تاریخ انتشار: 19ارديبهشت1395|11:35

| کد خبر: 146585

ترور نافرجام میر محمود موسوی/ دستور پیگیری جدی از طرف وزیر

وکیل ملت: وزیر کشور در واکنش به اخبار منتشر شده در رسانه ها و فضای مجازی نسبت به سوءقصد به میر محمود موسوی (کارمند وزارت امور خارجه) گفت: در بررسی های اولیه این سوءقصد حاکی از سرقت از نوع زورگیری است اما بررسی های ما ادامه دارد تا اطلاعات قطعی تر را اعلام کنیم.


عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در حاشیه همایش فرماندهان ومسئولین نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران افزود: در این زمینه از فرمانده نیروی انتظامی سوال شد که آیا چنین موردی گزارش شده است، که وی اعلام کرد تا کنون هیچ گزارشی در این خصوص نداشته ایم، البته دستور داده شده به صورت جدی این مسئله پیگیری شود.

 

وی افزود: روزانه چنین اتفاقاتی از نوع خفت گیری و زور گیری داریم که البته در بررسی های اولیه نیروی انتظامی مشخص شده مورد اخیر نیز از نوع زورگیری بوده است.

 

طرح امنیت اخلاقی، طرح بین بخشی است

 

وزیر کشور در مورد طرح امنیت اخلاقی گفت: این طرح یک طرح بین بخشی است و تمام بخش ها در این زمینه مسوولیت دارند هر چند نیروی انتظامی موظف به تامین امنیت در حوزه عمومی و خیابان است اما دستگاه های دیگر نیز در چارچوب فعالیت های خود مسوول هستند.

 

رحمانی افضلی اضافه کرد: به این منظور برای هماهنگی و اثربخشی بیشتر این طرح در شورای امنیت با حضور همه نیروها در حوزه های اجتماعی به بحث گذاشته شد.

 

وی گفت: طرح امنیت اخلاقی آن گونه که مطرح شد نبود بلکه در جهت تقویت نیروها قرار بود از نیروهای آماده و استراحتی در ساعت استراحت بیشتر استفاده شود تا در حوزه ها سرقت، اخاذی، درگیری و برخی اقدامات دیگر از آنها استفاده کنیم اما همه در موضوع عفاف و حجاب متمرکز شدند.

 

رحمانی فضلی تصریح کرد: البته با کسانی که مقررات را رعایت نکرده و به تذکرات وقعی نمی نهند تذکر و برخورد می شود.

 

وزیر کشور در مورد ترافیک نمایشگاه شهر آفتاب و انتقال این نمایشگاه به مکان جدید گفت: این که نمایشگاه به کجا برود مسوول پاسخگویی آن نیستم اما ناجا و وزارت کشور با این که با افزایش ترافیک مواجه شویم مخالف بوده و از این وضعیت راضی نیستیم.

 

وی ادامه داد: همانگونه که با آمادگی نمایشگاه کتاب منتقل شده است حال باید مابقی نمایشگاه ها نیز منتقل شود.

 

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه انتقال مواد مخدر از مرزها با منجنیق گفت: این اتفاقات همیشه بوده است اما ناجا و مرزبانی همواره در مرزها مستقر هستند اما این که در سطح وسیع چنین اتفاقی رخ دهد وجود ندارد.

 

رحمانی فضلی در مورد مسائل امنیتی انتخابات گفت: مورد امنیتی خاصی ویژه انتخابات نداشتیم هر چند همواره در معرض اقدامات تروریستی برنامه ریزی شده در مناطق مرزی هستیم اما با احاطه و رصد ماموران تا کنون موفق نشده اند البته در شهرهای داخلی نیز مشکل خاصی نداشتیم.

 

وزیر کشور در مورد نقش نیروی انتظامی در فعالیت های اقتصادی گفت: بستر فعالیت های اقتصادی امنیت است که اگر آن را نداشته باشیم نمی توانیم فعالیت کنیم هر چند مسوولیت امنیت داخلی با نیروی انتظامی است اما تلاش ما این است که از ظرفیت ناجا برای ثبات و پایداری امنیت استفاده کرده تا سرمایه داران داخلی و خارجی بتوانند فعالیت کنند.

 

رحمانی فضلی در مورد برخورد با باغ تالارهای مختلط گفت: قانون برای اجرا محدودیت زمانی و مکانی ندارد هر گونه اقدام خلاف شئونات رخ دهد و در معرض عموم باشد نیروی انتظامی موظف به برخورد است همچنین اگر در جایی مزاحمتی ایجاد شود ناجا با این موارد برخورد می کند به همین دلیل باغ تالارها از محل هایی است که برخی افراد سودجو در اختیار برخی دیگر قرارداده که نیروی انتظامی در هر جا با آن مواجه شود برخورد خواهد کرد.

 

وی در مورد درگیری های قومی در برخی استان ها گفت: درگیری های قومی نداریم اما برخی اتفاقات در جاهایی رخ می دهد که به دلیل مسائل محلی بوده نه سیاسی و امنیتی که مثل هر اختلاف و درگیری که نیروی انتظامی ورود می کند در این موارد نیز ورود کرده هر چند استانداران در شورای امنیت این مسائل را مدنظر دارند. / ایرنا

دسته بندی خبر روز , ایران ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top