دختري را ديدم بيست و چند ساله كه يك چشمش بر اثر پاشيدن اسيد كور شده بود و نيمي از صورتش بعد از ٢٢ بار عمل جراحي هنوز زير روسري پنهان مانده بود و اثار جراحت هاي وارده بر صورتش وجود داشت . شايد با چندين عمل ديگر هم درست نشود ، دختري كه تازه عقد كرده بود و آماده رفتن به خانه بخت بود .

هم سن و سال دختر من ؛ ناگهان دختر خودم را در مقابلم احساس كردم ، واقعا اگر اين اتفاق براي وي افتاده بود من چه حالي داشتم . نمي توانم فعلا جزييات اين گفتگو را بيان كنم . چگونه كسي يا كساني توانستند دست به اين جنايت بزنند ، او داستان دختر ديگري را هم تعريف كرد كه هر دو چشمش را از دست داده است .

سوار بر اتومبيل با وضع ظاهري معمولي ، ناگهان مورد هجوم قرار مي گيرد ، از انسانيت مردم در كمك به خودش مي گفت ، و از اين كه خانواده ايي دارد كه در كنارش مانده اند و از همسري فداكار كه در دوران عقد بوده ولي مردانه ، ايستاده است . از حضور معاون رييس جمهور خانم مولاوردي در منزلش و حمايت هاي وزير بهداشت و پرداخت هزينه هاي درماني سخن گفت . صفحات سفيد را بيشتر مي خواند و تكرار مي كرد .

حتي گفت اگر كسي كه اين كار را كرده ببيند ، قدرت قصاص از وي را ندارد و شايد حتي وي را ببخشد ، حتي احساس كردم هـيچ كينه ايي هم در قلبش نيست . با يك چشم اشكبارش ، اشاره ايي به بي اعتنائي و كم توجهي برخي مقامات در پي گيري موضوع داشت ، جملاتي تلخ شنيده بود ؛ به ايشان گفته بودند :

حتما خانم حجابت مشكل داشته ، برو خدا رو شكر كن يك چشمت سالم است ، خانم حق نداري مصاحبه كني حتي با رسانه هاي داخلي و ،،، اين جملات بيشتر از اسيد وي را به آتش كشيده بود . هنوز وقتي اين جملات را تكرار مي كرد ، بي اختيار گريه مي كرد . او شايد دردهاي جسماني اش را فراموش كند ولي هرگز آسيب هاي وارده به روحش ترميم نمي شود .


اي كاش كساني كه اين كار  را با وي و چند دختر ديگر أصفهاني انجام دادند ، از خود بپرسند ، چرا و به كدام گناه ، اينها سزاوار اين جنايت آنان بوده اند ؟ فقط يك جمله مي توانستم به وي بگويم ؛ پرسيدم ؛ خدايي هست ؟
گفت ؛ بلي حتما هست .
گفتم ؛ پس مطمين باش كه خدايي كه هست ، پاسخ اين ظلم را به مسببان و مباشران اين اعمال خواهد داد . بعد گفتم فقط خدا صبور است ، و ما نمي توانيم صبر كنيم .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

ناظمی
|
8خرداد ماه 1395
0
1
وقتی درب امر به معروف و نهی از منکر بسته می شود، نهی کننده از منکر را مضروب و چشمش را کور و سرش را می ترکانند. موج سواری شروع می شود و ... ضاربان آدمهای مثبت و ناهیان منفی می شوند. لطفا یکطرفه نرانیم. کاری کنیم تا خشونت از هر ناحیه هرکس باشد تقبح شود.
شقی
|
9خرداد ماه 1395
1
0
فرق اسید پاش با داعشی فقط در سنی و شیعه بودن و خفیف بودن رفتار داعشی است.(البته اسید پاش ادعای شیعه بودن میکند)

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top