تاریخ انتشار: 29ارديبهشت1395|01:33

| کد خبر: 153337

حریم خصوصی کجاست؟ وکیل یا قصاب یا پزشک چه فرقی دارد!؟

وکیل ملت: منزل یعنی چارچوب محصور! در بسیاری از منازل ممکن است هر کس در خفا بی آن که نظمی به هم زند خطایی مرتکب شود.غرض تایید عمل آن پانزده نفر که فقط یک نفرشان وکیل کانون وکلا است،نیست و البته این نکته تایید رفتار نادرست و انعکاس مغرضانه آن توسط مخبرین هم نیست.

هر چه باشد در این خبر به شدت بوی انتقام،نفرت افکنی نسبت به صنف مظلوم وکلا و تبری از انها دیده میشود. وکیل یا هر کس حق دارد در پناه قانون احساس امنیت کند و اگر خطایی مرتکب شد همان قانون به آبروی او احترام گذارد و در پناهش گیرد.

اگر این شیوه غیر اخلاقی لو دادن افراد و جایزه دادن به خبرچین ضعیف النفس آن چنان که سال ها در کشور دیر پای ما پرچمی در اهتزاز داشته،دوباره رونق گیرد و اگر جستجو گران بی آبرو کردن مردم در سودای بیرون کشیدن دامن گسترده خود از ورطه فساد باشند، بی اخلاقی و افتادن جامعه در باتلاق یافتن آبرو در بی آبرویی دیگران،شکوهی وصف ناپذیر خواهد یافت.

نباید به این خبر ناخوش دستگیری و بازداشت چند جوان هم وطن،توسط کسانی که خود حتی تماس های خصوصی قضات دادگستری را شنود می کنند، توجه کرد.آنها ادعای مبارزه با فساد دارند اما تعریفی وارونه از فاسد و مفسد ارایه می کنند. وکیل هم شهروند جامعه است شاید در خلوت یا حتی علن خطا کند آیا گزارشی با این میزان گسترش و با این غلو و آب و تاب نیاز دارد!!؟ 

صرف انعکاس خبر به این کیفیت در حالی که روزانه دست کم نمونه های فراوان مشابه ان در همه نقاط کشور رخ می دهد و در حالی که طبق شنیده ها 170 قاضی دادگستری در آستانه اخراج هستند و کسی از علت و شرایط انها خبر ندارد،توجیهی جز غرض ورزی ندارد.باید کیفیت ورود حفاظت و اطلاعات دادگستری مازندران به این موضوع ( ان گونه که در خبر بیان شده) و نحوه مخابره موضوع و جمله بندی خبر، محکوم گردد.

حاکمیت قانون شرط احساس امنیت همه شهروندان جامعه حتی وکلا و قضات است.واقعا مهم نیست که چه کسی دستگیر شده مهم آن است که چه کسی با چه مجوز قانونی و با چه هدفی دستگیر و خبر رسانی کرده است. البته هر ناقض قانون باید تاوان آن را در پناه خود قانون بپردازد اما نباید این پرونده مانند سهم کشف در گمرگ یا نیروی انتظامی پلکان ترقی یا شعار برای برخی باشد!
 

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top