عبدالعلی میرکوهی گفت :‌ در حال حاضر آئین نامه  سامانه جامع ثبت اطلاعات محکومان از سوی وزارت دادگستری تهیه شده و در مراحل تصویب از سوی رئیس قوه قضاییه است که به زودی اجرایی می شود.

🔻وی گفت: یکی از مشکلات قضات در رسیدگی به پرونده محکومان، نداشتن سوابق گذشته این مجرمان است.

🔻میرکوهی تصریح کرد: براساس قانون جدید آیین دادرسی مصوب سال 92 پیش بینی شده سامانه سجلّ کیفری طراحی شود تا سوابق محکومان در این سامانه ثبت شود.

🔻معاون وزیر دادگستری افزود:‌ وقتی قضات به اطلاعات مجرمان دسترسی داشته باشند می توانند با در نظر گرفتن تعدد و تکرار جرم، برای متهم حکم صادر کنند.

🔻میرکوهی با بیان اینکه نداشتن اطلاعات گذشته محکومان مشکلات زیادی را به قضات و قوه قضاییه تحمیل می کند، اظهار داشت: اگر مجرمی در شهری مرتکب جرم شود اطلاعات جرائم وی در همان شهر ثبت می شود و اگر به شهر دیگری سفر کند و در آنجا با اطلاعات هویتی جعلی اعمال مجرمانه ای از وی سر بزند قطعا سوابق وی به روز و سراسری نیست.

🔻وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر اثر انگشت و اطلاعات هویتی مجرمان در جایی ثبت می شود یا خیر؟ گفت: این آثار هویتی ثبت می شود اما استانی است و در سراسر کشور قابلیت دسترسی ندارد و از این جهت  پیگیری  پرونده سوابق یک مجرم از شهری به شهر دیگر دشوار است.

 

خبرگزاری صدا و سیما
 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top