تکخوانی خواننده زن در جشنواره موسیقی مراکش با سکوت وزارت ارشاد مواجه شد تا دوباره شاهد اجرای سیاست تساهل و تسامح فرهنگی در دولت در مواجهه با ناهنجاری ها باشیم.

 

سحر محمدی که پیش از این در لندن کنسرت گذاشته و کشف حجاب کرده بود، این بار با حضور در کشور مراکش در جشنواره موسیقی شهر فاس این کشور به اجرای برنامه تکخوانی پرداخت. این اجرا در حضور خانواده سلطنتی مراکش، قطر و چند دولت عربی دیگر برگزار شد. (اینجا)

 


این بار هم خواننده کشف حجاب کرده؛

سحر محمدی خواننده زن موسیقی ایرانی زمانی به عنوان چهره ای رسانه ای مشهور شد که در لندن کنسرت گذاشت و کشف حجاب کرد.(اینجا)

 

محمدی که با گروه «ماه بانو» و با  مجوز وزارت ارشاد در لندن حضور یافته بود، اقدام به کشف حجاب کرد و عکس های بی حجاب آن در رسانه ها منتشر شد. این ماجرا با ایام عزای صدیقه کبری(س) همزمان شد. رفتار توهین آمیز این خواننده زن و قبح شکنی از کشف حجاب همزمان با ایام فاطمیه اعتراض های زیادی را در داخل کشور به همراه داشت، در مقبال اعتراض مردم دین دار، وزارت ارشاد که  مجوز حضور گروه ماه بانو در انگلیس را صادر کرده بود، واکنشی از خود نشان نداد!

 

سکوت  وزارت ارشاد باعث شد محمدی منکر کشف حجاب  شود و عکس هایش را غیر واقعی بنامد(اینجا) این خواننده در مصاحبه ای می گوید: این شایعات واقعا خیلی آزاردهنده است. نکته جالب ماجرا این است که حرف هایی در مورد کشف حجاب من و غیره زده شد به تمامی دروغ بود و حتی می توانم با سند و مدرک آن را ثابت کنم. تنها هدف من این است که در کشورم بمانم و همین جا آواز بخوانم، پس حتی حرف کشف حجاب هم بسیار لوس و بی معنی است، ولی من برای تمام آنها مواخذه شدم و هزینه دادم.

 
حضور در مراکش

سحر محمدی که همه حواشی فعالیت هایش را تکذیب می کند، این بار در مراکش و در جشنواره موسیقی این کشور به اجرای تک خوانی پرداخت، خبر این حضور در رسانه های تصویری و مکتوب این کشور بازتاب داشت. بیست و دومین جشنواره موسیقی شهر فاس مختص خوانندگی زنان با حضور خوانندگانی از کشورهای مغرب، مغولستان، آذربایجان، ایران، اتیوپی، هند، لبنان و  ایتالیا به همراه ارکستر شرقی برگزار شد.(اینجا)

 

ماروک پرس خبرگزاری مراکشی در گزارشی از اجرای جشنواره موسیقی  شهر فاس، به علاقه  شیخ موزه ملکه پیشین کشور قطر و مادر حاکم فعلی این کشور به اجرای سحر محمدی در جشنواره موسیقی می پردازد.

 

به گفته این رسانه مراکشی مادر حاکم قطر مجذوب صدای سحر محمدی شده و سفرش را به امارات به خاطر شنیدن صدای محمدی به تعویق انداخته است!

 

خبر حضور این خواننده زن در حالی که تصور می شد باید حداقل به دلیل کشف حجابش در لندن این بار برای خروج از ایران با ملاحظات بیشتری روبرو شود، باعث تعجب شد.(اینجا) تک خوانی محمدی در حضور مردان عرب و خاندان سلطنتی چند کشور عربی با وجود صراحت شرع بر حرمت  تکخوانی زنان قابل تامل است.

 

مراکش از جمله کشورهای عربی است که تا به حال چند بار روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کرده است. این کشور یکی از متحدان عربی حکومت پهلوی بود و از همان ابتدای انقلاب اسلامی بنای ناسازگاری با اسلام انقلابی را گذاشت. این کشور پادشاهی در سال 59 روابط خود را با ایران قطع کرد و بعد از آن نیز بارها به بهانه های مختلف دشمنی اش را با نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته است. در آخرین بار این کشور در حمایت از سرکوب شیعیان بحرین و ادعای تلاش ایران برای گسترش تشیع در مراکش به طور یکجانبه روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد(اینجا) اگرچه بعد از روی کار آمدن دولت روحانی روابط دوکشور مجددا آغاز شد(اینجا) اما حمایت های این کشور پادشاهی از ارتجاع عربی در منطقه  قابل کتمان نیست.

 
این کار رویه  می شود؟!

چند روز بعد از اجرای سحر محمدی در مراکش، هنوز واکنشی از سوی وزارت ارشاد نسبت به این عمل صورت نگرفته است. این بار نیز وزارت ارشاد تلاش کرده است تا در برابر این قبح شکنی سکوت کند. آوازه خوانی که مورد توجه اعراب نیز قرار گرفته است و شاید با این استقبال  شاهد سونامی درخواست شیوخ عرب برای کنسرت دختران خواننده و نوازنده ایرانی باشیم!/ نسیم آنلاین

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 12

سارا
|
28ارديبهشت ماه 1395
5
4
اینم یک گل شیفته دیگه
داريوش
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
`پيشنهاد ميكنم فقر و فحشا را ببينيد.
ملت کور
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
اینقدر بنشینید درباره موضوعات خاله زنانه درگیر شوید ....تا اتفاقات مهم را از چشم ملت دور نگه دارید....سیاست کثیف چه میکنه؟؟!!!
از همین ملت
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
بهتره گزارشی از وضع دختران فراری ایرانی در دوبی و امارات هم تهیه کنید که از شدت فقر مالی و فرهنگی رفتند و در همین کشور ها تن فروشی میکنند . آقایان کلاهشان را بالاتر بگذارند و مقداری اگر عاقل باشند نگاهشان را وسعت دهند . دزدی و دست اندازی به بیت المال مسلمین رو جلوشو بگیرید اگر زیاد ادعاتون میشه
عرب
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
چراخودتونو به خواب زدین اینقدر دختر ایرانی واسه نیاز مالی تن فروشی می کنند وبه کشورهای عربی میرن سوزتون نمیگیره واسه کنسرت یه زن که توکشور خودتون راش نمیدین عصبانی میشین

پاسخ ها

30ارديبهشت ماه 1395
دقیقا همینطوره.
ناشناس باش و هر کاری بکن.
سیاست احمقانه ایه.
30ارديبهشت ماه 1395
دقیقا همینطوره.
ناشناس باش و هر کاری بکن.
سیاست احمقانه ایه.
30ارديبهشت ماه 1395
دقیقا همینطوره.
ناشناس باش و هر کاری بکن.
سیاست احمقانه ایه.
جانباز
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
دراین وزارت ارشاد!!!روبایدگل گرفت
kasradarwish
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
بابا مادر امیر قطر مجذوب صدای ایشان شده نه شیوخ عرب.
kasradarwish
|
29ارديبهشت ماه 1395
0
0
سارای عزیز مادر امیر قطر یعنی شیخه موزه مجذوب صدای ایشان شده نه شیوخ عرب.
محمودی
|
31ارديبهشت ماه 1395
0
0

یادآوری میشود این مطرب بدنام کمتر از یک هفته دیگر بدون هیچ منع تنبیهی قانونی و امنیتی (!) با عمله طرب همراهش به منظور شرکت در کنسرت زوریخ که با سرمایه و حمایت بهاییانی چون عهدیه خواننده فاسد زمان طاغوت در کشور سویس برگزار میشود عازم اروپا خواهد بود !

بند «میم» وصیت نامه امام روح الله(ره) : «آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است، به طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌باشند. و مردم و جوانان حزب‌اللهی اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاههای مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند.»

وظیفه بدانید درباره برنامه تحصن 24 ساعتی و بیدارباش نا محسوس تمام وقت اول خرداد پاسداران حریم ولایت و سربازان غیور نظام و فرزندان حیدر کرار در فرودگاه امام خمینی تهران به مدت یک هفته به منظور جلوگیری از تکرار عملیات نفوذی ضد فرهنگی و سفر مجدد زنان خواننده فاسد و خوشگذران و مردان عیاش مطرب همراه آنها به تورهای خارجی خبررسانی کنید تا به فضل الهی منکر علنی کنسرت زوریخ تعطیل شود واگر مقامات به عدم رعایت شونات شرعی و قانونی و اشاعه فحشا و منکر و بی عفتی بی تفاوت شده اند یا خود را به خواب زده اند بدانند حزب الله با خط گرفتن از وصیت سیاسی-الهی امام راحل راسا نمیگذارد منکرات حاکم و عادی شوند .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top