برشاخه نشسته اند وبن می برند.
افراطی های داخلی وخارجی دولبه قیچی هستند که موجودیت ایران را تهدید می کنند. لازم است نامزدهای شوراها جامعه را سازماندهی ومتحد کنند تا افراطی ها نتوانند میدان داری کنند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top