نوبخت:‌ وزیر دفاع تأکید کرد منتشرکنندگان پیامک قطعا باید تنبیه شوند

توضیح سخنگوی دولت درباره پیامکی که نیروهای مسلح را نگران کرد

وکیل ملت: سخنگوی دولت با تأیید اینکه «پیامکی مبنی‌بر عدم‌پرداخت حقوق بازنشستگان لشکری به علت عدم تأمین اعتبار از سوی دولت منتشر شده است»، گفت: انتشار این پیامک اقدامی مجرمانه بود و در این باره با وزیر دفاع صحبت کردم و ایشان نیز مکدر و متأثر شدند.

تاریخ انتشار: 28ارديبهشت1395|12:28

توضیح سخنگوی دولت درباره پیامکی که نیروهای مسلح را نگران کرد
| کد خبر: 152847

محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با خبرنگاران، پیش از ظهر امروز در پاسخ به سؤال خبرنگار آنا مبنی‌ بر اینکه «آیا دولت اعتبار صندوق بازنشستگی لشکری را تأمین کرده است یا نه؟»، گفت: روزهای گذشته پیامکی منتشر شد که اعلام کرده بودند به علت عدم تأمین اعتبار از سوی دولت، سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح قادر به پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه نیست که این مطلب نادرست است و قابل پیگیری قانونی است زیرا باعث ایجاد دلهره و تشویش در بین بازنشستگان شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: این پیامک در حالی در 26 اردیبهشت‌ماه منتشر شد که هنوز در این تاریخ کسی حقوق نگرفته است و همین باعث تشویش و نگرانی شد. اینکه باعث تشویش شویم ظلم است. چون این کار باعث شد که رسانه‌های خارجی جمع‌بندی کنند که پول بازنشستگی نیروهای مسلح به جای پرداخت شدن به سوریه می‌رود.

سخنگوی دولت درباره انتشار این پیامک تأکید کرد: اگر در این بارهعبارت اقدام مجرمانه را به کار ببرم بجاست و سازمان مدیریت پیگیری قانونی انجام می‌دهد.

نوبخت تصریح کرد: امروز در این باره با سردار دهقان، وزیر دفاع صحبت کردم و ایشان نیز از این مسأله متأثر و مکدر بودند و تأکید کردند که برخورد تنبیهی انجام می‌دهند.

سخنگوی دولت تأکید کرد: مگر می‌توانیم حقوق بازنشستگان را پرداخت نکنیم. عزیزان نیروهای مسلح نیز مانند سایرین حقوق خواهند داشت، هرچند که با توجه به عدم‌ ابلاغ قانون بودجه سال 95 هنوز افزایش حقوق سال جدید اعمال نشده است.

نوبخت درباره شیوه تأمین اعتبار صندوق‌های بازنشستگی لشکری و کشوری از سوی دولت گفت: سال گذشته صندوق بازنشستگی لشکری 14 هزار میلیارد تومان پرداخت مستمری داشته است که از این میزان دولت 13 هزار و 200 میلیارد تومان آن را تامین کرده است.

وی اضافه کرد: صندوق‌های بازنشستگی سال گذشته قادر به پرداخت حقوق بازنشستگان نبودند و دولت اضافه بر وظیفه خود برای تأمین اعتبار به این صندوق‌ها کمک کرد. این صندوق‌ها سود کارخانجات خود را برای پرداخت مستمری‌ها به کار نگرفتند و امسال هم این صندوق‌ها در ذهن دارند که همه اعتبار لازم را از دولت تامین کنند، این در حالی است که سهم هرکدام مشخص است. صندوق‌ها خواستند که سهم خود را برای پرداخت مستمری‌ها نیز از دولت بگیرند، اما اینکه بخواهند مردم را برای این کار گروگان بگیرند و حقوق را پرداخت نکنند، این اقدام قابل تعقیب است.

سخنگوی دولت گفت: ما که دستگاهی را بدون حقوق نمی‌گذاریم، اما کارشناسان ما در سازمان مدیریت و برنامه به اسناد مربوط به عدم تامین اعتبار از سوی صندوق بازنشستگی مسلط هستند.

نوبخت گفت: وزیر دفاع هم به من اعلام کرد که سهم خود را به صندوق بازنشستگی پرداخت خواهیم کرد و افرادی که باعث تشویش اذهان بازنشستگان شده‌اند، قطعا باید تنبیه شوند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top