رییس هیات مدیره ملوان به‌عنوان جدی‌ترین مشتری امتیاز نفت، امیدوارانه می‌گوید: «من نمی‌دانم امتیاز این باشگاه در شهرستان ثبت شده یا نه اما فکر هم نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد. ما در گذشته پاس، پیکان و سایپا را داشتیم که همین شرایط برایشان پیش آمد. فراموش نکنید شما درباره تیمی صحبت می‌کنید که هیچ هواداری ندارد. نفت وقتی هوادار ندارد، چه ایرادی دارد به شهری منتقل شود که هوادار دارد؟

بدترین اتفاق لیگ پانزدهم شاید سقوط ملوان بود. تیمی که البته قرار است خیلی زود- شاید در فصل آینده- دوباره در لیگ برتر ببینیمش اما این بار به لطف خرید امتیاز نفت.
به خاطر بی‌پولی، امتیاز باشگاه نفت را به مزایده گذاشته‌اند و قرار است از مالک جدید این باشگاه روز یکشنبه رونمایی شود. مشتریان نفت روز شنبه پاکت‌های پیشنهادی خود را به کمیته واگذاری این باشگاه تحویل می‌دهند و یک روز بعد که اعضای کمیته واگذاری این پاکت‌ها را باز کنند، آنکه بالاترین پیشنهاد مالی را ارائه کرده به‌عنوان مالک جدید باشگاه نفت معرفی خواهد شد. یکی از مشتریان نفت هم همین ملوان است که تازه به لیگ یک سقوط کرده. مدیران این باشگاه گیلانی قرار است امروز دور هم بنشینند و موضع رسمی خود درباره خرید امتیاز نفت را مشخص کنند.
انزلی‌چی‌ها البته درباره کادر فنی ملوان و قراردادهای بازیکنان این تیم هم به بحث خواهند نشست و سقوط و تغییرها در برخی از سطوح باشگاه و جوانگرایی در فصل آینده را هم آسیب‌شناسی می‌کنند اما مهم‌ترین موضوعی که به بحث می‌گذارند، به خرید امتیاز باشگاه نفت و بازگشت به لیگ برتر مربوط می‌شود. موضوعی که احمد دنیامالی رییس هیات مدیره باشگاه ملوان درباره‌اش می‌گوید: «بنا داریم مقتدرانه در مزایده باشگاه نفت شرکت کنیم و در این راستا اقدامات لازم را هم انجام داده‌ایم. من فکر می‌کنم اگر مزایده در شرایطی عادلانه برگزار شود و چیزی از پیش تعیین نشده باشد، شانس خوبی برای خرید امتیاز باشگاه نفت داریم.»
این پیش‌بینی بدبینانه رییس هیات مدیره ملوان البته بی‌پاسخ نماند و در واکنش به آن، حسین آل‌اسحاق رییس کمیته واگذاری باشگاه نفت می‌گوید: «دلیل اینکه تا روز شنبه هیچ پیشنهادی را تحویل نمی‌گیریم، این است که نمی‌خواهیم همین حاشیه‌ها ایجاد شود. ما با هیچ‌کس برای خرید امتیاز باشگاه لابی نمی‌کنیم و هرگز قرار نیست نفت براساس روابط به فروش برسد. هر کسی پیشنهاد بهتری بدهد، می‌تواند باشگاه را در اختیار بگیرد.»


اما آیا باشگاه نفت که می‌گفتند امتیازش به نام تهران ثبت شده و خروجش از این استان ممنوع است، قابلیت انتقال به بندرانزلی را دارد؟ رییس هیات مدیره ملوان به‌عنوان جدی‌ترین مشتری امتیاز نفت، امیدوارانه می‌گوید: «من نمی‌دانم امتیاز این باشگاه در شهرستان ثبت شده یا نه اما فکر هم نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد. ما در گذشته پاس، پیکان و سایپا را داشتیم که همین شرایط برایشان پیش آمد. فراموش نکنید شما درباره تیمی صحبت می‌کنید که هیچ هواداری ندارد. نفت وقتی هوادار ندارد، چه ایرادی دارد به شهری منتقل شود که هوادار دارد؟

برایم جالب است که بعضی دوستان نسبت به واگذاری باشگاه‌های تهرانی به شهرستان‌ها انتقاد کرده‌اند. ما باید شرایط را در نظر بگیریم و بعد انتقاد کنیم. باید منطقی باشیم و بین تیمی که تماشاگر دارد و تیمی که تماشاگر ندارد، تفاوت قایل شویم. ملوان هواداران زیادی دارد و هوادار هم به فوتبال کمک می‌کند. کسانی که الان از خرید امتیاز باشگاه نفت تهران انتقاد می‌کنند، زمانی که حق ملوان را می‌خوردند باید رسیدگی می‌کردند. حتی در بازی آخر هم در حق ملوان اجحاف شد اما هیچ برخوردی صورت نگرفت. به هر صورت ما حق داریم در مزایده شرکت کنیم.»


البته رییس کمیته واگذاری باشگاه نفت هم انزلی‌چی‌ها را از بابت بدون مشکل بودن این انتقال آسوده‌خاطر کرده: «تا این لحظه هیچ پیشنهادی از مشتریان دریافت نکرده‌ایم. قرار است روز شنبه پاکت‌ها را دریافت کنیم و یکشنبه باشگاه را به بالاترین پیشنهاد واگذار کنیم. در واگذاری باشگاه نفت تهران هیچ منعی برای خروج از تهران وجود ندارد و ملوان هم اگر مبلغ بالاتری را پیشنهاد بدهد، می‌تواند امتیاز نفت را بخرد.»

دسته بندی داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top