روشی برای جبران خسارت‌های معنوی نیست

وکیل ملت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: بسیاری از زیان‌ها به خصوص زیان‌های معنوی در اثر محاکمات جبران نمی‌شود و اصولا روشی برای جبران خسارت‌های معنوی وجود ندارد.

تاریخ انتشار: 29شهريور1394|12:46

روشی برای جبران خسارت‌های معنوی نیست
| کد خبر: 15035

محمدباقر الفت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تاثیر پیشگیری بر توسعه عدالت کیفری گفت: قطعا عدالت کیفری را انحصارا از طریق محاکمات و اجرای مجازات‌ها نمی‌توانیم؛ ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه روش شناخته شده عدالت کیفری برای عموم انجام محاکمات است، اظهار کرد: اگر تلاش شود؛ جرمی واقع نشود یا اگر واقع شد؛ کم‌اثرتر از رفتارهای قبلی باشد، قطعا به عدالت کیفری کمک کرده‌ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید براینکه جلوگیری از ورود زیان به زیان‌دیده و مجنی‌علیه از طریق محاکمه صورت نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: وظیفه محاکمات جبران خسارات زیان‌دیده است، اما تلاش ما براین است که در حوزه مادی و معنوی اصولا زیان‌دیده دچار آسیب نشود.

الفت براین باور است که بسیاری از زیان‌ها به خصوص زیان‌های معنوی در اثر محاکمات جبران نمی‌شود و اصولا روشی برای جبران خسارت‌های معنوی وجود ندارد، بنابراین باید تلاش کرد که جلوی تحقق جرم گرفته شود تا زیانی به زیان‌دیده وارد نشود.

کلید واژه ها جرم - پیشگیری از جرم
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top