جابری انصاری: عربستان در مسئله حج تعلل کند، حجاج ایرانی اعزام نخواهند شد

وکیل ملت: نشست خبری این هفته (20 اردیبهشت) "صادق حسین جابری انصاری" سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اصحاب رسانه برگزار شد.

تاریخ انتشار: 20ارديبهشت1395|12:10

جابری انصاری: عربستان در مسئله حج تعلل کند، حجاج ایرانی اعزام نخواهند شد
| کد خبر: 147362

*بررسی وضعیت اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوالی پیرامون تعلل عربستان برای اعزام حجاج ایرانی گفت: شورای عالی حج روز گذشته پیرامون همین مهم جلسه‌ای را برای بررسی آخرین وضعیت حج برگزار کرد.

وی افزود: متأسفانه کارشکنی عربستان برای تسهیل روند اجرای این امر مدت‌ها قبل ادامه داشته و دارد و اگر این روند تا روزهای آتی که آخرین روزهای امکان پیگیری این مسئله است ادامه پیدا کند عملا دولت عربستان سد عن‌سبیل‌الله کرده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن هشدار به دولت عربستان برای اتخاذ تصمیم صحیح در این مسئله بیان کرد: ما تا آخرین لحظات هم امیدواریم عربستان از سیاست و رویه اشتباه دست بردارد و به وظایف طبیعی خود به عنوان میزبان مناسک حج متعهد و ملتزم باشد اما اگر این امر با رویه‌ای که تا امروز داشته متأسفانه عملا امکان اعزام حجاج ایرانی نخواهد بود.

 

*تداوم همکاری های تهران_آنکارا در جهت حل مسائل منطقه

 

جابری انصاری در ادامه با اشاره به تحولات ترکیه و مسائل داخلی این کشور اظهار داشت: تحولات داخلی ترکیه طبیعتا مربوط به مسائل داخلی این کشور است و ما بنا نداریم در این زمینه اظهارنظر کنیم اما ایران براساس سیاست راهبردی کشور برتعاملات دوجانبه تأکید دارد و امیدواریم بر همین اساس زمینه‌های گسترش همکاری پیرامون حل مشکلات منطقه‌ای بیش از پیش فراهم شود.

 

*لزوم فهم مشترک میان کشورها برای مبارزه با تروریسم


سخنگوی دستگاه دیپلماسی در این نشست خبری اعلام کرد سیاست استفاده ابزاری از تروریسم سیاست عقیمی است.

 وی افزود: جریان‌های تروریستی در کل منطقه حضور دارند و مایلند اوضاع را برهم زنند و قطعا نقش آفرینی آنها به نفع هیچ یک از دولت‌ها و ملت‌ها نخواهد بود.

جابری انصاری با اشاره به همکاری کشورها برای مبارزه با مسئله تروریسم اظهار داشت: همواره اعلام کردیم توقع ما از دوستان و همسایگانمان این است که این مسائل را با ابعاد راهبردی مدنظر قرار دهند و اجازه ندهند جریان‌های تروریستی در اجرای اهداف خود موفق شوند چرا که به ضرر منافع همه دولت‌هاست.

وی تأکید کرد: امیدوارم این فهم مشترک بین همه کشورهای منطقه برای برخورد با این پدیده فراهم شود.


*ارائه گزارش کمیته پیگیری اموال مصادره شده ایران در آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه از ارائه گزارش کمیته پیگیری اموال مصادره شده ایران در آمریکا به رئیس‌جمهور خبر داد.

جابری انصاری ادامه داد:این کمیته بررسی های خود را انجام داده و جلساتش برگزار شده است و این گزارش علاوه بر ارائه به رئیس‌جمهور در جلسه امروز شورای عالی امنیت ملی نیز ارائه شده است.


*توضیح پیرامون خبر سفر مقتدی صدر به ایران

سخنگوی وزارت خارجه با بیان این که در مقطع فعلی هیچ گونه سفر رسمی از سوی مقتدی صدر به ایران انجام نشده گفت: هیچ دیدار رسمی بین مقتدی صدر و مقامات ایران نیز انجام نشده است.

خبر در حال تکمیل ...

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top