تاریخ انتشار: 26ارديبهشت1395|00:12

| کد خبر: 150976

واکنش برانکو به لو رفتن لیست پرسپولیس/برانکو: اول باید بازیکن بیاوریم بعد ببینیم چه کسی برود

وکیل ملت: برانکو ایوانکوویچ نتوانست پرسپولیس را قهرمان کند و برای رسیدن به این مهم سه تفاضل گل کم آورد اما قاطبه هواداران و پرسپولیس و اهالی فوتبال او را مربی موفقی می‌دانند و نسبت به فصل آینده خوشبین هستند. دیروز برانکو و باشگاه پرسپولیس یک روز بعد از پایان فصل کنفرانس خبری مفصلی برای سرمربی سرخ‌ها برگزار کردند تا پروفسور درباره برنامه‌هایش برای فصل بعد حرف بزند و به مسائل فصل اخیر بپردازد.


پرسپولیس با تفاضل گل قهرمان نشد و از نظر دفاعی مشکل داشت، نظر شما چیست؟
 طبیعی است تیمی که می‌خواهد قهرمان شود همه خطوط آن باید با کیفیت باشد. واقعیت این است که ما گل‌های زیادی خوردیم. نمی‌خواهم به طور خاص اشاره به فرد خاصی کنم. به هر حال خط دفاع وظیفه دارد که به تیم کمک کند اما یکی از دلایلی که ما قهرمان نشدیم این است که گل‌های زیادی خوردیم. این مساله پیش آمد. به طور مثال در بازی با گسترش فولاد دو گل خوردیم آن هم در حالی که هیچ موقعیتی نداشتند. درباره بازی راه‌آهن هم حرفی نزدم. در بازی با ذوب‌آهن در دقیقه 93 گل خوردیم. پس شما حق دارید که این حرف‌ها را می‌زنید. شاید این به خاطر بسیار تهاجمی بودن ما بود و در هر بازی ریسک را می‌پذیرفتیم. ما نشان دادیم که موثرترین تیم لیگ بودیم و 50 گل زدیم. البته اگر بخواهم فرصت‌هایی که داشتیم و گل نزدیم را حساب کنیم مشخص می‌شود که قدم‌های زیادی برداشتیم اما به هر حال فوتبال است.
درست است که قهرمان نشدید اما شما و علی‌اکبر طاهری حرف از برنامه‌های بلند مدت زدید. آیا برای حضور در فصل آینده برنامه خاصی در نظر دارید یا خیر؟
 ما قراردادی امضا کردیم که یک هدف مشترکی پیش روی خودمان داشتیم و آن موفقیت نه فقط در ایران بلکه در آسیا بود. فعلا یک قدم بزرگ جهت آسیایی شدن را برداشتیم اما درباره تقویت تیم باید بگویم هر 6 ماه به دنبال تقویت تیم خواهیم بود. طبیعی است که برای جنگیدن در سه جبهه باید تیم تقویت‌شده‌ای داشته باشیم تا بتوانیم طبق شایستگی‌مان نتیجه بگیریم. طبیعی است که در کنار اینکه بخواهیم کیفیت تیم بالا برود باید بین بازیکنان هم رقابت باشد که این رقابت خودش کیفیت بازیکنان را مضاعف می‌کند.
اول فصل خیلی‌ها به عملکرد ضعیف کفشگری، خالقی‌فر و مکانی انتقاد داشته و انتظار تمدید قرارداد آنها وجود نداشت.
 الان که بحث از بازیکنان شد باید بگویم با آنها قرارداد امضا شد چون قبلا در پرسپولیس بودند و خدماتی هم به تیم انجام دادند. آنها بازیکنان استاندارد تیم بودند. بازیکنانی که در طول فصل مشکلات زیادی داشتند. اگر به یاد داشته باشید کفشگری چند مرحله مصدوم شد. حاتمی در بهترین فرم مصدوم شد و جایگاهش از دست داد. خالقی‌فر هم مصدومیت طولانی‌مدتی داشت. نورمحمدی هم مصدوم بود و جایش را از دست داد تا لوکا جای او را بگیرد. طبیعی است که همه آنها خدماتی به تیم ارائه دادند و بابت این از آنها ممنونم. به این ترتیب انصاری و مسلمان هم خودشان را نشان دادند و سطح بازی خود را بالا بردند.
اما قبول دارید بین بازیکنان اصلی و ذخیره فاصله زیادی بود.
 طبیعی است بازیکنانی که بازی نمی‌کنند نمی‌توانند در فرم مشابه بازیکنی که بازی می‌کند، باشند دلایل آن مصدومیت بود و به سادگی نمی‌شود از مصدومیت به حالت اول برگشت. مخصوصا در وضعیتی که فرصت بازی‌های دوستانه زیاد نداشتیم چون بازی‌ها فشرده بود به همین دلیل بازیکنان ذخیره در حد بازیکنان استاندارد نبودند.
خیلی از بازیکنان این فصل کیفیت لازم را نداشته‌ و در پرسپولیس به کیفیت رسیده و حتی ملی‌پوش شدند اما الان که به پایان فصل رسیدیم شنیده می‌شود برای تمدید قرارداد پیشنهادهای نجومی داده‌اند. آیا این مساله برای او و باشگاه قابل قبول است یا نه؟
 خوشحالم که تعدادی از بازیکنان جوان ما خوب پیشرفت کردند، این تاییدی بر نحوه کیفیت کار ماست اما مهم‌تر از آن تلاش خود بازیکنان است. در مورد این موضوع که شما گفتید باید بگویم در جریان نیستم اما باید فکر کنم که طاهری از این مساله خبر ندارد چون برای تمدید قرارداد با بازیکنی صحبت نکردیم. از فردا(امروز)تازه می‌خواهیم آنالیزهایمان را آغاز کنیم و طبیعی است که همه مسائل باشگاه را در نظر می‌گیریم. من اینقدر می‌دانم که قرارداد برخی بازیکنان امسال تمام می‌شود و برخی قرارداد دارند اما این مساله بستگی به توافق باشگاه و بازیکنان دارد.
امسال با حوادث غیرطبیعی مثل حاشیه‌های سوشا مکانی، فوت هادی نوروزی و داوری‌های لیگ همراه بودید. شاید هر مربی دیگری بود در کار کم می‌گذاشت اما ظاهرا باید عده‌ای بابت انتقاداتشان عذرخواهی کنند.
 من از شما بابت این تعریف‌تان ممنونم. دقیقا فکر می‌کنم وظیفه خبرنگاران است که ابعاد ضعیف و قوی کار ما و بازیکنان را ثبت کنند. ما بازیکنان و باشگاه‌ها نیاز به نقد و بررسی داریم و الان هم از این نقدها ناراحتی از سوی ما وجود ندارد اما واقعیت این است که ما در این فصل مشکلات غیرطبیعی زیادی داشتیم. در ابتدای فصل و در بازی‌های اول سوشا مکانی محروم بود، در بازی اول مهدی طارمی را در اختیار نداشتیم و در طول فصل به‌خاطر اشتباهات داوری پنج داور از سوی فدراسیون جریمه و محروم شدند. در آن زمان بازیکن ما را به‌دلیل لب‌خوانی حرفش در تلویزیون محروم کردند. در حالی که شاهد بودیم برخی بازیکنان با مربی حریف درگیر می‌شدند، بین دو نیمه برای تیم حریف و بازیکنانش مشکل ایجاد می‌کردند اما برخوردی با آنها صورت نگرفت و محروم نمی‌شدند. نمی‌خواهم به دیگر مشکلات اشاره کنم. مرگ هادی نوروزی هم شوک بزرگی برای ما بود اما علی‌رغم همه این مشکلات روزبه‌روز منسجم‌تر ظاهر شدیم. اینجا ناراحتی و عصبانیتی وجود ندارد اما همانطور که گفتیم واقعا مسائل و مشکلات غیرطبیعی را پشت سر گذاشتیم. مهم‌ترین مساله این است که با همه این مشکلات روز به روز محکم‌تر ظاهر شدیم.
بازیکنانی که نمی‌خواهید را به خودشان می‌گویید؟
 می‌دانم که همه علاقه دارند بدانند چه کسی قرار است برود یا اینکه بیاید. همانطور که آن روز گفتم هیچ لیستی هنوز تهیه نشده و با هیچ بازیکنی حتی بازیکنان فعلی خودمان مذاکره‌ای نشده است. با طاهری جلسه داشتم قرار شد امروز (شنبه) هم استراحت کنیم اما از فردا (یکشنبه) تیم را آنالیز می‌کنیم. طبیعی است که وقت کافی خواهیم داشت تا بازیکن جدید بگیریم اما باید اول بازیکن بیاوریم بعد ببینیم چه کسی برود نه اینکه الان چند بازیکن را رد کنیم و بعد دنبال بازیکن برویم.
اگر بازیکنی را نمی‌خواهید زودتر بگویید تا آن بازیکن تیم جدید پیدا کند.
 بازیکنی که پیشنهاد دارد خودش آن را مطرح می‌کند و تشخیص می‌دهد که کجا برای او بهتر است. ما از فردا (یکشنبه) کار را آغاز می‌کنیم و هنوز دیر نشده است.
از حفظ بابک حاتمی و عدم جذب سیدجلال حسینی پشیمان نیستید؟
 بابک حاتمی دفاع راست بازی می‌کند و جلال حسینی دفاع وسط است و پست اینها یکی نیست. همانطور که گفتم بابک حاتمی در اوج آمادگی بود که مصدوم شد.
اگر بازیکنان پیشنهاد خارجی داشته باشند به آنها اجازه جدایی خواهید داد؟
 طبیعی است که اگر بازیکنی خوب بازی می‌کند پیشنهاد خارجی هم خواهد داشت البته ما با مدیر برنامه‌ها مشکل داریم. همه جور پیشنهادی به بازیکنان می‌دهند اما چیزی که برای بازیکنان مهم است این است که باید بیشتر پیشرفت کنند و از طریق لیگ ایران و آسیا و همچنین در کنار آن نمایش موثر در تیم ملی پیشنهادهای خوبی داشته باشند. ما بازیکنان خوبی داریم که پتانسیل بازی کردن در اروپا را هم دارند.

دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top