تاریخ انتشار: 1خرداد1395|14:50

| کد خبر: 155552

زمان بازگشت سپرده‌های بالای 100میلیون سپرده گذاران ثامن الحجج

وکیل ملت: با در نظر گرفتن میزان سپرده‌ها، تمهیدات جدیدی برای سامان‌دهی سپرده‌گذاران کلان تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج اندیشیده شده است.

طی روزهای اخیر، جلسات فشرده ای در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف وضعیت سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج در جریان است و به زودی گشایش های مناسبی در این زمینه رخ خواهد داد.

آن گونه که بر می‌آید، بانک پارسیان انتقال سپرده های تعاونی اعتبار ثامن الحجج‌ را طبق برنامه زمان بندی شده، اجرا خواهد کرد مشروط بر این که سپرده های فوق برای مدت تعیین شده، مسدود بماند تا زمان لازم برای تبدیل دارایی های تعاونی فراهم آید.

به نظر می رسد با توجه به بلاتکلیفی طیف وسیعی از سپرده گذاران کلان تعاونی ثامن الحجج که خود را «مالباخته» احساس می کنند، اجرای این طرح می تواند جهش چشمگیری در زمینه تعیین تکلیف سپرده گذاران این تعاونی و صیانت از سپرده های آنان تلقی شود، چیزی که رییس کل بانک مرکزی نیز مدتها قبل قول آن را داده بود.

از سوی دیگر، برخی گمانه زنی‌ها خبر از انصراف بانک پارسیان از ادامه طرح دارد و این گونه استدلال می کند در حالی که در فرآیند تبدیل دارایی های تعاونی، مشکلات عدیده و عدم همکاری به چشم می خورد، در بازپرداخت اصل سپرده های مردم تردید جدی وجود دارد. به هر حال، اجرای طرح که برای نخستین بار اجرا می شود، بسیار دشوار و نیازمند مجوز شورای پول و اعتبار و اخذ دستورات قضایی خاص می باشد.

از دیدگاه ناظران ظرف چند سال گذشته، سامان دهی بازار غیرمتشکل پولی همواره پاشنه آشیل بانک مرکزی به شمار می‌رفت. به نظر می رسد با اقدامات انجام شده در سال های اخیر گام بلندی به منظور حل مشکل غیرمجازها برداشته شود.

شایان ذکر است با نظر کارگروه سامان دهی تعاونی ثامن الحجج، کار رسیدگی به املاک و مستغلات تعاونی به منظور ترهین و در نهایت، پرداخت وجوه سپرده گذاران تعاونی نیز که پیش اسفند ماه سال گذشته آغاز خواهد شده بود، پیشرفت مطلوبی نداشته است و در حالی که قرار بود املاک تعاونی ترهین شود یا به فروش برسد.

با آغاز بحران تعاونی ثامن الحجج گرچه بانک مرکزی بارها اعلام کرد در این زمینه هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد ولی در نهایت، با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و قضایی اقدامات خود را برای صیانت از حقوق سپرده گذاران و بازپرداخت وجوه آنان آغاز کرد و در حال حاضر، بیش از 17000میلیارد ریال از منابع تعاونی و بانک مرکزی به آنان پرداخت شده و 800 هزار حساب یعنی حدود دو سوم حسابها تعیین تکلیف شده است.

این در حالی است که منابع تعاونی نزد بانکها پیش از آغاز سال 95 به پایان رسیده و در حال حاضر منابع بانک مرکزی در حال پرداخت می باشد.

استفاده از منابع بانک مرکزی به دلیل تبعات اقتصادی منفی، مخالفانی دارد.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 26

زرگری
|
1خرداد ماه 1395
9
10
دوستداران نظام .مردم .ایران .طلب مردم را بدهید وبا ایجاد نارضایتی عمومی آب به اسیاب دشمن نریزید .مردم راقاطی سیاسی کاری نکنید
زرگری
|
1خرداد ماه 1395
5
7
به مردم مسکن نزنید درد را علاج کنید
rez
|
1خرداد ماه 1395
0
5
دست گذاشتن روی این صندوق از طرف بانک مرکزی به نفع عده زیادی از جمله مسئول شعب مختلف گردید. و عده های به عنوان واسطه چون مسئولین شعبه اول و نز تا کنون اقدام به پرداخت سپرده های خود و آشنایان و نزدیکان و سفارش شده ها کردند و عده ای آدم بدبخت نیز باقی مانده اند
rez
|
1خرداد ماه 1395
3
6
کاشکی بچه های اداره اطلاعلات که در این قضیه درگیر هستند از سرده گذارانی که تا کنون پول خود را دریافت نکردند تحقیق میکردند تا مشخص شود که مسئولین این صندوق ها چه سوء استفاده هایی در هر شهر یا صندوق انجام داده اند.
بی نوا
|
1خرداد ماه 1395
0
8
با سلام لطفا بفرمایید سقف 50 میلیون را کی پرداخت میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپرده گذار
|
1خرداد ماه 1395
0
6
باسلام وخسته نباشید لطفا سقف ۵۰ ملیون را هم اعلام بفرماید روزی ۳۰هزار تومان باید بپردازم بابت دیر کرد من کارگری بیش نیستم خدا کمکم کن لطفا
سپرده گذار ثامن
|
1خرداد ماه 1395
0
6
آقایون مسئول خداقوت والا خجالتم خوب چیزیه
بد بخت روزگار
|
1خرداد ماه 1395
0
4
خدا باعث و باني اين ندادن پول.مردم را لعنت كنه
سید حسن
|
1خرداد ماه 1395
0
4
بحران موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج از وقتی شروع شد که بانک مرکزی اقدام به مسدود نمودن حسابها و دامن زدن به شایعه ورشکستگی نمود که اگر چنین رفتاری را با هر بانکی حتی با بانک ملی هم انجام میداد ان را به ورشکستگی میکشاند.

زمانی که یک مدیر، مسولیت یک سازمان را به عهده میگیرد مسولیت کلیه کارهای مدیر قبلی را نیز بایستی به عهده بگیرد. واین امر عرفی وقانونی است. مگر این که در رابطه با تخلفات، مدیر قبلی موردپی گرد قانونی قرار گرفته باشد.
فلذا بانک مرکزی بایستی پاسخ گوی موارد زیر باشد:
1 -عدم جلوگیری از تاسیس موسسات مالی اعتباری در حالیکه مدعی هستند از ضوابط بانک مرکزی تبعیت نمی کنند.
2- نصب تابلوهای فاخر به نام موسسه وتحت نظارت بانک مرکزی
۴-نصب بیلبردهای بسیار در سرتاسر کشور۵-دادن بیش از ۱۵۰۰دسته چک باعنوان موسسه مالی واعتباری .
6-در اختیار قرار دادن بیش از ۵۰۰ دستگاه پوز از طرف بانک مرکزی.
۶-تبلیغات تلویزیونی حتی در ماه رمضان بمدت یکماه
۷-ایجاد۵۵۰ شعبه در سرتاسر کشور وفعالیت بمدت ۱۵سال وسکوت دستگاهای نظارتی
۸-حمایت بسیاری از مسولین که همچنان ادامه دارد
۹-وبسیار دلایل ومدارک دیگر………..منتج به این نتیحه میشود که سپرده گذاران بااعتماد به شرایط بوحود اورده توسط بخشی از حاکمیت ومسولین چه درست وچه نادرست در موسسه فوق سپرده گذاری کنند .
مال باخته
|
1خرداد ماه 1395
0
2
چند ماهه از پولمون هیچ خبری نیست همش امروزو فردا هر دقیقه برای ما1روزبه حساب میاد البته اونایی که مثل من هستند میفهمن چون ما با بد بختی این پولارو جمع کردیم تا کمک خرجمون باشه از سودشم که خبری نیست تورو به امام زمان قسم کمکمون کنید
نگران
|
1خرداد ماه 1395
0
4
چرا تا 100میلیون رو اعلام نمیکنید
سپردهگذار سیرجان
|
2خرداد ماه 1395
5
6
چرا بعد از 35 میلیون مبالغ بالاتر را اعلام نمیکنید چهل روز گذشته، اینجوری که چند سال طول می‌کشه که به 100 میلیون برسید برای خودتان یک پروژه چند ساله درست کردید سال 94 میگفتید سال 95 ما دیگر مؤسسه غیر مجاز نداریم پول همه مردم قبل از 95 داده میشود پس چی شد آن جدول زمانبندی
بیچاره شده
|
2خرداد ماه 1395
0
2
اینا همه نقشه بالا کشیدن پول مردم بدبخت هسته والا در عالم واقعی کسی با کسی مشکل نداره 15 سال تبلیغات تحت نظارت بانک مرکزی گوش فلک را کر کرده بود ان موقع جناب رییس از مردمی که 90 درصد نمیدانند سایت چیه میگه ما در تلویزیون و خیابان تبلیغ موسسه را میکردیم شما میبایست چشم گوشتان را ببندید و بروید سواد تو سایت رفتن را یاد بگیرید
بنده خدا
|
2خرداد ماه 1395
0
1
اهای با تو هستم که از گرفتاری مردم خوشحالی و عروسی گرفتی اول یک سری برو تو سایت ببین خودت غیر مجاز نیستی چون این روزها خیلی به عالم واقعیت اطمینانی نیست باید بری ببینی تو عالم مجازی مجازی یا نه بعد بیایی نظر بدی
سپرده گذار
|
2خرداد ماه 1395
0
0
با سلام به اقای سید حسن ببخشیدقربان من هرچی میگردم گزینه ۳ را پیدا نمی کنم لطفا در مورد ان توضیح دهید با احترام

پاسخ ها

علی
2خرداد ماه 1395
ای بابا
حامد
|
2خرداد ماه 1395
0
1
سلام، گند زدن به سیاست های اقتصادی دولت ومملکت. چرا باید کار این ملت بدبخت همیشه گره بخوره در سیاست های غلط. چرا همیشه یه قانونی و حرکتی رو بدون فکر و کارشناسی شروع میکنند بعد که روی مردم و ملت آزمایش میکنند پیرشونو در میارن بعد هم یه تصمیم غلط دیگه. مگه ملت موش آزمایشگاهی شما هستن ای مسوولین؟ من یه جوونم تا حالاش چه کاری واسمون انجام دادید که بعد هم انجام بدید.ما تو این مملکت هزینه میکنیم یه امنیتم فراهم نکنید دیگه. هشدار میدم برای بقای نظام و حکومت اسلامی و کشور وارزشها دیگه این مماشات را با خاطیان و خاینین به این ملت تمام کرده دیگه بسه سر عقل بیایید از گذشته درس عبرت بگیرید چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.اول مشکل ملت رو حل کنید بعد دیگران. ما ملت نظام و حکومت اسلامی و رهبرمون رو دوس داریم مردم رو نا امید نکنید.کاری نکنید رهبری شخصاً وارد عمل شود که عدالت رهبری به هیچ خاطی ای رحم نخواهد کرد.آقای روحانی شما نیز به تعهدات خود نسبت به مردم کوتاهی نموده و توجهی به مشکلات عدیده مردم نکردید و ضعیف عمل نموده اید خواهشمندم بیشتر به فکر ملت باشید مثل تمام دنیا و ملل دیگه به ملت خود توجه کنید.درون اگه ضعیف باشه چه از لحاظ جسمی روحی مادی به ضرر ملت اسلامی خواهد بود.مردم تا چند سال گرفتاری تحمل کنند جنگ و تحریم و بی عزتی مردم در ملل دیگر.دست تنها هرگز صدایی ندارد به زور هم همه ملل را نمیشود به راه راست کج کرد با دوست مروت کن و با دشمن مدارا.خواهشن دیگه تمومش کنید. ملت بریدن.به خدا دارید کج میرید. ابر قدرت شدن این راهش نیست برای هر ثانیه و عمر مردم ارزش قایل شید عمر ما که به تباهی گذشت مگه چند بار به دنیا میان این مردم.استفاده درست بکنید ازین جوونا و مردم.ملت فقط با اندیشه و کار و کار کار سرپا میشه.دروغ این ملت رو نابود کرد همه ارزش ها نابود شده به خودتون بیایید اگه توان و ایده مناسب برای سرو سامان دادن امور رو نداريد بروید کناری تا اهل کار باید.خیلی خودمونی بیان نظر نمودم امیدوارم گوش شنوایی باشد.عاقبت حکومت‌های گذشته رو هرگز فراموش نکنید.تاریخ درس عبرت است.به خدا خجالت میکشم با این همه مسولین نخبه و دانشمند مردم ما لنگه مسایل پیش پا افتاده اند در چه قرنی زندگی میکنیم.با تشکر
مرتضي فرهاديان فرد
|
2خرداد ماه 1395
0
1
سلام دستان درد نكند مسئول موسسه مرا فريب داد و با وعده سود 24 درصدي توانست 55 ميليون مرا در اين موسسه ثامن الحج بگذارد خدا از سرش نگذردو از اعتماد ما سوئ استفاده كردند خدا عذاب او را در اين دنيا واخرت زيادكند
جلال
|
2خرداد ماه 1395
0
6
خدا لعنت کند باعث و بانی این افتضاح کاری که به خدا در هیج جای دنیا سابقه اینچنانی نداشته. خدا از سر تقصیراتشان نگذرد.آقای سیف تا آخرین لحظه زندگیم تو را مقصر اصلی و نفرینت میکنم. آبروی انسانیت را بردید. ظلم شما ازداعش کمتر نبود
M.a
|
2خرداد ماه 1395
0
3
پول مردم کشیدن بالا فکر می کنید تموم شد رفت .زندگی منو متلاشی کردن رفته دیه جونم برام ارزش نداره وباعث وبانیش مشخصه پس منتظر خشم مردم باشین هیچ نظامی با مردمش چنین کاری نمی کنه.
محمدرضا
|
2خرداد ماه 1395
0
3
سلام از دوستان كسي ادرس سايتي رو كه تهراني هاي مال باخته زده اند رو داره؟
محمد
|
3خرداد ماه 1395
0
1
خداوند باعث وبانی این بدبختی مردم رو خیر نده .
سعید
|
3خرداد ماه 1395
0
2
مسولین زحمت کش ! بانک مرکزی و بخصوص اقای سیف ! میفرمایند که مردم مقصرند . اقا باشه ما مقصر ما نادان. شما که
دانا و شریف و باخدا هستی ایا این درسته
پول این مردم را بلوکه کنی و این همه استرس و گرفتاری براشون درست کنی.
مگه نمیگید ثامن الحجج متخلفه . خوب تمام ارگانهای ذیربط مثل قوه قضاییه و بانک مرکزی و ... بیایند دست به دست هم بدهند و با حرکتی جهادگونه و خدایی . دارایی این موسسه را نقد کرده و پول مردم را با سودش برگردونند.
اگر به خدا و قیامت و روز حساب و به اون نمازی که میخونید و جای مهرش رو پیشونیتون میونه ایمان دارید بیایید حق ملت را بدهید .
واقعا اینه عدالتی که ازش دم میزنیم و ادعامون گوش فلک را کر میکنه.
ما به کشورهایی چون عربستان . امریکا . و تقریبا تمام دنیا خرده میگیریم که شما عدالت ندارید و حقوق بشر را زیر پا میگذارید
به مردم تون ظلم میکنید. ایا این کار ما که پول یه عده بدبخت را با سیاست بازی و ... . بلوکه کردیم و با خیال راحت نشستیم و دریغ از همتی برای زودتر حل شدن موضوع. واحقاق حق مردم
ایا اینه عدالت
ما از عدالت حضرت علی حرف میزنیم ولی اینطوری با مردم رفتار میکنیم

سعید
|
3خرداد ماه 1395
0
1
مسولین زحمت کش ! بانک مرکزی و بخصوص اقای سیف ! میفرمایند که مردم مقصرند . اقا باشه ما مقصر ما نادان. شما که
دانا و شریف و باخدا هستی ایا این درسته
پول این مردم را بلوکه کنی و این همه استرس و گرفتاری براشون درست کنی.
مگه نمیگید ثامن الحجج متخلفه . خوب تمام ارگانهای ذیربط مثل قوه قضاییه و بانک مرکزی و ... بیایند دست به دست هم بدهند و با حرکتی جهادگونه و خدایی . دارایی این موسسه را نقد کرده و پول مردم را با سودش برگردونند.
اگر به خدا و قیامت و روز حساب و به اون نمازی که میخونید و جای مهرش رو پیشونیتون میونه ایمان دارید بیایید حق ملت را بدهید .
واقعا اینه عدالتی که ازش دم میزنیم و ادعامون گوش فلک را کر میکنه.
ما به کشورهایی چون عربستان . امریکا . و تقریبا تمام دنیا خرده میگیریم که شما عدالت ندارید و حقوق بشر را زیر پا میگذارید
به مردم تون ظلم میکنید. ایا این کار ما که پول یه عده بدبخت را با سیاست بازی و ... . بلوکه کردیم و با خیال راحت نشستیم و دریغ از همتی برای زودتر حل شدن موضوع. واحقاق حق مردم
ایا اینه عدالت حکوت اسلامی .
ما از عدالت حضرت علی حرف میزنیم ولی اینطوری با مردم رفتار میکنیم
به خدا قسم من تا قبل از این قضیه فکر میکردم کشور ما عادل ترین و پاک ترین کشور دنیاست ولی فهمیدم اصلا این خبرها نیست .
الان هم اول امیدم به خداست و میدونم اگر اراده اون باشه سیف و امثال سیف و میرعلی نمیتونن حق ما را پایمال کنن و تاوان بدی خواهند داد.
و بعدش امیدم و نگاهم به سمت مقام معظم رهبری است که در شرافت و پاکی ایشان شکی نیست. فقط اگر میشد این ماجرا و وخامت وضع ما را درست به گوش ایشان میرساندند. امیدوارم ایشان با درایت و بزرگواری این ماجرا را هم حل کنند و دعای خیر مردم بیش از پیش پشت سر ایشان باشه انشالله.


مجید
|
5خرداد ماه 1395
0
0
سلام.فقط شرمندگیش برای مدیران مجموعه ثامن الحجج می ماند که مردم را تشویق به باز کردن حساب می کردند.بنر تبریک ولادت امام زمان را هم بالا میبرند شرم بر شما باد
مم
|
5خرداد ماه 1395
0
0
غفعف

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top