نگاه العرب به نتایج انتخابات هفتم اسفند؛

پایان کار مجلسی که جلوی طرح های روحانی را می گرفت / در دوره جدید، نه اصولگرایان در اکثریت هستند، نه اصلاح طلبان

وکیل ملت: اصولگرایان از پراکندگی رنج مي برند و نتوانستند در طول مبارزات انتخاباتي صفوف خود را متحد كنند. آنها هنوز نتوانسته اند روحيه خود را پس از ضربه قوي که در انتخابات تهران دریافت کنند، بازیابند.

تاریخ انتشار: 1خرداد1395|11:45

پایان کار مجلسی که جلوی طرح های روحانی را می گرفت / در دوره جدید، نه اصولگرایان در اکثریت هستند، نه اصلاح طلبان
| کد خبر: 155371

 نشریه العرب نوشت: دوره جديد پارلمان، اميد ايرانيان به اصلاحات را با خود به همراه دارد. اما برابري قدرت در درون مجلس و ناتواني گروه ها در كسب اكثريت، ممكن است مانع تحقق طرح هاي روحاني گردد.

  به گزارش وکیل ملت ؛ این نشریه عرب زبان در ادامه آورده است: پارلمان جدید جايگزين پارلماني خواهد شد كه تحت سلطه اصولگرایانی بود که جلوی طرح هاي رئيس جمهور روحاني را می گرفت.   ارزیابی ها نشان می دهد كه اين اولين پارلمان بيش از 20 سال خواهد بود كه بدون اكثريت اصولگرا و يا اصلاح طلب تشکیل می شود.   تحليلگران تاكيد مي كنند كه تصوير حتي در درون خود مجلس نيز روشن نيست. زيرا وابستگي هاي حزبي در ايران مشخص نيست.   نبرد اول بين دو اصولگرایان و اصلاح طلبان، انتخاب رئیس جدید مجلس و هیئت رئیسه است. تحليلگران ترديد دارند كه اصلاح طلبان بتوانند هماهنگي که هنگام انتخابات داشتند را در عملكرد را آتی خود حفظ كنند.   اصولگرایان نیز از پراکندگی رنج مي برند و نتوانستند در طول مبارزات انتخاباتي صفوف خود را متحد كنند. آنها هنوز نتوانسته اند روحيه خود را پس از ضربه قوي که در انتخابات تهران دریافت کنند، بازیابند.

کلید واژه ها مجلس نهم - پایان
دسته بندی خبر روز , تلگرام ++ ,
منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top