تاریخ انتشار: 28ارديبهشت1395|01:00

| کد خبر: 152494

به لیگ های مطرح اروپایی فکر می‌کنم طارمی: در ایران فقط برای پرسپولیس بازی می کنم

وکیل ملت: مهدی طارمی که عنوان آقای گلی‌اش تحت تاثیر قهرمان نشدن پرسپولیس فراموش شد درگفت و گویی مفصل با سایت خودش از احتمال حضورش در اروپا خبر داد. طارمی در این گفت و گو که خلاصه‌ای از آن را می‌خوانید از قهرمان نشدن پرسپولیس و شرایط انتقالش به اروپا گفت:مدت‌هاست مصاحبه نکرده‌ای و سوالات برای پرسیدن زیاد است. به نظر خودت از کجا شروع کنیم؟

 ‌دو موضوع وجود دارد که باید همین اول کار به آنها اشاره کنم. اول اینکه شرمنده هواداران عزیز و هادی و مهرداد و همایون خان و همه پیشکسوتان عزیز شدیم و به جام نرسیدیم. روز آخر بحث تشویق و حمایت هواداران روزی فراموش نشدنی را برای‌مان رقم زد. از همه آنها ممنونم. موضوع دیگر اینکه باید تبریکی به خوزستانی‌های عزیز و تیم خوب استقلال خوزستان بگویم. من خودم جنوبی‌ام و مشکلات و محرومیت‌های مردم آن خطه را می‌دانم و درک می‌کنم. در جنوب، فوتبال بخش عمده‌ای از دلخوشی‌های مردم است.


نرسیدن به جام. همین می‌تواند سوالات زیادی را در خود داشته باشد. به نظر تو جام کجا از دست رفت؟
 ‌این روزها همه نوع تحلیل و نقدی را خوانده و شنیده‌ایم. یکی به موقعیت‌های از دست رفته در خط حمله اشاره دارد یکی به بازی با نفت و دیگری به گل‌های خورده یا بحث داوری. به نظر من همه مان در برد و باخت‌ها سهیم بوده‌ایم و تقسیم بندی‌های اینگونه صحیح نیست. ما در فصلی که اصلا شروع خوبی در لیگ نداشتیم توانستیم خود را به مدعی جدی قهرمانی تبدیل کنیم. در جام حذفی به بدترین شکل ممکن و با اشتباه فاحش داوری از رقابت‌ها کنار رفتیم. هرچه بود ماحصلش اینی شد که دیدیم.


کسب عنوان آقای گلی. این وعده‌ای بود که ابتدای فصل داده بودی و به آن هم رسیدی.
 ‌گفتم موفقیت شخصی خیلی برایم در اولویت نبود. این روزها خیلی این عنوان را به من تبریک گفته‌اند و از آنها ممنونم البته کاش آقای گل نمی‌شدم اما جام را به دست می‌آوردیم.
روز آخر چه حس و حالی داشتی؟


 ‌همه فکرم معطوف جام قهرمانی بود. اینکه چه راه سخت و دشواری را طی کرده‌ایم تا به اینجا برسیم و باید کار را تمام کنیم. راه‌آهن هم آمده بود ما را متوقف کند. طبیعی بود که هر چه زمان بازی سپری شود تیم ما عصبی شود و از فوتبال منطقی فاصله بگیرد. از آن طرف در اهواز هم نتیجه باب میل ما رقم نخورده بود و به هرحال نتوانستیم جام را به هواداران هدیه بدهیم.
اشکهایت روز شنبه روی صفحه اول اغلب روزنامه‌ها بود.
 ‌گفتم که راه سختی که تا اینجا طی کرده بودیم را مرور می‌کردیم و نمی‌شد ناراحت نشد. آن همه هوادار برای قهرمانی آمده بودند. لحظات سختی بود. دوست داشتیم جام را به کپورچال ببریم. شرمنده همه شدیم.
این انگیزه برای فصل بعد قطعا به شدت این فصل نیست. بازیکنان جدیدی می‌آیند که خاطره‌ای از آن اتفاق ندارند. پرسپولیس حالا دیگر شناخته شده‌تر شده و کار برای سالی که باید در سه جام بجنگد سخت است.

فصل بعد را چطور می‌بینی؟
 ‌ بی‌شک فصل سختی است اما همین که کادر فنی مشخص است و می‌تواند سریعتر برنامه‌هایش را عملیاتی کند اتفاق بزرگی است. در فصلی که گذشت به نظرم مدیریت باشگاه هم عملکرد خوبی داشت و اگر همین روند ادامه یابد و حاشیه‌های بیرونی ایجاد نشود می‌توان فصل خوبی داشت.
حالا که حرف از فصل بعد است پرسش مهمی وجود دارد. مهدی طارمی در پرسپولیس می‌ماند؟


 ‌ ‌نمی‌خواهم حرفهای کلیشه‌ای و تعارفی بزنم. اینکه هر چه دارم از پرسپولیس و هوادارانش است را بارها گفته‌ام. تا آخرین لحظه لیگ ذهنم را درگیر فصل بعد نکردم. می‌دانم وکیلم در مذاکره با دکتر طاهری به یکسری توافقاتی رسیده و اگر بنا باشد در ایران بمانم با همان توافقات مشکلی ندارم.


این معنایش اینگونه است که احتمال جدایی تان وجود دارد.
‌ بازی در لیگ‌های خوب اروپایی را همه دوست دارند. من هم دوست دارم اگر شرایط فراهم باشد در آن لیگ‌ها توپ بزنم.


در جریان پیشنهادهایت قرار گرفته‌ای؟
 ‌بله. من چند روزی را استراحت خواهم کرد و سعی می‌کنم خیلی زود تکلیف سال بعد را مشخص کنم. وکیلم در حال سبک و سنگین کردن شرایط است و فکر نمی‌کنم فرآیند تصمیم گیری‌ام طولانی شود.
برانکو قرار است در دهه آخر خرداد تمرین‌ها را آغاز کند و اگر بنا به ماندن در پرسپولیس باشد باید قبل از آن تکلیف ماندن یا حتی نماندن تو معلوم باشد.
 ‌گفتم که تلاشم این است هر چه زودتر تکلیفم معلوم شود. خودم هم می‌خواهم تمرین‌های پیش فصل را کنار تیم فصل آینده‌ام باشم و با آمادگی کامل پا به بازی‌ها بگذارم.


حتما می‌دانی برانکو بارها گفته تو باید یک سال دیگر در ایران بازی کنی تاپخته‌تر شده و بعد لژیونر شوی؟


 ‌بله. با خود من هم صحبت کرده. قطعا از تجارب برانکو به‌عنوان یک مربی فهیم و باتجربه استفاده می‌کنم و با دیگر بزرگان هم مشورت خواهم کرد.
بدون تعارف خودت فکر می‌کنی برای رفتن به خارج زود هست یا نه؟
 ‌ به قول یکی از دوستان، فیفا سن آموزش را ۱۲ سالگی تا ۲۳ سالگی می‌داند و من الان ۲۴ ساله ام. فکر می‌کنم سنم کم نیست و دارد برای رفتن به فوتبال اروپا دیر می‌شود. باید همه جوانب را در نظر بگیرم. تصمیم سخت و مهمی است که ان‌شاا... به درستی تصمیم گیری کنم.


استنباط ما از حرفهایت این است که نمی‌توان خیلی روی بودن تو در پرسپولیس فصل بعد حساب کرد. اگر این اتفاق رخ دهد پرسپولیس بدون طارمی چه شرایطی خواهد داشت؟
‌ ‌تیم ما مهاجمان خوبی دارد و خودتان دیدید در روزهایی که من محروم هم بودم نتایج خوبی کسب کردیم. حتما برانکو نفرات خوبی هم در ذهنش دارد که می‌توانند بسیار بهتر از من عمل کنند. پرسپولیس بزرگتر از نام من و امثال من است.


می‌شود بپرسیم اولویت‌های مهدی طارمی کدامند؟
‌ ‌در ایران که فقط پرسپولیس اما در اروپا به اسپانیا و انگلیس و آلمان و ایتالیا فکر می‌کنم حالا باید ببینم شرایط و پیشنهادها چگونه است.


بحث روسیه و ترکیه و قطر هم در رسانه‌ها مطرح بود.

 گفتم که در وهله اول دوست دارم در آن کشورها توپ بزنم. این خواست من است و باید دید آیا اصلا آنها مرا می‌خواهند یا خیر.
از رقابت در تیم‌های اروپایی هراسی نداری؟
‌ ‌نه. من همیشه از رقابت استقبال می‌کنم. در پرسپولیس هم چه سال اول و چه سال دوم رقبای خوبی داشتم و همین رقابت در من ایجاد انگیزه می‌کند. اگر قسمت باشد که بروم حتما همه تلاشم را به کار می‌بندم که نماینده خوبی برای پرسپولیس و کشورم باشم.
 
فردین هم بود این کار را نمی‌کرد
یکی دو هفته پیش شایعه شده بود چون نوراللهی نیمکت نشین شده طارمی گل نمی‌زند. طارمی هم بعد از کلی تعریف و تمجید از دوست و همبازی‌اش می‌گوید: «متاسفانه نمی‌دانم برخی دوستان چه فکری می‌کنند. من برای همه دوستان رسانه‌ای احترام زیادی قایلم اما واقعا این حرف‌ها را یک بچه ۵ ساله هم باور می‌کند؟ فردین خدابیامرز هم اگر بیاید امروز فوتبال بازی کند این جوری فردین بازی در نمی‌آورد که من بخواهم به خاطر دوستم گل نزنم. همین حرف‌ها و صحبت‌های خیالی باعث شده تا از رسانه دور باشم. هر حرفی بزنی برخی‌ها یک جور تعبیر می‌کنند. سکوت کنی سکوتت را ترجمه می‌کنند. الان هم به احترام هواداران مصاحبه می‌کنم تا از آنها قدردانی کرده باشم و ترجیح می‌دهم بعد از این مصاحبه همان سکوت را ادامه بدهم.»

جایزه مسابقه آشپزی را نمی‌دهند
‌مهدی طارمی که البته به نظر نمی‌رسد در آشپزی سررشته داشته باشد در یک برنامه تلویزیونی که مسابقه آشپزی بود شرکت کرد و به شکل عجیب و غریبی اول شد. به همین خاطر قرار بود به او ماشین جایزه بدهند اما طارمی می‌گوید هنوز جایزه‌اش را تحویل نگرفته است: «تهیه کننده برنامه هر روز یک تاریخ و وعده جدید می‌دهد. نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی رخ دهد. وکیلم پیگیر موضوع است و طی چند روز آینده در این باره و پشت پرده این مساله بهتر می‌توان صحبت کرد.»وی در پاسخ به این سوال که بهتر نیست با اسپانسر برنامه مستقیم تماس بگیرید چرا که آنها اعتبار برندشان را به‌خاطر یک ماشین زیر سوال نمی‌برند می‌گوید: «خود وکیلم هر کاری لازم باشد را انجام می‌دهد.»

دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top