بر اساس برخی شنیده‌ها از عراق ارتش و نیروهای مردمی این کشور برای پاکسازی کامل مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی عملیات‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند که این امر موجب سردرگمی فرمانده‌هان گروه‌های تروریستی شده است.

  در حال حاضر با وجود این که برخی کشورهای غربی مانند آمریکا از زمان تشکیل گروه تروریستی در منطقه ائتلاف ضد این گروه‌ها را تشکیل داده‌اند، از آنجایی که خود آمریکا و هم‌پیمانانش در منطفه از حامیان تروریسم تکفیری هستند و از این ائتلاف برای حمایت از همپیمانان خود استفاده می‌کنند و گاهی نیز به مقابله با نیروهای عراق برمی‌خیزند اما باز هم تاکنون به خاطر هوشیاری فرماندهان نظامی عراق؛ قوای مسلح عراق توانسته‌اند نه تنها تلفات سنگینی به گروه‌های تروریستی وارد کند بلکه بسیاری از سران و سرکرده های این گروه‌ها را نیز به هلاکت برسانند.      ** سیاست های دوگانه آمریکا در مبارزه با تروریسم    از 5 سال گذسته که گروه‌های تروریستی در منطقه غرب آسیا به وجود آمدند؛  دولت آمریکا به بهانه مبارزه با این تروریست‌های تکفیری وارد منطقه شد اما از آنجایی که خود این گروه‌ها را به وجود آورده بود و از آنها حمایت می‌کرد تا بتواند منافع از دست رفته خود در منطقه را دوباره به دست آورد به طور مداوم مانع اقدامات برای نابودی این گروه‌های تروریستی شده و حتی در برخی موارد به طور مستقیم برای جلوگیری از نابودی آنها مبادرت به حمله علیه نیروهای حشد الشعبی کرده است.       فرمانده کشته شده داعش در استان       در حال حاضر نیز مقامات آمریکایی در اقدامی برای این که بتوانند مانع از نابودی کامل تروریست‌ها شوند بحث مذاکرات میان گروه‌های تکفیری را با کشورهایی که درگیر مبارزه با تروریسم هستند ارائه کرده تا از این طریق بتوانند برای تروریست‌ها زمان بخرند که گروه‌های تکفیری هم از لحاظ نیروی انسانی و هم از لحاظ تجهیزاتی دوباره بازسازی شوند تا حملاتشان را برای اشغال مناطق از دست رفته ادامه دهند.   با همه این حمایت‌ها ارتش و حشد الشعبی  عراق با تمام توان به پیشروی خود در منطقه شمال عراق ادامه دادند و تاکنون توانستند با عملیات‌های پیاپی و سنگین مناطق زیادی را از تصرف گروه‌های تروریستی خارج کنند و تعداد زیادی از نفرات تروریست‌ها را به هلاکت برسانند که در آخرین آنها نفر دوم گروه تروریستی داعش به نام شاکر وهیب فهداوی ملقب به " شیر بیابان " که تعداد زیادی از مردم بی‌گناه عراق را کشته بود را کشتند.        فرمانده کشته شده داعش در استان       **  نیروهای داعش چه کسانی هستند؟   گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام ( داعش ) طی سال‌های گذشته با اشغال مناطقی از خاک عراق و سوریه مردم این مناطق را وادار به عضویت در این گروه تروریستی می‌کرد و هر کس را که از این امر سر باز میزد را می‌کشت.

 نکته اصلی در مورد این گروه تروریستی هسته اولیه آن است که توسط کشورهای غربی به خصوص آمریکا تشکیل شد. هسته مرکزی داعش توسط افرادی که اکثر آنها به وسیله دولت آمریکا در زمان جنگ این کشور با عراق و به جرم همکاری با گروه تروریستی القاعده عراق بازداشت شده بودند؛ شکل گرفت.        فرمانده کشته شده داعش در استان    

 این گروه تروریستی برای کنترل مناطق تحت تصرف خود فرماندهایی را مشخص کرده که این فرماند‌هان در کنار کنترل اوضاع این مناطق نیروهایی را برای آموزش به اسارت گرفتند که از مهم‌ترین نفرات در این زمینه می‌توان به  "شاکر وهیب فهداوی" معروف به " شیر بیابان " که فرماندهی استان " الانبار " را بر عهد داشت اشاره کرد.

    **  شاکر "وهیب فهداوی" کیست؟   شاکر وهیب فهداوی ملقب به " شیر بیابان " یکی از فرماندهان عالی رتبه گروه تروریستی داعش است که در سال 1986 متولد شده است. وی در سال 2006 میلادی در رشته کامپیوتر در دانشگاه " الانبار " مشغول به تحصیل بود که در همین زمان توسط نیروهای آمریکایی که برای سرنگون کردن صدام حسین وارد خاک عراق شده بودند به بهانه همکاری با گروه تروریستی القاعده عراق دستگیر و روانه زندان " بوکا " در جنوب عراق شد تا این که در سال 2009 و زمانی که به اعدام محکوم گردید به زندان " تکریت " انتقال یافت.        فرمانده کشته شده داعش در استان       "وهیب"  در سال 2012 میلادی و در جریان یک شورش و حمله به زندان " تکریت " توسط یاران  "ابو مصعب زرقاوی" توانست به همراه 110 نفر از زندان بگریزد. وی در همان زمان حبس نیز به آموزش نفرات برای پیوستن به گروه تروریستی بود تا اینکه بعد از فرار از زندان و پیوستن به گروه تروریستی داعش توانست فرماندهی بر استان " الانبار " را به دست آورد؛ دولت وقت عراق بعد از فرار  "ابو وهیب" پاداشی به مبلغ 50 هزار دلار به منظور دستگیری وی تعیین کرد تا وی را دوباره به زندان بیاندازد.       فرمانده کشته شده داعش در استان       **  آیا این خبر باز هم تکذیب می‌شود؟   طی روز گذشته خبر کشته شدن "شاکر وهیب فهداوی"  به سرعت در تمام دنیا پخش شد و موجب شادی و خوشحالی بسیاری از مردم عراق گردید ؛ اما نکته جالب در مورد " شیر بیابان " داعشی‌ها این است که چند سال گذشته نیز خبر کشته شدن ابو وهیب در فضای مجازی پخش شد اما چند روز بعد از این خبر گروه تروریستی داعش کشته شدن وی را تکذیب کرد اما این بار کشته شدن این عنصر تروریستی توسط نیروهای عراقی و همچنین توسط پنتاگون تایید گردیده است و از طرفی چون گروه تروریستی داعش هیچ واکنشی نسبت به تکذیب این خبر نشان نداده است احتمال کشته شدن وی قوت گرفته است.       فرمانده کشته شده داعش در استان       نکته قابل ذکر این که ارتش و نیروهای مردمی عراق اعتقاد دارند که این تروریست ارشد داعشی را به هلاکت رسانده‌اند و نیز نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش مدعی کشته شدن شاکر وهیب هستند، اما فرای این مطالب در درجه اول باید دید که این بار خبر کشته شدن این تروریست صحت دارد یا خیر؟    در هر صورت با توجه به اعلام خبر کشته شدن "شاکر وهیب فهداوی" سرکرده داعش در استان " الانبار " توسط نیروهای عراقی و تایید آن توسط پنتاگون و واکنش نشان ندادن گروه تروریستی داعش به خبر احتمال به وقوع پیوستن این خبر خوب افزایش یافته است.       گزارش از امین ملکیان

دسته بندی اخبار داغ , جهان ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top