تاریخ انتشار: 17ارديبهشت1395|16:24

| کد خبر: 145422

کتاب های مناسب نوزادان و نوپایان(0تا 2 سال)

وکیل ملت: اگرچه کودک از ابتدای تولد خود بخشی از احساسات خود را با گریه، خنده و دیگر حالت‌های چهره بیان می‌کند،‌ اما این که کودک بیاموزد چگونه احساسات خود را در چهره‌اش نمایان کند یا نکند،‌ چگونه میان احساسات دیگران و حالت چهره‌شان ارتباط درست برقرار کند و یا چه نوع کنش‌هایی به ایجاد چه نوع احساساتی می‌انجامد، از جمله مهارت‌های زندگی است که کودک به تدریج در طول زندگی خود فرا می‌‌گیرد.

نام کتاب: قیافه‌های بامزه
نویسنده و تصویرگر: نیکلا اسمی
مترجم: نوشین اخلاقی
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
 

این شناخت از ابتدای تولد آغاز و تا دو تا سه سالگی به سطح مناسبی می‌رسد. کتاب‌های تصویری که احساسات شخصیت‌ها را در چهره‌ها به روشنی به تصویر می‌کشاند به روند رشد این مهارت می‌تواند بسیار یاری رساند.

نویسنده و تصویرگر انگلیسی با کتاب تصویری خود، «قیافه های بامزه»، این فرصت را به نوزادان و نوپایان و کودکان خردسال می‌دهد که با حالت‌های گوناگون یک چهره از چهره شاد  تا غمگین،‌ متعجب و عصبانی آشنا شوند. در پایان کتاب تصویرگر با گذاشتن یک ورق کاغذ آلومینیومی که  کار یک آینه را می‌کند،‌  مخاطبان را تشویق می‌کند که حالات چهره پسرک را تقلید کرده و چهره خود را دراین آینه ببینند و خود نیز حالت‌های گوناگون چهره خود را در بیان احساسات مختلف در آینه تجربه کنند. کودکان خردسال از دیدن چهره خود در آینه به وجد می‌آیند.

نیکولا اسمی با تصویرهای ساده، ‌روشن و کودکانه به مخاطب خود نشان می‌دهد که کدام کنش سبب آن احساس ویژه شده است و این احساس چگونه در چهره شخصیت داستان بازتاب یافته است.

این کتاب را می‌توان با کودکان در گروه‌های سنی گوناگون از نوزاد تا کودک پیش دبستانی سهیم شد، ‌با در نظر داشتن این نکته که ارتباط کودک در مراحل متفاوت زندگیش با این کتاب همسان نیست و بدون شک دریافت‌های گوناگونی از آن خواهد داشت.


منبع: سایت خوانک
 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top