1. نشان از افزایش اقتدار وکیل و کانون وکلا در سطح کشور دارد .
2. نشاندهنده افزایش نیاز و فرهنگ استفاده از وکیل در میان اقشار مختلف جامعه است .
3 . نشان از عزم جدی وکلا برای بهبود شرایط شغلی و نیز تلاش برای افزایش اجرای عدالت در سطح جامعه دارد .

خبر تشکیل کانون وکلای دادگستری استان یزد و برگزاری اولین دوره انتخابات هیئت مدیره آن در کنار مسرت بخش بودن آن نگرانی ها و سوالاتی  را نیز بر می انگیزد :

1. آیا تشکیل کانون وکلای یزد بر استقلال بیشتر این نهاد حد اقل در سطح استان می افزاید یا موجبات کاهش استقلال وکلا را فراهم خواهد آورد ? چرا که بی شک نظارت بر کانون دارای اعضای بومی و با تعداد  کمتر نسبت به کانون مرکز با سابقه و اعتبار ویژه ان برای مقامات قضایی بسیار راحت تر خواهد بود .  
2. عدم تجربه کافی مدیریت امور وکلا در بین اعضای اولین دوره هیئت مدیره کانون یزد و مواجه بودن با مشکلات متعدد از جمله انتخاب و تهیه محل کانون . انتخاب کادر اداری و انتظامی مجرب و بسیاری امور دیگر میتواند چالش های جدید و جدی برای وکلای کانون یزد ایجاد نماید .
 
لذا با توجه به مطالب اشاره شده در بالا مسئولیت های متعددی بر عهده افراد مختلف برای دوری از گزند افت های فوق متصور است :
1. اول اعضای محترم هیئت مدیره کانون وکلای مرکز جهت نظارت درست و دقیق بر نحوه برگزاری انتخابات اولین دوره کانون وکلای استان یزد .
2. کاندیداهای محترم اولین دوره انتخابات کانون یزد که بی شک تعدادی از آنها سکانداران تشکیل کانون وکلای یزد خواهند شد و تصمیمات و عملکرد آن ها میتواند مسیر رشد و بالندگی  نهال نوپای کانون یزد را   در آینده فراهم آورد .
پس ضروری است تا دیدگاه ها و افق عملکرد خود را به روشنی برای وکلایی که قصد شرکت در انتخابات را دارند ارائه نمایند تا وکلای محترم با آگاهی کامل سرنوشت شغلی خود را به دست آنان بسپارند .
3. و اما مهمترین کنشگران این جریان مهم تک تک وکلای یزد هستند که با شرکت در انتخابات کانون و انتخاب آگاهانه خود سرنوشت خود را خود مشخص خواهند کرد .

باشد که تشکیل کانون وکلای یزد قدمی موثر در جهت هم افزایی علمی و عملی وکلای محترم استان با یکدیگر و نیز حفظ و افزایش شان وکیل و وکالت باشد .
 

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top