همایش اسکودا و جای خالی رسانه ها!

احمدرضا اسعدی نژاد

وکیل ملت: بیست و ششمین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران نیز برگزار شد. اولین سوالی که معمولا پس از برگزاری همایش ها ایجاد می شود این است که دستاورد آن چه بوده است؟ و پاسخی که معمولا به این پرسش داده می شود این است که این گردهمایی موجب به نمایش درآمدن اتحاد همه کانون ها می شود.

تاریخ انتشار: 26ارديبهشت1395|16:42

همایش اسکودا و جای خالی رسانه ها!
| کد خبر: 151544

اما این پاسخ، سوالی دیگر در ذهن ایجاد می کند: این نمایش چگونه محقق می شود؟! و چه کسی آن را بازتاب می دهد؟

وقتی رویکرد مدیران را نسبت به رسانه مشاهده می کنیم به این نکته پی می بریم که در مقایسه با سایر نهادها و سازمان ها در نقطه ی مناسبی قرار نداریم.

در این همایش از رسانه ها دعوت عمومی به عمل نیامد و فقط چندفرد معتمد برای پوشش خبری فراخوانده شدند که از نظر تشریفات و رعایت شئونات، هرگز شرایط برابری نداشتند و برخی از آنها حتی فراموش کردند که باید در مراسم شرکت کنند!

ملاحظه می شود که برخی عزیزان هنوز به قدرت رسانه پی نبرده اند و توجه نمی کنند که اگر "بزرگترین اقدام ممکن از نظر خود" را نیز صورت دهند،باز هم اگر رسانه های قدرتمندی نداشته باشند که با آنها همراهی کنند،گویی هیچ کاری نکرده اند.

قطعا امروز پوشش خبری گسترده یک مراسم یا گردهمایی، ده ها برابر مهم تر از نفس برگزاری آن است.

فرض می کنیم که حتی جلسات همایش به بهترین وجه ممکن برگزار شده باشد،خب وقتی رسانه ها (حتی  وکلا ) برای پوشش اخبار، محرم دانسته نمی شوند و با آنها برخورد مناسبی صورت نمی گیرد،  چرا باید انتظار داشت اخبار، آن هم در سطح گسترده ای منعکس شود؟!  
در جامعه امروز دیگر جمع خودی و غیر خودی نداریم؛ باید آنقدر شفاف بود که اگر لحظه لحظه جلسات ما به طور کامل در رسانه ها پخش شد نیز هیچ هراسی به دل راه ندهیم.

واقعا انتظار نابجایی است که یکی دونفر را خودی بنامیم و از آنها بخواهیم فقط آنچه به نفع ماست، پوشش دهند!

 خب عزیزان!  اگر قرار باشد اخبار در این حد سانسور شود،دیگر برای رسانه ها چه جذابیتی خواد داشت که بخواهند آن را بولد کنند یا حتی پوشش بدهند؟!

بگذریم که همین خودی و غیرخودی دانستن افراد، شائبه شفاف نبودن و وجود پاره ای ایرادات را برای مخاطبان مطرح می کند.

به امید روزی که  قبل از دعوت هیات مدیره ها، جمعی از اصحاب مستقل رسانه با نهایت احترام دعوت شوند و باور داشته باشیم حضور آنها بسیار مهم تر و موثر تر از برخی افراد است که به صرف عضویت در هیات مدیره و بعضا بدون داشتن سمت یا با سمت های تشریفاتی و غیرمفید در این نشست ها حضور پیدا می کنند.

 

دسته بندی یادداشت , حقوقی , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top