خروج گروگانگیری از فهرست جرائم سیاسی

وکیل ملت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده‌ای ایرادات شورای نگهبان به طرح جرم سیاسی را رفع کردند.

تاریخ انتشار: 20ارديبهشت1395|09:47

خروج گروگانگیری از فهرست جرائم سیاسی
| کد خبر: 147223

به گزارش وکیل ملت ، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح جرم سیاسی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
 
نمایندگان با اصلاح بندی ایرادات شورای نگهبان به این طرح را رفع کردند. بر این اساس مباشرت، مشارکت، معاونت و شروع به جرم آدم‌ربایی و گروگان‌گیری جرم سیاسی محسوب نمی‌شود.

 

اهم اخبار جلسه علنی مجلس:

جلسه علنی بهارستان به ریاست باهنر آغاز شد جلسه علنی امروزبه ریاست محمدرضا باهنر آغاز شد.     لایحه اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال 95 تمدید شد نمایندگان مجلس لایحه اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال 95 تمدید کردند.     آدم‌ربایی و گروگانگیری جرم سیاسی محسوب نمی‌شود طبق مصوبه مجلس آدم‌ربایی و گروگانگیری جزو جرایم سیاسی تعریف نشد.     نیروی انتظامی نمره خوبی در ایجاد امنیت می‌گیرد/وضعیت کشورمان در منطقه استثنایی است رئیس مجلس با موثر خواندن اقدامات نیروی انتظامی وضعیت کشور را در شرایط کنونی از ثبات امنیتی برخوردار دانست.     رسانه‌ها در مبارزه با قاچاق به نیروی انتظامی کمک کنند رئیس مجلس گفت: نیروی انتظامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید با قاچاق کالا مبارزه کند.     مدیرعاملی همزمان در بیش از یک شرکت دولتی یا عمومی ممنوع است نمایندگان در جلسه علنی امروز شرایط ممنوعیت عضویت همزمان افراد در هیئت مدیره نهادهای دولتی را مشخص کردند.       مجلس با اصلاح لایحه بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث موافقت کرد نمایندگان با اصلاح لایحه بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه موافقت کردند.       مجلس با اصلاح طرح تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر موافقت کرد نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر را مورد بررسی و اصلاح قرار دادند.       معضلات دامداران و کشاورزان باید در کمیسیون‌های تخصصی رسیدگی شود نایب رئیس مجلس با اشاره به درخواست جمعی از نمایندگان گفت: معضلات دامداران و کشاورزان باید با حضور نوبخت و حجتی در کمیسیون‌های تخصصی رسیدگی شود.       نمایندگان طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح کردند وکلای ملت شرایط به کارگیری برخی از نیروهای بازنشسته را که مستثنی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند، را مشخص کردند.       شرایط عضویت دولت در کنسرسیوم زیرساخت کلید عمومی آسیا مشخص شد طبق مصوبه مجلس شرایط مشارکت دولت در کنسرسیوم زیر ساخت کلید عمومی آسیا تعیین شد.       هیأت تطبیق مصوبات شوراهای شهر و روستا تشکیل می‌شود نمایندگان مجلس با تشکیل هیأت تطبیق مصوبات شوراهای شهر و روستا نیز موافقت کردند.  

منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top