لیگ پانزدهم با تمام حواشی واتفاقاتش به پایان رسید و شاگردان ویسی جام قهرمانی را بالای سر بردند. پایان لیگ پانزدهم بهانه ای شد تا به بررسی آمار و ارقام این لیگ بپردازیم.

  **جام از اصفهان به خوزستان رفت   تیم فوتبال استقلال خوزستان با 57 امتیاز و تفاضل گل بهتر توانست قهرمان لیگ پانزدهم شود.این درحالی بود که فصل گذشته سپاهان با 59 امتیاز قهرمان لیگ چهاردهم شد.   تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال هم ترتیب با کسب 57 و 52 رتبه‌‌‌‌‌‌‌‌های دوم و سوم را کسب کردند.   **بیشترین برد    سرخپوشان پایتخت با 16 پیروزی بیشتر برد را به خود اختصاص دادند.   استقلال خوزستان باوجود قهرمانی با15 برد بعد از سرخپوشان پایتخت رتبه دوم را کسب کردند.   **بیشترین باخت    تیم سقوط کرده استقلال اهواز با 21باخت،بیشترین باخت را به نام خود ثبت کرد.   تیم سیاه جامگان با وجود 17 باخت و قرار گرفتن در رتبه بیشترین باخت در لیگ برتر باقی ماند.   **صبا قم بیشترین تساوی    شاگردان دایی با 15 مساوی بیشترین تساوی را از آن خود کردن.   زردپوشان اصفهانی با 14 تساوی رتبه دوم را به خود اختصاص دادند.   **سرخپوشان صاحب بهترین خط حمله    سرخپوشان پایتخت با 50 گل زده بهترین خط حمله را به خود اختصاص دادند.   تیم‌ةای استقلال تهران و تراکتور سازی تبریز با 43 گل بعد از سرخپوشان بهترین خط حمله را دراختیار دارند.   **بیشترین امتیاز   تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و پرسپولیس با 57 امتیاز بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دادند.   **کمترین برد   تیم فوتبال استقلال اهواز با 2 برد کمترین برد را به خود اختصاص داد.تیم‌های فوتبال ملوان و راه آهن با 5 برد رتبه دوم را کسب کردند.   **کمترین مساوی    تیم فوتبال سیاه جامگان با 6 تساوی کمترین مساوی را به خود اختصاص داد.تیم‌های فوتبال استقلال اهواز و سایپا یا 7 تساوی عنوان دوم را به نام خود ثبت کردند.   **استقلال اهواز بدترین خط حمله    تیم فوتبال استقلال اهواز با 16 گل زده بدترین خط حمله را به خود اختصاص داد.تیم‌های فوتبال سیاه جامگان و ملوان هم با 23 گل زده عنوان دوم را به نام خود ثبت کردند.   **همنام‌های اهوازی صاحب بهترین و بدترین خط دفاع
  تیم فوتبال استقلال اهواز با 58 گل خورده بدترین خط دفاع را به خود اختصاص داد. تیم فوتبال استقلال خوزستان با 14 گل خورده بهترین خط دفاع را به نام خود ثبت کرد.   **بهترین و بدترین تفاضل گل    تیم فوتبال استقلال خوزستان با 19 گل زده بهترین تفاضل گل را به خود اختصاص داد.تیم فوتبال استقلال اهواز با 42 امتیاز بدترین تفاضل گل را به نام خود ثبت کرد.   **کمترین امتیاز به نام استقلال اهواز   تیم فوتبال استقلال اهواز با 13 امتیاز،کمترین امتیاز را به نام خود ثبت کرد و به لیگ دسته یک سقوط کرد.   **آقای گل لیگ پانزدهم   مهدی طارمی با 16 گل زده،آقای گل لیگ پانزدهم شد و محمد ابراهیمی هم با 11 گل در رتبه دوم قرار گرفت.   **آقای پاس گل    امید عالیشاه با 8 پاس گل، بهترین پاس گل را به خود اختصاص داد.   **آقای کلین شیت    فرناندو خسوس دروازه‌بان استقلال خوزستان در 17 دیدار توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و آقای کلین شیت لقب بگیرد.   تیم استقلال خوزستان در 5 آیتم جزو بهترین ما بود،درآن طرف هم استقلال اهواز در بدترین‌‌ها رکوردار بود.   نکته قابل توجه این بود که آبی پوشان پایتخت در برترین‌ها و بدترین ها حضور نداشتند.   تیم‌‌های فوتبال راه‌آهن، استقلال اهواز و ملوان هم سقوط کننده‌های لیگ لقب گرفتند.

دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top