" زخم کهنه"/اندر باب رفتار با وکلا در محاکم دادگستری

مینا دادخواه

وکیل ملت: در یکی از روزهای پایانی سال 1394 و در آغاز وقت اداری به عنوان وکیل تسخیری به یکی از شعب دادگاه انقلاب استان، جهت پیگیری پرونده مراجعه نمودم. مدیر محترم دفتر شعبه ، با گفتاری خلاف شان وکیل ، از ارایه پرونده امتناع نمود. همکاران محترمی نیز شاهد قضیه بودند؛ ناراحت اما مثل همیشه ساکت...

تاریخ انتشار: 17ارديبهشت1395|21:42

" زخم کهنه"/اندر باب رفتار با وکلا در محاکم دادگستری
| کد خبر: 145519

تاب سکوت نداشتم اما باز هم در کمال طمانینه دفتر شعبه را ترک کردم و برای ارایه گزارش سوء رفتار کارمند، به واحد مدیریت امور نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری دادگستری مراجعه کردم.


برادر بزرگوار، خواهر عزیز
روزانه همه ما به کرات شاهد اتفاقاتی اینچنینی برای وکلا و بویژه بانوان وکیل هستیم و شاید خواهیم بود!!!! پرسشم اینست: وقتی این قسم اتفاقات برای تو  رخ می دهد چه انتظاری از همکارت که نظاره گر ماجراست داری؟ کدام یک برای تو آزار دهنده تر است؟بی احترامی مقام مسوول یا سکوت شخصی از جنس خودت؟
 امروز این اتفاق برای من افتاد و تو سکوت کردی، فردا برای تو و ....


2-و اما هسته کلام؛ برای  کانون وکلای دادگستری، ترسیم اهداف فرهنگی، اجتماعی و عام المنفعه قابل تحسین و البته مسبوق به سابقه است،نمونه بارز آن ارایه مشاوره رایگان در محل کانون یا خدمات وکالت معاضدتی و تسخیری یا همین استقرار وکلای اعزامی کانون در زندان مردان و زنان اصفهان است که سالهاست به موجب قانون در حال انجام است و کشف و ابداع جدیدی هم نیست و حجم این خدمات به قدری گسترده شده است که به تازگی ساختمانی مجزا و نزدیک دادگستری اصفهان هم توسط کانون به این کار اختصاص داده شده و البته خوب است که این نهاد صنفی ابعاد مختلف جامعه اش را دریابد مشروط بر اینکه از ذات اصلی قانونی خود که " دفاع از وکیل" است فاصله نگیرد.


بی تردید یکی از انگیزه های من و تو در گزینش حرفه وکالت، خدمتگزاری و گره گشایی از کار خلق الله بوده که عنایت حق تا حدودی شامل حالمان شده؛ شکی نیست که همه باید دست در دست هم دهیم برای خدمت به تمامی اقشار جامعه فارغ از هر وصف وعرضی.اما در مقابل این تعهدات سنگین، چه کسی حامی من و توست؟ چه کسی مسوولیت دفاع از ما را عهده دار می گردد؟ و هزاران پرسش دیگر که نیازمند اندیشیدن جدی تر است...
حسین منزوی می گوید:
(( بسا شگفت که ظرفیت بهارم بود
منی که زیسته بودم مدام در پاییز))

وکیل دادگستری
 

کلید واژه ها " زخم کهنه"
دسته بندی با وکلا , حقوقی , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top